• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  NJALEU, multikulturalismus a přistěhovalci (+UK na pozorovani z dalky :-)

  Velký společenský experiment na starém kontinentu a zemí z něj vzešlých. Je přínosné aby Evropa nadále ztrácela svou původni tvář? Pohled na několik dekád experimentu na Západě.  Nehodlám popírat, že tohle je pokus o nový domov staré diskuse, s jiným domovníkem. Přál bych si, aby se diskuse odehrávala zhruba ve stejných mantinelech jako v původním klubu.

  Proto také přijmu pravidla 1-4 původního klubu, která se mi zdají velmi příčetně nastavena . Pravidlo 5 je otazník. Identity s RO v původním klubu budou mít, bohůmžel, kratší zápalnou šňůru.

  But you can do that with Europe. So, you can say, we did the Holocaust in Europe. You can even get away with that in London. Sorry, sorry, we? And then you take the other one, post-colonialism, which you refer to. Post-colonialism, and post-colonial guilt is suffered in almost equal measure by, for instance, Britain, which undoubtedly ran quite a lot of the world in the past, and Sweden, which did not. So, there's a strange thing that has emerged, which I try to explain in the book, where we end up summing up ourselves by our collectively worst moments. The flip side of that is, we look at everyone else only by their best. So, in recent years, for instance, we've heard an awful lot, certainly since 9-11, about the Islamic neo- Platonists. No one talked very much about the Islamic neo-Platonists until this last 20 years. But the Islamic world is best represented by the Islamic neo-Platonists, whereas Europe is best represented by Auschwitz.

  Douglas Murray (https://www.youtube.com/watch?v=eQXHc-tJMXM)

  "Chcete-li zničit národ, je potřeba odstřihnout jej od kořenů." ― Aleksandr Isajevič Solženicyn

  "Dokud se neshodneme na definicich, jsou nazory irelevantni."

  “Everyone is in favor of free speech. Hardly a day passes without its being extolled, but some people's idea of it is that they are free to say what they like, but if anyone else says anything back, that is an outrage.” ― Winston Churchill
  rozbalit záhlaví
  SIRLOON
  SIRLOON --- ---
  MRAKY: dokonce je tam porad otevrena diskuze :-o
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  Německé město chce zavřít azylový dům. Místní hlásí krádeže i ve dne - iDNES.cz
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/azylove-centrum-migranti-nemecko-durynsko-kradeze-kriminalita.A210506_124206_zahranicni_jhr

  "Obyvatelé durynského města Suhl požadují zavření místního azylového centra. Důvodem je zvýšený počet krádeží, ze kterých obviňují právě žadatele o azyl. Tvrdí, že se loupí během dne a také mají strach. Policie už posílila hlídky a opatření chystá i zemská vláda."
  ADAMIRA
  ADAMIRA --- ---
  MRAKY: tak z tohodle mi to příjde jasný
  "Její domněnky potvrzuje Zuzana Bieliková ze slovenského Audiovizuálního fondu. Některé americké štáby podle ní zdůvodňovaly nezájem o natáčení v Maďarsku současnou politickou situací. Nejde tak zřejmě o cílený odchod Netflixu nebo Amazonu, ale o konkrétní štáby, které odmítnutím vyjadřují svůj postoj.

  Nespokojenost s natáčením v Maďarsku potvrzuje také Radomír Dočekal z produkční společnosti Milk and Honey Pictures, avšak uvádí jiné než politické důvody. „Také jsem slyšel od zahraničních producentů, kteří v Maďarsku natáčeli, že se tam už nechtějí vracet. Hlavním důvodem je ale nespokojenost s kvalitou filmových služeb,“ napsal deníku E15 Dočekal."

  Já jsem zahlédl v nějakem článku (ale za boha ho nemůžu najít) stážnosti na zázemí, oproti čr, ale už to taky bude nějakej pátek
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  Filmaři Netflixu a Amazonu se vyhýbají Maďarsku. Česko tak dostává šanci | E15.cz
  https://www.e15.cz/byznys/filmari-netflixu-a-amazonu-se-vyhybaji-madarsku-cesku-se-tak-nabizi-sance-1380279

  "Maďarsko má teď však potíže – některé zahraniční štáby tam odmítají natáčet kvůli politické situaci." setkali jste se nekdo s touto informaci? Clanek odkazuje na rozhovor s zaoralkem a tam nic nevidim. Docela by mne to prekvapilo. netflix mi prisel docela pragmaticky jdouci za ziskem.
  GROBENIUS
  GROBENIUS --- ---
  Francie na hraně | The Conservative
  https://theconservative.online/article/francie-na-hran
  ADAMIRA
  ADAMIRA --- ---
  Bobby Sands: The hunger strike that changed the course of N Ireland's conflict - BBC News
  https://www.bbc.com/news/stories-56937259
  GROBENIUS
  GROBENIUS --- ---
  K nárůstu popularity šéfce Národního sdružení (RN) pomohly podle Le Figaro události posledního měsíce. Le Penová podpořila například otevřený dopis penzionovaných generálů, kteří varují před možnou občanskou válkou ve Francii a islamismem. Veřejností nedávno otřásla také vražda policejní úřednice ve městě Rambouillet, kterou ubodal radikalizovaný Tunisan, nebo nečekaně mírný přístup soudu k útoku zápalnými lahvemi na policisty v roce 2016.

  Popularita Le Penové raketově roste. Krajně pravicová politička si za pouhý měsíc polepšila o osm procent | Svět | Lidovky.cz
  https://www.lidovky.cz/svet/le-penova-si-za-mesic-polepsila-u-francouzu-v-pruzkumu-popularity-drzi-druhe-misto-prvni-je-expremie.A210430_182037_ln_zahranici_likv?zdroj=vybava_recombee
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  NJAL: tenhle retard fest dokazal to co se dalo predpokladat. kazdy si to pojmenovava jak chce.
  NJAL
  NJAL --- ---
  MRAKY: Yer missing da silicon massa whippin' da silicon slave? :-)
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  fucking woke culture. kde jsou casy, kdy si jednotlive weby nepojmenovavaly interfacy elektroniky v zavislosti na sve retardovanosti. fuck. neskutecna ztrata casu. musel jsem si ulevit.
  NJAL
  NJAL --- ---
  GROBENIUS: Poslechnu si to, ale celkem se vsadim, ze se tam nic noveho nedozvim. Ovsem je hezke, ze uz se o tomhle americkem blbnuti smi u nas normalne mluvit.
  ADAMIRA
  ADAMIRA --- ---
  GROBENIUS: co tak občas sleduju tak když hledají nějakeho útočníka co poplival asiata, celý nažhavený na toho arijce v uniformě SS, tak je z toho nakonec černoch, musí mít v hlavičkách hodně zavařeno, naposledy jim hodily vidle do fakt jednouchýho světa asiati během LA riots :)
  GROBENIUS
  GROBENIUS --- ---
  Jestli máte 26 minut, tak vyslechnete pár zajímavých postřehů
  Hon na rasisty je zideologizovaný. Čína využije amerického sebemrskačství, říká analytik Macháček | Svět | Lidovky.cz
  https://www.lidovky.cz/svet/cina-bude-vyuzivat-americkeho-sebemrskacstvi-rika-analytik-machacek.A210429_103855_ln_zahranici_ele
  TAX
  TAX --- ---
  MRAKY: co takovy vyplach udela se slabsi povahou.
  NJAL
  NJAL --- ---
  FORTRESS: Zase na druhou stranu, proti komu kdy ziskas tak levny a dostupny kryptonit jako je napriklad tleskani? ;-)
  FORTRESS
  FORTRESS --- ---
  MRAKY: Kromě toho chlapce u pirátů který si zmrzačil penis aby mohl být lesbou je tohle referování o sobě ve středním rodě další západní vymoženost co k nám dorazila - upravená na naše poměry.

  A - aktivistka sedí před autobusem MHD na plyn
  B - "Alžbětko je velmi statečné, na to že je ještě studentkem"

  je to asi OT ale doporučuju i tuhle ideovou konferenci v US

  Best Moments of DSA National Convention 2019
  https://youtu.be/bHRxu3XrsHg
  MRAKY
  MRAKY --- ---
  FORTRESS: zijem v uzasny dobe :) to se snad neda ani vymyslet :)
  NJAL
  NJAL --- ---
  MRAKY: Predpokladam, ze tohle "prulomove rozhodnuti" se netyka katovych veci jako statni dluh...
  FORTRESS
  FORTRESS --- ---
  Ono je z toho právem zděšeno.

  MRAKY
  MRAKY --- ---
  slusny :))
  Průlomové rozhodnutí soudu: Nesmíme žít na úkor budoucích generací - Seznam Zprávy
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prulomove-rozhodnuti-soudu-nesmime-zit-na-ukor-budoucich-generaci-152658


  "„Aby toho bylo možné dosáhnout, bude třeba snížit emise naléhavěji a v krátkém čase,“ uvedl soud ve svém prohlášení. Pokud Německo do té doby vyčerpá většinu povolených emisí uhlíku, budoucí generace by mohly čelit „vážné ztrátě svobody“."

  tak ted uz maji nemci i aktivisticke soudy :))