• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JACKDANIELSSiemens Simatik
    Siemens simatik s7-300,1200,1500... TIA portal, Starten, Win CC....
    rozbalit záhlaví
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    CERMINEK: Jo jinak kdyby to někoho zajímalo, nakonec jsme řešení s dvěma projekty opustilili a využili objektu pro smartserver přímo v tia. Když jsem na tom začal dělat tak neexistoval. Platí pouze pro comfort panely

    Ale ekonomicky to moc výhodný teda není :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    GILDARIUS: Smart server je pro trochu něco jiného... Jinak na CE existuje CERHOST
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    CERMINEK: Když se připojím přes VNC z počítače do HMI tak ovládám přímo to HMI, zkrátka na obou obrazovkách je v ten samý okamžik to samé.

    u počítače to není problem, ale u HMI se mi nepodařilo najít aplikaci pro windows CE která by tohle uměla

    Nakonec pujdu tvou cestou a na jedný straně z projektu vyhážu věci co by něměly bejt z toho jednoho místa dostupný a bude (recepty)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    GILDARIUS: jak v jeden okamžik na jednom místě? jako aby šel ovládat vždy jen jeden panel?
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    CERMINEK: to jsem navrhoval taky, ale zákazník si přeje aby to šlo v jeden okamžik jen na jednom místě což by tohle umožnilo... No dám tomu ještě chvilku a pak to udělám jak říkáš ty...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    GILDARIUS: Na tohle přece není potřeba smat server - panelu se dá jiná IP a použije se stejný projket jako pro ten první.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    Máte někdo zkušenosti se sm@rt serverem a klientem?

    Zákazník si vymyslel že chce naše zařízení ovládat ze dvou míst, takže mu dodáme dva HMI comfort panely - poje představa je že na jednom poběží sm@rt server a natom druhém klient v prohlížeči, podle siemensu by to jít mělo, ale mě se to rozchodit nepodařilo - řešil jste někdo něco podobného?
    GUEST666
    GUEST666 --- ---
    Komplexní knihovna pro Inteligentní domácnost na Simaticu:
    OSCAT - Neuigkeiten
    http://www.oscat.de
    Je to z roku 2015 ještě pro Step, většina v SCL, takže přenositelné do TIA, ale pro Optimized block access je nutná úprava.
    - Řízení kotle - s kalendářem státních svátků, velikonočního pondělí atp., tvar bojleru, extrapolace polynomem,...
    - Řízení žaluzií - dle zadané zeměpisné šířky, délky a manuální nebo auto korekce, Režimy - Trvalé zastínění na hranu - propustí maximum světla, ručně zavřít, otevřít, narušení, požární alarm, živelná pohroma,
    - Logika, filtry, interpolace, extrapolace, vektory, komplexní čísla, práce s poli pod S7-300,...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    GILDARIUS: mno fórum je jediný zdroj, kde se dá něco zjistit, když tam nic není, tak podpora ČR, když ani ta ne, tak podpora SRN...

    s TIA si dovolím nesouhlasit. Děláme ve Step7 i TIA, všechny verze PLC (300/1200/1500) a TIA je oproti Step7 pokrok, i když i k TIA mám bžilion výhrad... Zlatý Beckhoff!
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    CERMINEK: zkus se podívat do jejich fóra, díky němu jsem vyřešil bezpočet problémů. Ta technická podpora, a kor Česká stojí dost za prd. Používáme hlavně simotion plc a panely... Tia portál je tragédie
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Tak když tu máme vlákno Siemense, tak jedna informace, která se hodí. Upgrade Step 7 v5.6. má být funkční na Win10 a zároveň má být plně kompatibilní se Step7 v5.5... Není tomu tak. S7-319-3 nerozdýchala přehrátí hw konfigurace. Pomohl až zpětný downgrade na Step7 v5.5... Technická podpora klasicky hovořila o nuntosti reinstalace, jak mají všechno ok... houbeles...
    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    Ale nic, Cermínku. To jen tak. Obecný versus specializovaný. Hlasovalo se o tom a bylo odhlasováno založení klubu.

    Já jsem tady ze zvědavosti, protože se Siemensem jsem dělal před cca dvaceti lety a průmyslový nasazování (už) neřeším. Nicméně zajímaj mě domácí aplikace (alá smart home, apod.), tak čekám, co se tu objeví.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    proto
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    KALISNIK: why lol?
    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    lol
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam