• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    Digitální zrcadla a bezzrcadla SONY Alpha.
    rozbalit záhlaví
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    DRAGON: Ten Samyang 18/2.8, 145g, a pak Zeiss Batis 18/2.8, o dost vetsi a drazsi, z druhy ruky by mohl byt rozumny pomer cena/vykon.
    Jinak tady je dost kompletni list objektivu na Sony (dve zalozky, druha manualni skla)
    Sony FE lens list by phillipreeve.net - Tabulky Google
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1A2Ul2zFpMF-0EOiYRi9T1HfMe50Nk6z1Sx2qJhhwO3A/edit#gid=0
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KURE: mel bych stejny dotaz jako KURE, jen prosim existuje neco jako prime 18mm? Nemusi to byt super kvalita, jde mi hlavne o rozumnou vahu, pokud bude clona 2.8-3.5, nebudu se zlobit.
    hledam, ale marne.
    moc dekuju
    KURE
    KURE --- ---
    MENTOL_: univerzalnejší by ten zoom určitě byl, ale nízká clona je hlavní důvod:)
    Jinak bych koukal po novým 16-25 f2.8G
    Ale dik za tip, kouknu na ty samyangy.
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    KURE: na 20mm neni lepsi volby, Tamron, Viltrox 20/2.8 bych nebral. Na 24mm je dost dobrej Samyang 24/1.8, mensi lehci. Pokud sirsi nez 20mm je super az Viltrox 16/1.8 z pevnejch. Alternativne Samyang 18/2.8, ale tam vyhrava nesmyslne mala velikost a vaha nad vykonem na plnou diru, Sony 20 lepsi.
    Jinak je vzdycky k zamysleni jestli neni 420g malej Tamron 17-28/2.8 univerzalnejsi nez 370g 20/1.8G pevny, zalezi na vyuziti. Pripadne i 450g Sigma 16-28/2.8.
    KURE
    KURE --- ---
    Mám spadeno na široké pevné sklo. Zatím je mým favoritem sony 20mm f1.8 G
    Napadá vás nějaká alternativa? Jedna z priorit je rozumný rozměr a váha.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Ahoj ve spolek. Kdyby se někomu hodila bezdrátová spoušť v iPhone, Apple Watch a další apple zařízení, tak může posloužit moje apka. Oproti ofico apce a další konkurenci používá Bluetooth, takže je to sice omezené v tom co to umí, ale je to rychle (asi 2s se to spojuje) a spolehlivé. Jako bonus navíc to umí ovládat několik fotoaparátů naráz.

    Kdybyste měli nějaké dotazy nebo problémy s apkou tak to hrňte na mě.

    ‎Alpha Remote Controller on the App Store
    https://apps.apple.com/cz/app/alpha-remote-controller/id6448733047
    MINER
    MINER --- ---
    DRAGON: Ano. Jde to i půjčit, pokud si nejsi jistý.
    Bohužel to už nevidim ve CEWE Fotolab půjčovně, která stojí zlomek ostatních. Já to od nich měl, dokud jsem nekoupil objektivy.

    Jinak tam maj furt Tamron 17-28/2.8, což je nejlepší širokáč poměrem cena/výkon/kvalita.
    Za 1400 na týden a 2200 za 3 týdny(!). Vůbec nechápu, jak se jim to za tuhle cenu vyplatí…
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MINER: jen abychom byli konkretni, jedna se o toto?
    Sigma konvertor MC-11 adaptér z Canon EF na Sony E | 📸 Megapixel
    https://www.megapixel.cz/sigma-konvertor-mc-11-adapter-z-canon-ef-na-sony-e
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MINER: tak supr, diky za tip.
    MINER
    MINER --- ---
    PSITLAPA: Jde o to kde. Mě podle fotky přišlo, že bajonet neni. Ale nezkoumám to už, protože v následujících dvou pětiletkách už žádný objektivy ani foťáky kupovat nebudu:) Takže jen nadhazují jako téma k ověření pro případného kupce.
    MINER
    MINER --- ---
    DRAGON: Jo. Sigma redukce funguje přesně tak, jak má. Nafotil jsem s tim celou Jižní Koreu. Pocitově je to stejně i rychlé jako Canon. A díky mirrorless mi naprosto přesně ostřily i objektivy, co měly na Canon back focus.
    Jediná nevýhoda je velikost.
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    MINER: Ona ale utěsněná je.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MINER: a jak je na tom vlastne redukce na a7 fotaky, ze bych na to nasadil nejaky moje EF L skla. Nez si poridim FE Sony variantu. Resil to tu nekdo?
    MINER
    MINER --- ---
    Pro cestovatele může být ještě zajímavé kritérium utěsnění bajonetu.
    Ta 40/2.5 mě překvapila, že utěsněná ještě neni.
    Obecně mirrorless a speciálně Sony, má málo míst, kde se může prach zachytit, takže v prašném prostředí to letí rovnou na sensor…

    DRAGON: Jinak u širokáčů je ještě alternativa manuální ostření, páč v jejich hloubce ostrosti to jde sázet relativně od boku, takže to nezdržuje ani v dynamických scénách. Ale neznám nic nečínskýho, což ty nechceš…
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    Jinak Samyang 45/1.8 mam a je to super sklo, jeden cas jsem ho skoro nesundal prave diky velikosti a vaze vs kvalita obrazu.
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    Mě se jeste dost libi Sony 40/2.5. Malička a neco mezi 35 mm a 50mm.
    KURE
    KURE --- ---
    A co ta 50mm f2.5 g?
    Nebo to už je moc pomalý? Ale je lehoučkej.
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    DRAGON: Jo to "zavidim" Canonu tu jejich 16/2.8 RF :)
    Jinak teda na Sony je 145g Samyang 18/2.8 - neni to samozrejme britva do kraje na plnou diru, ale prekvapive dobry vzdhledem k tomu jak je malej nedrahej.
    A co ja teda taham, kdyz jsem linej brat 14/1.8GM, ktery neni tezky, ale porad 420g, tak jsem si koupil Sony 11/1.8 na APS-C.
    Ma to 180g, obraz v cropu 16/2.8 (hloubka ostrosti i komparativni pomer detail/sum), filtr. A nejen, ze to je ostry do kraje v tom APS-C, ale Sony to vyrobilo s velkou rezervou obrazu i na korekci deformace, takze kdyz se v LR na FF zaberu nastavi 180% korekce profilu i vinetace, tak to ma krasne narovnanej obraz az cca 12mm full frame s orezem "kolecka", takze z toho i tezim ne jen "trpim cropem" ;)

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MENTOL_: 50mm nejsem ochotnej, u 14-16mm skla ano. ale na portretak chci neco malyho, nenapadnyho, jeste max tak 1,4 ale 1,2 clona uz jsou tezky. U tech wide to holt byva pravidlem, nikdy sem nenasel 16mm pod 200gramu
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    DRAGON: Jestli je vaha priorita, tak ty 1.8 vedou no. Osahej si to nekde v obchode, to udela hodne, ja jeste 420g toleruju u toho 1.4II, ale uz je to znat, ze to je vic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam