ani ne tak fotografie, jako pribeh..
Pekař z TitanikuBritský pekař Charles Joughin měl velikou zálibu - rád se napil. Titanik byl vlastně obrovský plovoucí moderní hotel s krásnou kuchyní.
Joughin, jakožto vrchní pekař na lodi, měl samostatnou kajutu, kam si dokonce umístil svůj vlastní destilační přístroj na pálení (s kvasinkami neměl žádné problémy).
Tu mizernou noc, kdy Titanik narazil na ledovec a potopil se, si Karlík jako obvykle dopřával svůj oblíbený koníček ve své kajutě.
Když ucítil, jak bok lodi na pravé straně o něco zavadil, popadl rychle flašku s alkoholem a vyšel na palubu. Kapitán Smith mu dal brzy příkaz, aby připravil chleba lidem do záchranných člunů. Joughin shromáždil tým pekařských podřízených a rozkázal jim, aby donesli zásoby chleba ke člunům a on sám se vrátil do své kajuty, aby se zásobil whisky.
Po vyhlášení rozkazu k opuštění lodi zůstal pekař v klidu. Karel usadil ženy a děti do člunu č. 10, kterého byl velitelem podle rozpisu, ale sám si nesedl do člunu, raději přenechal své místo jednomu z pekařů. Šel dolů do kajuty a dál chlastal. Když začala natékat voda do kabiny, oblékl si záchrannou vestu, vzal zásoby pití a vylezl na horní palubu. Mezi tím už byly všechny záchranné čluny Titaniku spuštěny na vodu a daleko od potápějícího plavidla.
Joughin byl už strašně opilý, ale na druhou stranu si rychle vzpomněl, že když chodil pro ten alkohol, tak uviděl na palubě složená dřevěná lehátka. Došel tedy k nim a vyházel je všechny přes palubu. Vyhodil celkem šedesát kusů. Některé z nich ve vodě zachránily lidem život.
Karel sám zůstal na palubě Titaniku až do poslední chvíle. Když se se už loď naklonila pomalu sklouzl do vody, aniž by si namočil hlavu. Strávil více než čtyři hodiny ve studených vodách Atlantiku a pil. Nakonec ho živého a zdravého vytáhli z vody. Když ho uviděl druhý důstojník Charles Lightoller mezi zachráněnými na lodi Carpathia, tak nevěřil vlastním očím.
Karlova oblíbená záliba, mu tu noc poskytla tolik potřebný klid v duši a racionalismus při jeho činech. Zachránil sám sebe a pomohl zachránit mnoho dalších. Joughin opustil Titanic jako poslední, čímž co nejvíce omezil svůj pobyt ve studené vodě. Čtyři hodiny zůstal se suchou hlavou a měl slušnou zásobu vysokokalorických nápojů v nízkoteplotní tekutině a jak sám později řekl: ,,ani mi tehdy nebyla zima." Náš hrdina neopustil svou zálibu, ani povolání a dál chlastal a jezdil po moři. Charles Joughin přežil další dvě ztroskotání a dožil se 78 let. Na jeho hrobě je nápis ′′ Pekař z Titaniku ".