• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TLAMPACPraskání sociálních bublin
    Kde cítíte, že bublina praská? Kde si musíte odtrapnit nánosy své bubliny, abyste zapadli do nové? Kdy vidíte, že se prostě míjíte? Internet přemosťuje geografická i časová omezení. Spojuje jedince s rozličnými zájmy napříč světem. Máte-li v oblibě japonská manga, gruzínskou populární hudbu nebo fanaticky sbíráte vtipy o pošťácích, na internetu pravděpodobně naleznete někoho, kdo s vámi váš zájem sdílí. Přes digitální spojení se můžete stát členy z celo-společenského hlediska vyhraněné komunity, která má svůj vlastí argot, hodnoty a jejíž členové svůj vlastní status odvíjí od své digitální komunity. Fyzická blízkost nám poskytuje upřímnější zrcadlo a koriguje to, co internet umocňuje. Když se my lidé nechceme dobrovolně konfrontovat s odlišnými lidmi, musí se tak stát nedobrovolně.
    rozbalit záhlaví
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    BERUNA: jj, rozved to. Co by měli spirituální Evropané dělat?
    BERUNA
    BERUNA --- ---
    Asijska buddhisticka praxe nema v evropsky spolecnosnosti tradici...a meditujici maji sklon k praktikovani cerne dhammy...to co je nazyvano osvicenim je ublizovani dusevnim zpusobem..protoze z dani se plati mimo jine NATO a ruzne prumysly...jak je to tezky pro ekosystemy ukazuje Greta hnuti
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    Já moc nedokážu vcítit do těch, co jsou schopný celou večeři pronadávat, že je polévka nebo krupičná/čočková kaše horká. A když jim někdo taktně vysvětlí, že se to nemá míchat lžící, ale že se to má jíst od kraje a foukat, protože tepelná kapacita, tak se vztekají, že to oni dělat nebudou, že měli dostat žvanec ve správné teplotě...
    TLAMPAC
    TLAMPAC --- ---
    Právě ve vegan loving bisto. Dva malíři pokojů. Nejdřív to míchají, pak to ochutnají. Řeknou si u osbluhy o pepř a sůl. Sůl jim vietnamské děvče podá ale pepř zmateně hledá pod pultem. Najde. Oni teatrálně solí a pepří. .. Dál nevim. Odešel jsem.
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    Mě nedávno jedna praskla. Dělal jsem sociální výzkum. Téma pohlavní choroby. S žádnou jsem se zatím nesetkal, ale vždycky jsem myslel, že jsem celkem liberální a bez předsudků, co nestigmatizuje a tak. Na místě jsem zjistil, že na tohle téma jich mám vlastně celkem dost. Hlavně o tom, kdo má co a jak k tomu přišel a podobně. Na místě jsem si uvědomil, že jsem vlastne stejnej vůl, jako třeba neočkovači a že už takhle premejšlet nechci.
    JUSER
    JUSER --- ---
    Ahoj. Ja myslim, ze je urcite dobry o tomhle mluvit. Ale taky na zivo. Zvlast dneska. A taky je potreba zkusit praskat i venku, zkusit to i mimo internetovou bublinu. Nekdy je to ale spis krunyr nez bublina. Tak ja jdu praskat. Mejte se
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Mě spíše zajímalo co se pod tím jako skrývá...
    A pokud to má být TOTO, tak si zajeď na sever polska a počkej až si chlap jako hora dá piwo se sokem a pije to přes brčko. To vypadá na naše poměry, kde to správné pivo je jedině Radegast a nebo Ostravar extra hořký, velice vtipný pohled.

    Pro neznalé jazyka je to pivo se sirupem.
    TLAMPAC
    TLAMPAC --- ---
    Když si chlap jako hora vedle mě dá alíčko (ALE).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam