• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    SWATKA: Já bych měla Výtku k tvému pravopisu :))

    Jinak se přiznám že dětský matlanice se mi taky nelíbí, ale asi je to tím, že nejsem rodič. I když někde v hloubi duše si myslím, že na tohle bych názor také moc nezměnila, a že možná se to líbí málokomu, ale prostě lidi chtějí to dítě potěšit a tak lžou, což je možná horší než vhodně podaná kritika.
    A také mi přijde, že takové ty větší děti je potřeba už pak trochu motivovat a ukazovat jak na to, aby něco nakreslily lépe, zkrátka dělat to s nimi. Byla jsem teď dost v šoku z toho, když jsem viděla nějaké obrázky od desetiletých dětí, které vypadaly tak, jak jsem kreslila já ve čtyřech letech. No je jiná doba, se mnou si máma kreslila, dneska se děti zabaví virtuálně. Pětileté dítě pak kreslí jak dvouleté a v páté třídě neumí udělat od ruky rovnou čáru bez přerušení.
    Ale nechci to zas kritizovat, já jsem na to výtvarno dost vysazená, na druhou stranu jsem si celkem nedávno s hrůzou uvědomila, že si z učiva zš pamatuju jen střípky a kdyby po mě někdo chtěl anatomii jater, z čehož jsem před patnácti lety maturovala, tak bych to dávala dohromady jen velmi těžko :D
    SWATKA
    SWATKA --- ---
    TLAMPAC:
    TAMARIX: hele já mám dítě, a jako pochvalila jsem ho ale nějakou Vítku jsem k tomu měla, třeba že by ta hlava neměla být hranatá. A když jsem chodila do školky pro něj tak jsem se hodiny smáli ostatnim obrázkům nejraději jsme měli nakresli svojí mámu. Takový zrůdy tam a ja samo taky. A klidně mě ukamenuje. Dítě maluje furt, nezkazila jsem mu to tím.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    TLAMPAC:
    treba ze tech cmaranic bude n-1?
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    SWATKA: Jak píše Tlampac výše + mě třeba hodně pomohlo najít na tom něco, co mi přijde opravdu zajímavý - kombinace barev, určitý detail, rozmístění na papíře, nápad apod. A to zároveň tomu dítěti pochválit a vyzdvihnout to. Doporučuje se to i proto, že tím dáváš najevo skutečný zájem a ne jen takový to bezduchý plácání typu:"Jéé to je hezký, ty si ale šikovnej." Doteďka si pamatuji, jak se učitelky ve družině seběhly nad mým obrázkem kresleným voskovkama, kde jsem z nějakého důvodu použila na mraky fialovou barvu a ony z toho byly úplně hotové, jaký je to prý zajímavý nápad. :-)) Nejspíš to byla nějaká nouzovka typu "všechny modrý voskovky jsou obsazený a fialová je tomu nejpodobnější", ale stejně si tu jejich reakci pamatuji dodneška. :-)
    TLAMPAC
    TLAMPAC --- ---
    SWATKA: na nich je hezký ten vývoj, když člověk dítě zná a ví, v čem je ta čmáranice lepší než ta z minulýho týdne
    1KA
    1KA --- ---
    Přiznám se, že jsem se dnes namalovala, učesala a hezky oblékla jen kvůli vynesení odpadků :-))
    AMANT
    AMANT --- ---
    vcera jsem byl vynest kos a usel jsem na ulici dohromady cca 40 metru bez rousky.
    SWATKA
    SWATKA --- ---
    Neumím ocenit takový ty dětský čmáranice.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    ATOMINATOR: posledni co jsem hral bylo Machinarium, predtim snad jen Mafia na vejsce
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    SHEWOLF: jo to já dělám taky !!!! Hlava a packy :D bože :D
    DMAG
    DMAG --- ---
    SHEWOLF: mě vždycky voněly výpary z Avie a Wartburgu,a miluju vůni interiéru starýho Ikarusu. A gumovou podlahu s kolečkama.
    SWATKA
    SWATKA --- ---
    SHEWOLF: ja očichávám i cizí zvířata naprosto veřejně. A ještě občas děti ale to se zeptam jestli si ho můžu očichat, ale do ruky ho asi nepotřebuji. Malí lidí než zesmradnou tak jsou taky ňuňu.
    SHEWOLF
    SHEWOLF --- ---
    miluju, jak voní můj pes, mám až obsesivní feťáckou potřebu si čuchat k jeho hlavě (samozřejmě když mě nikdo nevidí) :)
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    ATOMINATOR: Mě ho to vytváří, ale musím říct, že to je úplně jiný koktejl, než zamlada.
    DMAG
    DMAG --- ---
    SWATKA: LOL :D ale tak to dobře udělal :D
    SWATKA
    SWATKA --- ---
    DMAG: nee ja ho miluji ale Sousedovi se vysrat na rohožku fakt nemusel, obzvlášt když nám nikde mimo jeho wc nikde nic nenechal.
    Mám ráda všechny zvířata i přes jejich debilitu.
    Ale až se vrátí asi ho vytaham za kožíšek. Tučňáka.
    DMAG
    DMAG --- ---
    SWATKA: já nenávidím všechny kočky. mám rád psy, fretky a ptáky
    SWATKA
    SWATKA --- ---
    Nenávidím naší kočku.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Fakt nemam rada filmy Bohdana Slamy a dela mi problem pobrat, ze delal taky Tondu Blanika.
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    Věci se mi pomalu začínaj vracet do normálu... nelíbí se mi to...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam