• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LENNOXdigitalní minimalismus - tipy, triky, zkušenosti, výzvy :D
    priznivci simpleliving/nosurf vitani!
    jak se branite digitalni ofenzive nejruznejsich internetovych platforem? :D

    zakladni principy:

    1. nas cas a nase pozornost nejsou nevycerpatelne zdroje, proto peclive zvazujeme, co nam ktera konkretni technologie da a zaroven vezme
    2. pokud se danou technologii rozhodneme pouzivat, do dusledku promyslime, jakym zpusobem to budeme delat
    3. vedoma volba a uzivani technologii nas naplnuje nezavisle na ucinenych rozhodnutich
    rozbalit záhlaví
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    TLAMPAC: a jakej benefit ti to vlastne prinasi?

    pro nekoho, kdo bojuje s naduzivanim, je kazdopadne zaklad dostat facebook z mobilu, ale pokud pak prosedi x hodin u pocitace, treba v praci bez omezenyho/kontrolovanyho netu, tak to nestaci, takze tenhle tip s notebookem je potencialne zajimava cesta, akorat zde visi otazka disipliny nebo dostupnosti toho notebooku pouze v den/cas x.
    TLAMPAC
    TLAMPAC --- ---
    Mimochodem. V rámci digitálního minimalismu jsem si nechal přihlašovací údaje / přístup na Facebook ve starém notebooku, který otvírám pouze v sobotu. Během pracovního dne se na FB vůbec nedostanu. Docela to funguje. Sám bývám v tu sobotu otrávenej, že se za týden nic nezměnilo. Ti samí lidé sdílejí ty samé věci.
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    TLAMPAC: v tom pripade je to rychly tlacitko digitalni rovnovahy funkcnost presne pro tebe. mne se zas barvicky vyjimecne hodi na turisticky mape :D
    TLAMPAC
    TLAMPAC --- ---
    LENNOX: Taky jsem používal přes naklikání v pokročilých nastavení. Asi dva roky. Jenže u map a meteoradaru to bylo dost matoucí, tak jsem přešel zpět na barvy.
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    btw pouziva tady nekdo nekdo mobil bez barvicek (odstiny sedi) na novejsim androidu? ja to do ted mel naklikany pres vyvojarsky nastroje, jelikoz se mi nechtelo stahovat dalsi appku jen na tohle. nedavno jsem nicmene narazil na nastroj "digitalni rovnovaha" primo v droidu, kterej se tvari neodinstalovatelne a ten vyjma zajimavych statistik ma i tuhle funkci + da se vytahnout tlacitko do rychly listy :D
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    momentalne testuju plugin "DF Tube" (distraction free youtube) pro chrome, nebot me docela otravoval ten feed, kde se na zaklade algoritmu zobrazuji doporucovany videa, stejne jako na home, trending a souvisejici videa. daji se tam nastavit jeste nejaky dalsi drobnosti, ale tohle me osobne zajima nejvic. plus mam pres to vyplej auto-play.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam