• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    MAKROUSEK: tak si je brzy odvezou

    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    PRAASHEK: Ani ne.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    MAKROUSEK: však nosí náramky, to je tam teď povinný
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    OMNIHASH: Nahodou, ja jsem ted v Tokiu a ani tady 75% lidi rousky nenosi! A to loni touhle dobou nosilo 100%.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ...jo a ještě musím pochválit grafickou stránku. To museli tvořit aspoň tři lidi, každý obstaral jeden aspekt.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    //a ten smysl pro humour tam!
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    DUL: to musel vymýšlet někdo tuze mazaný
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    DUL: ano ochladilo se, a dementi furt nenosej čepice, a podle toho to taky v MHD vypadá. Kuwa tři roky sme to tu trénovali, když chchrlás, vem si nosoplenu, ale ne, je to marný, je to marný, je to marný!
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    DUL: Jsou různé funkce čepic. Třeba koupací čepice je na ochranu těch druhých...
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    COVID Commercial - SNL
    https://youtu.be/hPtH43VmvJI
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    //dezolatum popraskaji cevky a zilky :D

    https://twitter.com/Fbeyeee/status/1708819207700267294
    Elonovi, a nejen mu, i spoustě tragédů, praskne cévka. Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství získali Katalin Karikó a Drew Weissman, za "objevy v modifikací nukleosidových bází, které umožnily vývoj účinných mRNA vakcín proti COVID-19".

    Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství získal vývoj mRNA vakcíny - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/technet/veda/nobelova-cena-2023-fyziologie-a-lekarstvi.A231002_094733_veda_vse
    E2E4
    E2E4 --- ---
    JAJITA: ono asi ne že by se nedělaly vůbec, ale musí to bejt nějak lékařsky nebo epidemiologicky oprávněný, aby to pojišťovna zaplatila..

    dělá se teď něco v řádu 2000 a 300 oficiálních Ag a PCR testu denně.

    COVID-19 v Česku - CoVdata
    https://www.covdata.cz/cesko.php#test-pcr
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    JAJITA: tak to moji obvodni asi definitivne ruplo v kouli, dela primo v mistni nemocnici a rikala ze i presto ze to maji napsano na webu, tak uz PCR vubec pro verejnost nedelaj. zijeme zrejme opravdu v dobe post fakticke kde uz clovek ani nemuze verit svy obvodacce.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    HARDCABB: Zajímavé. Byla jsem minulou středu na PCR testu v soukromé laboratoři (OL), kam dr. poslala žádanku.
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    JAJITA: E2E4: sorry, ja tendle dotaz omylem poslal do tohodle auditka a pak ho v tom hlavnim nevidel a myslel jsem si ze jsem si to cely vyhalucinoval.

    volal jsem obvodni, ta rikala ze PCR se uz vubec nedela (vyjma specifickych pripadu primo v nemocnici), ze si mam udelat AG po vlastni ose (kterej mi vysel negativni) a podle toho se rozhodnout jestli ockovat nebo ne.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    JAJITA: nebo. ten bude pozitivní i 7-14 dní po začátku příznaků.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    HARDCABB: Ag test máš pozitivní zhruba den před začátkem příznaků až 5-10 dní po.

    teoreticky by se dal udělat test na protilátky specifické pro aktuální variantu, ale nevím že by se to dělalo.. obecný test na protilátky něco taky řekne, pokud bys je měl vysoké je pravděpodobné, že jsi COVID prodělal nedávno.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    VYHULENY_UFO: Ano, pěkně řečeno. A platí stejně pro všechny další sračky, co následují, nabalují se a baští je stejná cílová skupina, která už uvěřila, že vakcíny jsou horší osud než smrt, apod....

    Je to smutný. Prostě tohle jsou atraktivní témata, co vydělávají peníze. Strach, a ukazování prstem na jasný "viníky". Je to o tolik jednodušší než zabývat se otázkou, jaká změna je v našem světě potřeba.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    HARDCABB: PCR?
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    Jsem aktualne docela rozmrdanej a nedivil bych se, kdybych mel covid. Na AG test je imho pozde, jak ted (nebo zpetne) zjistim jestli jsem ho mel, abych vedel jestli se ockovat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam