• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALAMANMilitary sběratelství
    JOEWERE
    JOEWERE --- ---
    Ok, takže jsou vlastně dva druhy 40x závitu: NATO a GOST.
    Takže rozdíl mezi nima je ve stoupání, které jedno má v palcích a druhé v mm.

    The difference between 40mm NATO and 40mm Soviet filters
    https://www.youtube.com/watch?v=lXPNuyp4ek4
    JOEWERE
    JOEWERE --- ---
    Zdravim, mam dotaz: jaky je pocatek a duvod pouzivani zavitu 40x1/7" u historickych i modernich plynovych masek. Podle te palcove normy nejspis UK a vidim tu prakticnost rychle vymeny filtru, ale od jakeho roku?
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    ATELIER: Tak můžu spát na větvičkách, ale šetřím lesy.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    ATELIER: Jj, už ji balím naopak, tj. zelenou stranou ven. Hned mám lepší stav duše.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    POWEROFSTYLE: Koukám, že to máš dlouho bez reakce. Německý WW2 věci jdou mimo mě. Ale pokud máš facebook, tak vyzkoušej dotaz ve skupině "Military bazar, nakup, prodej a ocenovani vojenskeho materialu prevazne WW2", tam bys mohl pochodit líp, než tady.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Nádhera

    Vietnam War Prc-77 Lightweight Setup
    https://www.youtube.com/watch?v=fO_ww11qOR8
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Jinak nějaké info k burze:

    "Vzhledem k množícím se dotazům na blížící se burzu v červnu uvádíme:
    Díky probíhajícím vládním opatřením, kdy se s výstavami a veletrhy prozatím vůbec nepočítá, nejsme schopni říci, zda Militaria setkání 21.6. proběhne. Jakmile budeme vědět bližší info, zveřejníme jej zde na webu nebo na našem facebooku."

    http://www.antiktrhy.cz/cs/militaria-praha/
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    INSEQUI: Já si myslím, že se nakonec poddaj. Asi v nich budu chodit do práce, abych tomu trochu pomohl.
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    SALAMAN: Do Namu dobrý, třeba to ještě rozšlápneš, poslední kanady jsem měl v cajku až po pěti vejšlapech.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    SALAMAN: Sice jsem si do těch bot koupil nový vložky, ale stejně jsem je po asi 15 kilometrech s batohem na zádech, převážně po asfaltkách, musel zout a zbylý dny odchodit v lehkých turistických botách z Decathlonu. Ta podrážka je fakt hodně tvrdá, neskutečný peklo. Ale kdybych náhodou šlápl na naostřenej bambus pomazanej hovnama, tak jsem těžce v klidu!
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    A málem bych zapomněl na Jungle Boots, 3rd pattern, Spike Protective, s podrážkou Panama (60. léta), výrobce Baťa :) Pak ještě nerezová pánvička, ale ta je datována až 1982.



    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Mám velkou radost z nových přírůstků. Tropická uniforma Poplin Rip-Stop OG-107 - nenošená skladovka a sumka M67 v pěkném stavu. Awww ♥

    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    AUKRO – největší české online tržiště
    https://aukro.cz/medaile-od-gagarina-zaslouzily-vojensky-letec-cssr-general-9-5-1961-6965486151
    docela zajímavá pozůstalost
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    ONDRASK: tak snad...
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    ONDRASK: ta výloha vypadá, že tam pár let nic nebylo ale škoda, že mě to nenapadlo dřív
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    ONDRASK: Omg :D a taky jsem slyšel, že z tý protézy rád chlastal pivo. Vlastně všechny ty storky začínaly stylem "to se takhle jednou Bonobák vožral..."
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    TWISTRABBIT: Údajně na Silvestra hodil rachejtli z okna, ale ta selhala. Tak pro ni šel dolu, přinesl ji do bytu a v tom mu v tý ruce vybuchla. Prej si pak léta schovával prsty na mrazáku, což se moc nelíbilo manželce. Kdysi mi to říkal spolužák, jeho táta býval s Bonobákem kamarád. Za případnou přibarvenost či nepřesnost příběhu neručím :)
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    SALAMAN:
    ONDRASK: jak o tu ruku vlastně přišel, já sem slyšel historku, že vožralej na silvestra vrazil do rozbušky prskavku špatnou stranou...
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    TWISTRABBIT: No jasně, Bonobák! Kanady si dokázal zavázat rychleji, než průměrný člověk se dvěma rukama :)
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    Jinak nedávno sem šel po Nuselskejch schodech, tak jsem si vzpomněl na Bonobáka, obchod má ještě původní výlohu, ale už je prázdný, vzpomenete si někdo na něj?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam