• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HADESAndroid - FOSS / F-droid / Custom ROMs / MicroG / GApps / degoogle / etc
    Retake control of your privacy. Free open source apps, custom roms, degoogled android, etc. Tips & Tricks.
    rozbalit záhlaví
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    shanim telefon, kdyby nekdo mel nejaky zbytecny v supliku: [Android smartphone s USB-C a baterii v rozumnem stavu]
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    BROZKEFF: ano, je na ni odkaz primo od Ghislera hned v tom prvnim postu co linkuju :)
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    QWWERTY: kdo toleruje instalaci app z "neznamych zdroju" si muze stahnout apk primo od Ghislera co to omezení nema
    XARGH
    XARGH --- ---
    QWWERTY: vyresil jsem instalaci totalcmd z apkpure
    SMOOKE
    SMOOKE --- ---
    Ahoj, nevim jestli jsem tu spravne, ale potreboval bych prosim poradit s TWRP (asi banalni problem, ale ja to nejak nedavam-holt lama)
    nejlepe pres SZ

    Diky
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    All apk install functions will soon be removed - Total Commander
    https://www.ghisler.ch/board/viewtopic.php?t=76643&sid=ea8b16c54e0efbe10ee2413a18473dba
    An app distributed via Google Play may not modify, replace, or update itself using any method other than Google Play's update mechanism. Likewise, an app may not download executable code (e.g. dex, JAR, .so files) from a source other than Google Play.

    vysledek:

    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    KLEINZACH: udelal jsem to takle:
    All Lenovo Tab FRP Google Account Bypass (latest update 2020)
    https://www.youtube.com/watch?v=8PAZJUyAZFc&t=113s


    ztratil sem 2h zivota, F U gugle.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    prosimvas - na pude jsem nasel tablet lenovo tab 3, nechal jsem vymenit dotyk atp. vypadal ze funguje, ale bylo to hrozne liny, tak jsem to bez premejsleni resetnul do factory.
    a ted to po me chce credentials se kteryma to bylo puvodne vytvoreny a ze bez toho ani ranu. ty credentials uz uplne nevim, ale nemam jich tolik, tak jsem je vyzkousel tak nejak vsechny, ale rika mi to ze mam pockat 24 h, ktery uz mezitim ubehly a porad nic.

    ofiko odpovedi jsou pomerne tvrdohlavy "musite to odemknout s tim, cim jste to svazali puvodne, jinak to nejde". neofiko vypada ze jsou postupy, ktere vyuzivaji chyb toho zabezpeceni aby se dostali k settingum/browseru

    neresili jste neco podobneho?
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    ADM: aaa dik! to je dobra zprava. Ono by to melo taky jit zjistit logovacim firewallem. Zkousel to tu nekdo?
    ADM
    ADM --- ---
    VOYTEX: tak jsem se koukl primo do ty prace:

    In summary, we find that /e/OS collects essentially no data and in that sense is by far the most private of the AndroidOS variants studied. On all of the other handsets the GooglePlay Services and Google Play store system apps send a considerable volume of data to Google, the content of whichis unclear, not publicly documented and Google confirm thereis no opt out from this data collection. LineageOS collects nodata beyond this data collected by Google and so is perhaps the next most private choice after /e/OS.

    Takze jak jsem si myslel, data posila GooglePlay Services. To ale neni standardni soucast LineageOS, miminalne to meli uvyst jako poznamku pod carou v ty tabulce, opengapps se po instalaci LineageOS instaluji samostatne a lze jako nahradu pouzit opensource microg, ktery googlu nic neposila. /e/OS neznam, pisou privacy focused fork of LineageOS, tak je mozny, ze ma rovnou integrovany nejaky microg fork, coz instalaci opengapps znemoznuje.
    MATT
    MATT --- ---
    CUKI: v google play > menu > settings > network preferences
    můžeš dát "ask me every time".
    případně v advanced nastavení konkrétní wifi můžeš dát Network usage "threat as metered"
    BOAR
    BOAR --- ---
    CUKI: myslíš Windows na androidim ap? Někde jde označit připojení, jako měřené, nebo tak něco, a pak se aktualizace netahaj.
    STROUZIN
    STROUZIN --- ---
    ADM: jj. Zkoušel
    ADM
    ADM --- ---
    STROUZIN: a wipe cache partition uz jsi zkousel? na ten telefon mi google vyhleda napr. https://www.getdroidtips.com/wipe-partition-doogee-s50-performance-boost/
    STROUZIN
    STROUZIN --- ---
    Zdravim Lidi.
    Dtal sem telefon Doogee S50 do Factory Reset a nedaří se mi připojit na Google ucet.
    Vždy mi vyskočí hláška : " Sorry,nastala chyba se servrem. Zkuste prosim později. " .
    Prosim o radu
    Diky
    CUKI
    CUKI --- ---
    Jak co nejednoduší cestou zamezit stahovaní aktualizací na androidu?
    Našel jsem jen omezení pro datové tarify (a stejně to něco stahuje) ale pokud sdílím internet dál tak to situaci na dalším telefonu stejně neřeší :-(
    ADM
    ADM --- ---
    ANDREJKA: tak je to bug. mas postupne moznosti: 1. upgrade pokud je mozny, 2. v recovery vymazat cache (bohuzel pouzivam odjakziva TWRP recovery a nemam tuseni zda a jak je mozno to provyst na stock androidu, mozna nekdo zde poradi), 3. tovarni reset (chce to zvolit funkcni backup a recovery strategii a nastroje, nastavovat a instalovat znovu vsechno nechces, bohuzel opet nevim jak funguji ony auto-magicke google account backup a restore vseho, takze by sis to mela overit zda ty zalohy mas), 4. nainstalovat funkcni maintainovanou custom ROM (brutalnejsi nez moznost 3, o tom asi neuvazuj)

    chapu ze jsem ti asi neporadil, tenhle klub je spise o alternativnich ROM, coz vicemene predpoklada pokrocilejsi uzivatele
    HADES
    HADES --- ---
    ANDREJKA: tak to musi byt nejaky bug alebo netusim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam