• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKElektro CAD - Eplan, PCSchematic, QElectroTech SchémataCAD
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    31STITCHES: Ty 3D makra jsou občas pro zlost, mi občas přijde že to tvoří lidé co stím pak nakonec nedělají/nezkusí si to použít

    Zkus ten Ripanel ;)
    31STITCHES
    31STITCHES --- ---
    GILDARIUS: Je to sice hodně passé, ale nakonec jsem si ty montážní plochy předělal :D
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    31STITCHES: Je to teda pasé, ale u těch světel si člověk musí předělat montážní plochu občas jí mají divně..

    Jinak pokud to je rittak tak je lepší rozvaděč a jeho příslušenství skládat v RiPanel a pak to do eplanu naimporotvat, ušetří to hodně nervů
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    KOZINA: tak ať si stáhne studentský nebo demoverze ofiko programů. EPLAN, engineering base, elcad, atd... je toho milion.
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    WARBABY8: je to pro kamaráda. Chce se v tom naučit
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    KOZINA: tak k čemu to potřebuješ? Projekt ti dodá instalační firma.
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    WARBABY8: nechci se tím živit, ani to dělat na kšeft..
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    KOZINA: jakýkoli elektrocad... ale nevím jestli je ideální nápad živit se projektováním s cracknutym softwarem
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    Nedoporučili byste mi nějakej software na projektování fotovoltaiky? Ideálně aby to šlo někde stáhout cracknutý. Díky
    31STITCHES
    31STITCHES --- ---
    Je tu někdo kdo dělá 3d modely v ProPanelu ?

    nějak se mi nedaří umístit systémové svítidlo rittal nahoru na rám rozvaděče... vždycky je divě otočené

    5ešil tu někdo podobný problém ?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Kreslím nějaké komponenty/prvky k Arduinu pro QElectroTech. Kdyby měl někdo zájem, mohu se podělit. Zatím mám nějaké displeje a maticovou klávesnici. Pomalu budu kreslit vícero součástek :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Making an entire circuit with no soldering involved | JLCPCB SMT assembly
    https://www.youtube.com/watch?v=B5tT_iykbyA
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Single to Split Rail DC Power Supply Design | KiCad and JLCPCB Assembly
    https://www.youtube.com/watch?v=qXWYXxDokv4
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    JLCPCB - SMT Assembly with KiCad
    https://www.youtube.com/watch?v=VejO8rDdhzo
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    JLCPCB SMT PCB Assembly service review & tutorial
    https://www.youtube.com/watch?v=yDgrs628hhY
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Ted koukam, ze to zvlada i "edge.cuts" vyrezy primo ve footprintech... To mi taky dost chybelo
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Tak jsem zkousel ze zvedavosti zkompilovat vyvojovou verzi KiCAD 6 (konkretne 5.99 nightly) a vypada to docela stabilne... Archlinux to ma v AURu. Jeste to nespadlo co si s tim hraju... ty zmeny nejsou naky masivni. vymenili ikonky za takovy trochu min vyrazny a vyresili naky drobnosti. Stary projekty z 5ky se mi podarilo otevrit.

    ale jak to v tom jednou ulozis, tak uz to v 5ce neotevres... takze bych se do toho urcite nepoustel nak zbrkle...

    + kdyz je ve schematu symbol, kterej ma pin nezarovnanej na mrizku, tak narozdil od kicadu 5 uz neni problem k nemu natahnout vodic

    + nove umi aktualizovat schema z uprav na desce (tj. naopak)

    + je tam prehlednejsi nastaveni globalnich navrhovejch pravidel, jde globalne specifikovat minimalni annular ring

    + tridy siti (tloustky vodicu) se daj nastavovat uz z editoru schemat jeste nez vubec zacne design desky

    + umi do footprintu pridat rozlitou med, zakazany zony kolem anteny, atd... takze uz nebude potreba to pak jeste delat rucne na desce

    + DRC castecne kontroluje jestli je citelnej silkscreen (jestli se neprekrejvaj dva ruzny silkscreeny)

    + prestanou se pouzivat cache/rescue soubory a soubory budou rovnou nakopirovany ve schematu

    + moznost vytvorit si uzivatelsky vrstvy v pcbnew (asi pro naky vlastni nekaly ucely?)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MILAZAJICEK: taky záleží kolik je ta přeškrtnutá cena :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    TOOMIX: Joo to je taky kapitola sama o sobě... po upgradu přestalo PLC zpracovávat timery :D
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    CERMINEK: btw mě teda víc irituje ten jejich servisní poplatek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam