• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FAIRIELLALesní chundelatosti
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    panda červená
    když jsem hledala nějaké zajímavosti, dozvěděla jsem se, že „...stejně jako panda velká je i panda červená vybavena tzv. palcem“.
    A že jsou roztomilé.







    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    Myšice křovinná





    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    Krtek evropský





    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KID_MCHUTT: já to znám z červenýho trpaslíka
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    Kvalitnějších fotek tohoto tvora z přírody je na internetu pomálu, protože to, že je to nejmrňavější plachtící vačnatec na světě (tělo, měřené bez ocásku, je dlouhé maximálně 8 cm a tvor váží kolem 15 g), z něj očividně činí zajímavé zvířátko pro chov doma. Protože je to navíc noční vačnatec, i fotky z volné přírody se musejí pořizovat dost blbě. Vězte, že umí doplachtit na vzdálenost až 20 m a že česky se mu říká vakoplšík létavý. Chlupy po stranách ocásku napomáhají jeho kormidlovací funkci.
    Latinsky se jmenuje Acrobates pygmaeus, tedy akrobat trpaslík.




    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    FAIRIELLA: to znám, to je to zvíře, co jsem nikdy neviděl jinak, než jako Járu Cimrmana - ležící, spící :)
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    Hrabáč kapský. Anglicky aardvark, což je slovo z afrikánštiny, které znamená „podzemní prase“. S prasaty ale příbuzný není, jako ani s mravenečníky, ačkoli v lecčems vypadá podobně jako oni. To je však proto, že se živí termity. Blíže příbuzní jsou hrabáči spíše řádu bércounů, na které se můžeme podívat někdy příště.







    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    Albinotičtí jeleni jsou vzácní. Jedná se o jednoho ze zhruba 20 000 jedinců. (Proto je zakázáno je střílet, ale co myslíte? Samozřejmě, že si myslivci nenechají takovou trofej ujít, takže se to děje, jako by se nechumelilo.)
    V různých částech světa se považují za duchy lesa, průvodce, zjevení bohů, a není divu, vypadají hodně snově.



    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    ZUULUU:
    česky jsou to štětkouni afričtí :D

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    FAIRIELLA:
    A tady jako bonus trochu větší divoče (= divočáčí sele)

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    divoká prasátka!











    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---


    GANDHI
    GANDHI --- ---
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    ZUULUU: Projednou tučňáky odpustim, zvlášť takového chundeláčka, ale nezvykej/me si (já vim, ono je navíc na netu spousta krásnejch tučňáčích fotek a jsou fakt hebcí) a pojďme nevytvářet z výjimek pravidla. ;) Ať to tu zůstane co nejvíc lesní. Tučňákové okénko uzavírám těmito pány v huňatých kabátcích. ;)

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    kakapo soví
    Tenhle papoušek neumí létat, zato však dobře chodí a šplhá po stromech. Aktivní je hlavně v noci, je endemický na Novém Zélandu a díky svému pomalému způsobu života se dožívá až kolem sta let.
    O jeho existenci jsem se dozvěděla, když na mě vyskočilo tohle legrační video: https://www.facebook.com/bbcearth/videos/1835416643283120



    SHEALA
    SHEALA --- ---
    má tlapičky jako moje kočka :)
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    FAIRIELLA: Někdy vypadá jako rozzlobený načechraný kulatý míč s křídly.

    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    FAIRIELLA: má bačkory, aby mu nebyla zima :)

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    FAIRIELLA:
    níže zmíněný puštík vousatý. Vidíte ty tlapičky? Vidíte je?!



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam