• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NYXnyx :: nová verze - testování
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NYX: v dokumentaci jsem našel, že využívá zvýraznění ze Sublime Text, který má pravidla definovaná v *.yml nebo *.yaml souborech. Každý jazyk jeden soubor s popisem zvýrazňování, bylo by prosím možné sem dát seznam toho, co tam nyx má? Díky

    syntect is a syntax highlighting library for Rust that uses Sublime Text syntax definitions. 

    Syntax Definitions – Sublime Text 3 Documentation
    http://www.sublimetext.com/docs/3/syntax.html#include-syntax
    NYX
    NYX --- ---
    KOMPAS: tak to "n = parseInt(sessionStorage.getItem(t))" dostalo TTL pet vterin, pak se resetuje na nulu.

    Jen teda nechapu, proc dojde k resetu toho id ve zprave...budu muset prozkoumat dokumentaci k tomu websocket serveru.

    Cela ta logika slouzi k tomu, aby se nezpracovavala opakovane obdrzena stejna zprava (tj. to e.id > n) a zaroven aby to nejak pobralo dramaticke snizeni toho IDcka treba po resetu serveru (e.id < n - 10)...ale tady doslo k resetu IDcka zpravy zpet na jednicku v okamziku, kdy ID posledni zpravy bylo 8...coz se veslo do toho ignorovaneho intervalu. Nechapu :-/
    NYX
    NYX --- ---
    KOMPAS: Diky, uz mozna chapu, kde muze vznikat problem.
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    NYX: je to celé takové křehké

    jeden příklad za všechny, tentokrát Chrome, ve kterém mi to obecně funguje lépe než ve FF

    mám (po nějaké předchozí aktivitě) sessionStorage.thumbs_upLastId == 8
    dostanu palec
    přijde e.data:
    {
      "id": 1,
      "message": {
        "type": "thumbs_up",
        "data": {
          "notifications_unread": 1,
          "rated_by": "KOMPAS_TEST",
          "post": {
            "id": 53461500,
            "discussion_id": 270588,
            "username": "KOMPAS",
            "content": "u lik this? 2",
            "rating": 1,
            "my_rating": "positive",
            "inserted_at": "2021-03-20T20:29:00"
          }
        }
      }
    }

    klient vleze sem:
    var n = JSON.parse(e.data);
    if (!function(e) {
       var t = e.message.type + "LastId", n = parseInt(sessionStorage.getItem(t)) || 0;
       return (e.id > n || e.id < n - 10) && (sessionStorage.setItem(t, e.id.toString()),!0)
    }(n)) return;

    ve funkci:
    t == "thumbs_upLastId"
    e.id == 1 (z JSON "id":1)
    n == 8

    e.id > n || e.id < n - 10
    1 > 8 || 1 < 8 - 10
    1 > 8 || 1 < -2
    false || false

    return;
    NYX
    NYX --- ---
    TOOMIX: Jede to skrz https://github.com/trishume/syntect

    Treba to najdes nekde v dokumentaci
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    [ NYX @ nyx :: nová verze - novinky ]

    jaké všechny hodnoty můžu vložit do toho tagu? js, c#? sql?, c++?
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    NYX: ano, po rozkliknutí
    jen z hlediska UX v tom okamžiku uživatel na první pohled nechápe, proč tam ten záznam přibyl
    NYX
    NYX --- ---
    Tak negativni tam vubec nevidim (v tom vypisu pod prispevkem). Tak jsem zmaten. Nebo tim myslis to, ze si je muzes zobrazit pres rozkliknuti v hlavicce prispevku?
    NYX
    NYX --- ---
    KOMPAS: Ale ted kontroluji a:

    1 a 2) Nepozoruji :-/ ale tohle muze mit X pricin, takze ti to verim...
    3) Nevyskakovani je v poradku. Spis je mozna chyba, ze tam je zarazeny mezi kladne hlasy? Musim zkontrolovat, jak se tam vlastne ukazuje. Mozna je tam nebudu vypisovat vubec.
    4 a 5) U me funguje v poradku. Zvlastni.
    6) Je feature...nechci uzivatele opakovane spamovat notifikacemi na neco, co uz v minulosti probehlo.
    7) To asi nechapu :)

    Jdu prozkoumat ty negativni.
    NYX
    NYX --- ---
    KOMPAS: Ja to zrovna na firefoxu vyvijim a funguje mi to ok :-/ Tak nevim, co s tim je.
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    KOMPAS: důležité doplnění: tohle se stává, pokud B, tedy cíl notifikace, má Firefox, ostatní prohlížeče a jejich kombinace jako vysílač a přijímač vesměs fungují (YMMV)
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    NYX: obvykle to vypadá následovně:
    1. obě strany mají panáčka
    2. A odešle odpověď na příspěvek od B
    3. rádiový klid
    4. B klikne po nyxu
    5. B má na nově načtené stránce na kraťoučký čas přesýpací hodiny
    6. B má zpět panáčka a červenou jedničku
    7. B klikne na panáčka a dostane se na stránku s jedním příspěvkem s novou odpovědí
    NYX
    NYX --- ---
    KOMPAS: To nevyskakovani je zvlastni. Jak vypada ta notifikacni ikonka vpravo dole?
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    NYX: hodně se to v tom základním použití zlepšilo, díky!

    pořád vidím nějaké věci při advanced použití:
    1. notifikace odpovědi na příspěvek většinu času nevyskakuje sama, musím se pohnout po nyxu
    2. notifikace na palec snad nikdy nevyskočila sama
    3. nevyskakuje notifikace na negativní hlas, ačkoliv v seznamu takový příspěvek přibyde, samozřejmě bez zvýraznění, jelikož v základu ty negativní nejsou vidět
    4. když odeberu palec, přispěvek zůstane v notifikacích (feature?)
    5. když smažu odpověď, přispěvek zůstane v notifikacích (feature?)
    6. když odeberu palec a zase ho přidám, nevyskočí notifikace, příspěvek se zobrazí v notifikacích bez zvýraznění jako starý
    7. existují příspěvky, kterým jsem tolikrát přidal a odebral palec, že už se málokdy vůbec v seznamu notifikací zobrazí
    NYX
    NYX --- ---
    KOMPAS: Tak snad predelano znovu a lepe :) Opraven reset tech "starych novych", dodelano posilani poctu notifikaci i pri odpovedi, spravne se videne notifikace oznaci jako stare...no, tech chyb tam bylo docela dost :)
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    NYX: teď zase většinou skáče jednička i pokud přibyde více aktualizací

    vůbec se to chová divně a nekonzistentně, několik scénářů, které jsem potkal (neřeším zatím odebírání apod.)
    společná baseline: v upomínkách je jeden "starý" záznam – odpověď na můj příspěvek

    1. dostanu palec, při pohybu mezi stránkami vyskočí jednička, po kliknutí se zobrazí starý záznam a nový přispěvek s palcem a se zvýrazněnou ikonkou
    2. dostanu palec, při pohybu mezi stránkami vyskočí dvojka, po kliknutí se zobrazí starý záznam a nový přispěvek s palcem a se zvýrazněnou ikonkou
    3. dostanu palec, při pohybu mezi stránkami vyskočí jednička, po kliknutí se zobrazí starý záznam a nový přispěvek s palcem, ale bez zvýrazněné ikonky
    4. dostanu palec, při pohybu mezi stránkami vyskočí jednička, po kliknutí se zobrazí jen starý záznam
    5. dostanu palec, okamžitě sama vyskočí jednička, po kliknutí se zobrazí starý záznam a nový přispěvek s palcem a se zvýrazněnou ikonkou (tohle by to asi mělo dělat, ale potkal jsem spíš výjimečně)
    6. dostanu dva palce, při pohybu mezi stránkami vyskočí trojka, po kliknutí se zobrazí starý záznam a oba nové přispěvky s palcem a se zvýrazněnou ikonkou
    7. někdo odpoví na můj příspěvek, okamžitě vyskočí bublina s odpovědí, ale bez čísla, po kliknutí se zobrazí starý záznam a nový příspěvek se zvýrazněnou odpovědí, zároveň vyskočí dvojka
    8. někdo odpoví na můj příspěvek, při pohybu mezi stránkami vyskočí dvojka, po kliknutí se zobrazí starý záznam a nový příspěvek se zvýrazněnou odpovědí
    NYX
    NYX --- ---
    KOMPAS: Muzes zkusit, jestli se to nove chova spravne? Myslim, ze jsem opravil pricinu.
    NYX
    NYX --- ---
    Ted uz konecne chapu, jak je ten problem s notifikacemi mysleny...mrknu na to nejak a promyslim.
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    ve starých notifikacích mám dvě odpovědi a jeden příspěvek s kladným hlasem
    pokud původní hlasující odebere od mého příspěvku svůj hlas, přijde mi jako notifikace červené číslo 2 (už to mě dost mate)
    pokud teď na notifikaci kliknu, vidím dva staré příspěvky s odpověďmi a jsem zmatený, proč mi vlastně notifikace přišla…
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    pokud mám nějaké staré notifikace a přijde jedna nová notifikace, vyskočí červené číslo vyšší než jedna; většinou jde o celkový počet notifikací (staré + nové), ale není to podmínkou
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam