• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MRTVY_KENNYWIX.COM - systém pro weby, eshopy...
    Stále více lidí využívá Wix.com pro svůj web. Systém není jen hloupý klikací, ale má i možnosti rozšíření, která se programují. V diskuzi bych chtěl řešit jak základní dotazy, tak ideálně rady programátorské, jak moc se dá systém ohnout..

    [MRTVY_KENNY @ WIX.COM - systém pro weby, eshopy...]
    rozbalit záhlaví
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    ALI: nj, tohle je vzdycky "reseni". :)
    Kazdopad ze si predaji feedback rikaji vzdycky.

    A jde o to, ze   tam dat nejde?
    ALI
    ALI --- ---
    ALI: a jinak fajn reakce ze supportu .)

    ALI
    ALI --- ---
    cau, je nejakej zpusob, jak na nerozdelitelnou/fixni mezeru?

    v desktop verzi webu radek proste zalomim, ale pak se mi rozesere mobilni. jsem z toho dost zoufalej, protoze workaroundy, jak to "resim" jsou pracny a kompromisni.

    dekuju!
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    Mam tu dotaz klienta, ktery by chtel na shop dat platby pres Apple Pay. Nemate to nekdo?

    Pokud nemate, tak negooglete, AP umi WiX oficialne jen ve vyjmenovanych statech pres svou branu, ktera samotna taky jede jen ve vyjmenovanych statech. A Cesko, ani CZK tam uvedene nejsou. Stejne tak externi sluzby typu Stripe, ktere by s tim mozna pomohly, WiX podporuje jen pro platbu kartou, ne nastavby. Pokud teda neni nejaky nesoulad dokumentace s realitou.

    Dik
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    MRTVY_KENNY: Delal jsem nekolik integraci z Wixu na veci typu Fakturoid prave kvuli tem rozdilnym sazbam DPH.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    Pls nevite jak resi klienti dane?
    Jeden klient posila potraviny, tzn ma 15% dph na zbozi, ale 21% na dopravu.. Coz pokud dobre chapu WiX neumi..

    Kdyz jsem se dival u druheho, ma nastaveno 15% sazbu, ktera neni aplikovana na dopravu. Coz asi ucetne nebude v poradku.. Je to nejak resitelne, nebo faktury si musi tlacit z nejake Pohody nebo neceho takoveho?
    MINER
    MINER --- ---
    MRTVY_KENNY: Jo, je to datově náročné: nabitý fotkama, založený na vizuálu: https://www.hoursfrom.world/

    Navíc je to furt spíš prototyp, takže to není moc optimalizované. V podstatě je to programátorsky prasárna.
    Nicméně kdyby mi dali nějakej clear statement, tak to klidně optimaizuju, pokud budu vědět co to způsobuje. Problém je, že dělaj, že žádný limity nejsou..
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    MINER: a muzu se zeptat na povahu toho webu? to mas nejak datove narocne?
    mozna ze eshopy maji v nejakem chranenejsim rezimu, pac ted uz mam pres 10 shopu na krku a nic takoveho jsem nevidel, ani se nikdo na neco podobneho neptal.
    MINER
    MINER --- ---
    MRTVY_KENNY: já mám se supportem bohužel opačnou zkušenost.

    Náhodně mi to hází Error 500, 402, 404, často přímo nginx. Ve všech browserech na různých počítačích i internetových providerech.

    Podle projevů jsem si už téměř jistej, že za to může nějakej throttling: že to prostě při překročení nějakýho limitu zaříznou.
    Tyhle chyby jsou jen na public site. Nikdy nejsou v Preview.
    Support tvrdí, že „u nich to funguje“ – myslím si, že na lokální síti ten throttling nemaj stejně, jako v preview.

    Než jsem koupil premium plan, tak se to takhle kouslo třeba na 2 týdny (pravděpodobně než skončil měsíc). Každý 2-3 request hodil error a trvalo minuty než web začal vůbec reagovat.
    S Premium plan to skoro přestalo. Zřídka se to ale ještě objeví, ale už jen max jeden failed request za dlouho.

    A přes support se to nedostalo k nikomu, kdo k tomu dal jakýkoliv statement. Jen tvrdí, že „tady u nás to funguje“ a ignorují hypotézu throttlingu na lokální sítě a neodpověděli, jestli to vůbec zkoušeli mimo.
    Má to stížnosti 5+ lidí i na fóru od někoho jiného, ale když jsem se zeptal tam, tak to zavřeli, že už je to starý, a mám kontaktovat support.

    Ten throttling neni nikde zdokumentovanej. Jenom záznam že free má nižší bandwidth limit (což ani support nevěděl), ale nikde neni, co se stane při překročení, a oni k tomu taky nic neřekli.

    V podstatě mě nikdo nic neřek, kromě ujišťování, jak moc se o mě chtěj starat, a „tady u nás to funguje“.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    ja napisu jeste obecne zkusenosti...

    Jak s tim ted pracuju (programuju pres Velo hlavne to propojeni shopu se Zasilkovnou), tak je fakt, ze uz jsem narazil na par veci, ktere nemaji uplne korektne v dokumentaci.

    Zaroven ale super je forum, kde se da napsat a do par hodin nekdo z expertu odpovida a radi. Pokud si nevi rady, smerujou na support a ten sice ma delay, ale uz se tomu venujou opravdu individualne.

    Dokonce jsem se "probojoval" k tomu, ze se mi hodinu na callu venoval primo project manager celeho Vela, coz mi prijde docela ujete..

    Tzn je faktem, ze system se v nekterych "beta" funkcnostech nechova uplne korektne (u me to konkretne je o WIX Blocks, kde mi ta moje implementace odmita fungovat i kdyz ty same skripty, rucne nasazene na weby, fungujou korektne), muze to byt specificke pro muj pripad - nejsem zadny ECMAScript guru, takze je mozne, ze nektere veci jsou blbe na me strane, na druhou stranu k tomu slouzi logovani a testovani a treba logovani v mem pripade mlci, jen veci nefungujou, takze jsem v pasti. Ale to je zrovna vec, na kterou mi typek slibil, ze se podiva.
    MINER
    MINER --- ---
    MINER: Ha! Řešení je mediaManager.listFiles !
    MINER
    MINER --- ---
    Nevíte, jak vložit do db 100 obrázků z content manageru najedou?

    Dřív to šlo aspoň do db item „Media Gallery“, a odtamtud překopírovat file urls kamkoliv jinam. Teď to ale rozbili, a teď to jde jen po jednom, a přidat jeden obrázek je na 5 kliknutí.
    FERRENC
    FERRENC --- ---
    Ahoj, nemáte pls nápad, jak zablokovat akci OnClick u Service widgetu? https://support.wix.com/en/article/wix-bookings-displaying-a-featured-service-on-your-site Tzn. chtěl bych ten widget použít pro výpis služeb, ale už nechci, aby se služba dala rozkliknout do detailu. Any ideas? Díky moc.
    FERRENC
    FERRENC --- ---
    MRTVY_KENNY: Super, díky. Nikdy jsem ty pluginy neohýval, ale to je asi ta cesta.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    FERRENC: pokud nejde normalne, napada me "hack"..
    do custom scripts v nastaveni si muzes vlozit javascript, ktery dela neco treba na vsech strankach (nebo nadefinovat konkrentni stranky), tzn bych cekal, ze pokud si tam vlozis scrtipt, ktery na te polozce menu prevali url na jinou, mohlo by to jit..

    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    MINER: ted nevim jestli myslis tohle.. https://status.wix.com/
    ale mi prijde, ze to je "trosku" ojebavka, ja se treba predvcerem odpoledne az do vcerejsiho rana nebyl schopen prihlasit, pac dvoufaktor mi neposilal sms.. ale mozna to bylo operatorem. kazdopad prekerka trosku
    FERRENC
    FERRENC --- ---
    Ahoj, nevědli byste pls jak nastavit pro jeden z odkazů v Lang menu custom URL? Tzn. potřeboval bych aby jeden jazyk odkazoval na jinou doménu.
    MINER
    MINER --- ---
    MRTVY_KENNY: good, to potřebují jak sůl!
    Měli by udělat i monitoring jejich systémů.
    Např. mi 2 dny nefungovalo ukládání site = čehokoliv jiného než kódu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam