• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONESound design v hudbě (čti záhlaví)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    UNREALONE: ahoj, neslo by to zavesovat na nejaky soundloudy, freesoundy, nebo jiny soundy - abych si to mohl pustit a nestahoval?
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    tohle taky zdánlivá banalita, ale všechno co jsem zatím zkoušel znělo prostě úplně jinak :-D

    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    například jsem zkoušel nakroutit tohle - vypadá to relativně jednoduše - asi obdélník plus nějaký trochu tremolo, vibráto, whatever, ale zajímá mě hlavně takovej ten akcent (chce to sluchátka) - není to čistý...zkoušel jsem experimentovat třeba s tím, že bych moduloval osc. level čtvercovým lfo nebo různé pokusy s FM, ale dycky to zní úplně jinak
    pohledem na průběh v editoru to není nic banálního a je tam spoustu harmonických složek, ale jak toho docílit netuším

    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    když si člověk chvíli hraje s nějakým synťákem, tak postupně přijde na to co který knoflík dělá a jak docílit konkrétního zvuku, ale často se mi stává, že se o něco snažím a nedaří se mi dostat ten správný zvuk (samozřejmě hodně pomůže se pořádně seznámit s možnostmi nástroje :-) )

    kromě jiného bych tady rád provozoval kolaborativní pokusy, kdy zájemce pošle zvukovou ukázku a ostatní to vezmou jako výzvu a zkusí daný zvuk zreplikovat na libovolném syntezátoru

    typicky se může stát, že dotyčný nezná nějaký trik nebo třeba používá typ syntezátoru, který něco takového neumí a třeba se ozve někdo kdo naopak ví v čem to vězí...
    prostě takové učení se nových triků a postupů s pomocí publika
    TORI
    TORI --- ---
    Vítejte a ať se vám tu líbí.

    Můžete pozvat své přátele.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam