• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIISCOCBD / CBG / CBN oleje. Zkúsenosti a liečba konkrétnych diagnóz.
    Téma zameraná na zdieľanie skúseností s CBD/CBG/CBN olejmi. Ich konkrétne použitie na zdravotné problémy, či už telesného alebo psychického charakteru.
    rozbalit záhlaví
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    NA_PYCZU: Dik za tip, Ja sem nakonec skoncil u CBD star , ktery mi byli schopny dolozit vysledky testu na PAH .
    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    SMOKY: https://www.dobrekonopi.cz/
    Se vším od nich jsem spokojená, celkově se mi líbí koncept celý tý firmy. CBD maj nejvíc snad 10% a jestli si to dobře pamatuju, tak je to snad nejvyšší možný poměr, který jde nějak normálně získat, aby do toho nemuseli přidávat žádný sračky. Dokážou poradit s výběrem a vhodným užíváním.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jste tu někdo s traumatem,i vývojovým, kdo zkoušel užívat CBD? Delalo to něco? Jesli se vám to sem nechce psát, tak budu ráda když se ozvěte do pošty
    WERUMI
    WERUMI --- ---
    Zdravím,

    máte prosím někdo zkušenost s užíváním CBD / CBG / CBN při roztroušené skleróze? Jde především o kvalitu spánku a bolestivé ataky.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Mate nekdo overeneho prodejce kvalitnich oleju ? Nemam nejak v duveru v kontrolu obsahu nebezpecnych latek, jelikoz prodej jde trosku mimo legislativu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: tak to má hodně jemnou chuť a to i ta 30 % a teda včera jsem zkusila dvě kapky té třicítky v podvečer, protože jsem byla celkem unavená. Během chvíle únava zmizla, ale jen na hodinu. Pak se mi začalo chtít spát, tak jsem k tomu ještě přidala tak půlku kapátka, usla v devět a spala do šesti do rána.

    10 % roztok funguje tak jak má, tedy když si dám po ránu tak půl kapátka, funguju do odpoledne. Užívám na poruchu pozrnosti.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tenhle polák - oleje různých koncetrací a různými metodami, plus teda vzhledme k tomu že dělá i izoláty, tak nabízí terpeny bez CBD.

    https://kush-cbd.pl/

    se etabluje na allegro a nabízí hodně zajímavé slevy. Jako 30% full spektru za studena za 300 jsem neodolala, uvidíme co dorazí a jak to bude fungovat.

    https://allegro.cz/uzivatel/MobileUK-sale
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    ENGUMAZ: nakonec jsem to vzal a rekl bych, ze v pohode.. akorat jsem zvyklej na takovej velice hořkej a cernej hutnej olej od konopnyho taty a tohle je skupenstvim a chuti spis takova vodicka..

    ale jak spolehlive poznam, ze to funguje je: kdyz si to dam v praci, kde se musim casto soustredit na hodne titernych detailu najednou v kratkem casovem useku, a kdyz si kapnu (staci mi 2 kapky 20% nebo 3 kapky 15%), tak delam zbytecny chyby z nepozornosti..

    mate taky tu zkusennost nekdo?
    WRNQ
    WRNQ --- ---
    ENGUMAZ: Já, já zas něco zkoumala v jednu ráno, pardon:) oni to průběžně mají, jen jsem si prostě pamatovala, že tenhle sortiment tam je.
    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    RUMPLCIMPRCAMPR: tohle jsem myslel
    RUMPLCIMPRCAMPR
    RUMPLCIMPRCAMPR --- ---
    LOJZEE: Jo takle. Tak to sorry, to jsem nepochopil...takhle to máš samozřejmě pravdu. Aplikuješ účinnou látku a tam se ti to množství nasčítá.
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    RUMPLCIMPRCAMPR: ja bych roztoky nemichal, jen jsem si rikal, ze pro telo je jedno, jestli si da uzivatel kapku 30% nebo dve kapky z 15%, toho CBD by mel do tela dostane skoro stejne obema zpusoby.
    RUMPLCIMPRCAMPR
    RUMPLCIMPRCAMPR --- ---
    LOJZEE: Nene. To se nesčítá. Když máš 15% roztok a smícháš ho s 15% roztokem, tak nebudeš mít 30% roztok, ale budeš mít větší objem (první + druhý roztok) s 15% koncentrací.

    Hele, čistě pro orientaci a neexaktně, ale zkusím to intuitivně. Taky se dycky zaseknu:) Gramy a mililitry pro zjednodušení považujme za stejný, vono by bylo vhodný ty objemy převést na váhu, ale pro to zjednodušení se tím nebudeme trápit.

    15% roztok vznikne tak, že vezmeme 15g látky a doplníme do 100ml (takže musím dolít 85ml, abych měl 100ml)
    15g CBD na 100ml lahvičku je 15% olej (15g CBD + 85g oleje ~= 100ml = 15% roztok)
    Vynásob to dvěma a máš 200ml lahvičku a v ní 30g CBD, nedošlo ke změně poměrů v roztoku. Koncentrace zůstala stejná. Zvýšil se jen objem.

    Ale!
    Když smícháš třeba 20% olej s 10% olejem, změna poměrů v roztoku nastane a tak jejich smícháním dostaneš ~15% olej.
    20g CBD v 100ml + 10g CBD v 100ml = 30g CBD v 200ml, došlo ke změně poměrů v roztoku a zvýšil se objem.
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    RUMPLCIMPRCAMPR: v 15% je cca 6mg na kapku a ve 30% je to asi 12mg na kapku, takze by to melo byt tak, ze 2x15 je 30? co se tyce mg pro telo? nebo co nechápu?
    RUMPLCIMPRCAMPR
    RUMPLCIMPRCAMPR --- ---
    ENGUMAZ: Víš, že 2x 15 % není 30 %?:D Je to furt 15 %, akorát větší objem...

    Jinak teda 30% olej je většinou dosypávanej. Takže s tebou souhlasím, že ta patnáctka je lepší. Zvýšit dávku lze vždy.

    LOJZEE: My máme teda horní hranici na 20% oleji, takže s třicítkou nepomůžu, ale kdybys přeci jen se rozhodl pro nižší koncentraci, máme myslím dost kompetitivní ceny: https://www.herbalculture.cz/
    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    LOJZEE: tak tim spis bude lepsi si koupit 2 15% a davat si 2x tolik kapek
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    ENGUMAZ: ja ho nosim v batohu 🥹
    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    LOJZEE: ja ho mam take vzdy dele - v lednicce
    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    WRNQ: vedle obrazku pisou, ze ho nemaj
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    ENGUMAZ: trošku jsem se u toho pozastavil nad - po otevření spotřebujte do měsíce. Já to mám vždy na pár měsíců spíš
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam