• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELSINORHvozd
    Fotky a příběhy z lesa. A tak.

    "Forests to the [early] Northern European peoples were dangerous and generous, domestic and wild, beautiful and terrible. And the forests were the terrain out of which fairy stories, one of our earliest and most vital cultural forms, evolved. The mysterious secrets and silences, gifts and perils of the forest are both the background to and source of these tales..."
    Sara Maitland, Gossip from the Forest

    "I did not want to think about people. I wanted the trees, the scents and colors, the shifting shadows of the wood, which spoke a language I understood. I wished I could simply disappear in it, live like a bird or a fox through the winter, and leave the things I had glimpsed to resolve themselves without me."
    Patricia A. McKillip, Winter Rose
    rozbalit záhlaví
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    Ahoj, snad nebude problém a někoho zaujme i po informativní stránce.
    Dnes jsem koukal na Nedej se a v něm viděl zajímavé a myslím si užitečné stránky spolu s aplikací do mobilu.
    Je to za mě velice pěkně udělané. Škoda že není bohatší databáze i s lokací a fotografiemi a je to řešeno jen nákresy. Ale vidím v tom velký potenciál. A v budoucnu by to mohla být i skvělá ucelená edukativní věc a třeba typ na výlet.
    Biotopový strom a mikrostanoviště | Lesodiverzita.cz
    https://lesodiverzita.cz/
    SEKELLE
    SEKELLE --- ---
    Jedna potuckova z dnesniho vyletu do Brd.

    DEADSLUT
    DEADSLUT --- ---
    MAR_TINA: děkuju moc!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DEADSLUT: setrvalý vítr nebo třeba pravidelný ranní mráz z jedné strany taky.

    A pokud je to jeden porost, mohla tam být chyba při založení porostu - špatný sazenice nebo nikdo neprořezal mlazí v prvních 10 letech.

    Mráz a vítr - tam bývá to zakřivení ve stejném směru.
    DEADSLUT
    DEADSLUT --- ---
    MAR_TINA: děkuju! tohle právě byla většina stromů na malým území, od dost mladejch po dospělý vzrostlý stromy, z čehož jsem usoudila, že spíš ne věci typu vítr/mráz/hmyz, ale nějakej dlouhodobější vliv...houba asi může bejt relativně lokalizovaná...? Pardon za overthink, ale borový lesy jsou moje dětství, a s tímhle jsem se setkala porvé, tak mi to vrtá hlavou:)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DEADSLUT: v době růstu jí tam překážel jiný strom a šla za světlem nebo nějaké poškození růstových pletiv - mráz, houba, hmyz, nějaká rána.
    DEADSLUT
    DEADSLUT --- ---
    ...čistě náhodou, nevíte, z čeho se kroutí borovice? Byla jsem v lese, kde na pár set metrech byla většina borovic nějak křivá (ta dolní fotka to aspoň trošku, byť mizerně, ilustruje) - něco dlouhatánský esíčka, nebo celkem rovnej strom třeba s jedním hodně silným výkrutem...stromy různého stáří, les jinak stejnej jako všude okolo (hustota i podrost), ale okolo víceméně rovné sošné borovice a jen v tom jednom úseku všemožný zkrouceniny a vývrtky... Tak mi to tak vrtá hlavou, jestli to může být něco v půdě, nebo mysteriosní přírodní fenomén, či co vlastně, byl to fakt dost markantní rozdíl, zničehonic...

    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    Nějaký knihy v lese :)

    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    Lesní duha :)

    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    Rewilding A Forest | Artist and Poet Maria "Vildhjärta" Westerberg
    https://youtu.be/C5ozGHIK03A?si=AGhiZvBLuatnn0Z-
    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    Mech :)

    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Nedělní ráno jak malovaný.

    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Moc krasne dneska bylo

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    _
    VESTIGIA
    VESTIGIA --- ---
    Jeden hvozd lužní, předjarní :-)

    AETHER
    AETHER --- ---
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam