• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HONCKADwarf Fortress

    Tipy, triky, přiběhy z tohode kultovního simulátoru trpasličí kolonie
    rozbalit záhlaví
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    EZEE: Next-gen grafika!
    EZEE
    EZEE --- ---
    Co se s tim zase tak po letech roztrhl pytel?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    JULIAN: UI delali lidi, ktery 20 let tvrdili, ze je to nepodstatna featura. Podle toho to dopadlo :) Cekam, ze se jeste bude vyvijet.
    JULIAN: To byl myslim nejaky bug v Templech zasvecenych vice bohum, resenim je stavet univerzalni chramy pro vsechny bohy/kulty.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    HONCKA: ale rimworld ma jen jednu úroveň, nejsou tam žádný multi-level stromy, caverny, nemůžeš tam stavět hrad s vezema a podobně. Ale samozřejmě jestli ti víc vyhovuje 2d tak nemáš problém :) ono je to trochu jedno když jsi v podzemi, tam vidíš jeden level tak jak tak.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JULIAN: s ovládáním máš pravdu, s tou grafikou mi sedí víc čistě 2d, že je přehlednější než isometrický, asi nejznámější klon DF Rimworld je taky 2D a není to naškodu
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    Jinak - ja jsem puvodni DF nikdy nehral, nechtelo se mi srat se s kotlem stahovani nejakejch 3rd party addonu, aby ta hra byla vubec hratelna a koukatelna, od Steam verze jsem cekal, ze to prevedou do moderniho kabatu pro normalni lidi - a jsem z toho teda docela zklamanej .

    Cely to UIcko je porad naprosta katastrofa, za kterou by se mela stydet jakykoliv hra, ktera vysla po roce 2000. Jasne, fanousci urcite reknou "ale je to vyrazne lepsi nez free DF" - mozna, porad je to ale totalni sracka.

    Taky jsem zklamanej z toho ze sli cestou ciste 2d zobrazeni, misto nejakyho pseudo 3d izometrickyho tilesetu - to podle me vypada vyrazne lepe a nemyslim si, ze je to o moc vic prace


    Co se obsahu tyce, tak mi to prijde takovy ... rozporuplny. Nektery systemy jsou fakt luxusni, prekvapuje me, kolik do neceho dali prace a napadu. Na druhou stranu nektery jiny veci jsou dost odflakly ci nevybalancovany (prasata zivici se vzduchem?), obcas oboji (celej ten materialovej system, sice je tam 30 ruznejch kovu a slitin, ale na 90% map staci vykopat par metru a clovek ma vse potrebne na steel, vsechno ostatni je pak dost nahovno a cely to kopani je pak takovy .. o nicem).

    Obecne po prvotnim objevovani (a to je tak 50% casu cteni wikiny, protoze ve hre sice jsou nejaky tooltipy, ale jen tak k 20% veci a nejaka chuda napoveda k par vecem k tomu) me to dost omrzelo - jak se clovek nauci jak nepochcipat na nejakou blbost (obcas vlastni chybou, ale casteji na to dementni UIcko) tak mi to prijde dost nuda :(
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    HONCKA: mě se někdy nějací trpaslici zaseknou, nejčastěji někde v Templu nebo guild hall, jsou tam měsíce a nic nedělají. Už několikrát jsem musel ten meeting place rusit a znovu založit, to pomohlo. Ale nevím čím to je. Každopádně když se tohle stane managerovi, tak je asi větší problém páč on to od 20+ trpaslíků musí ratifikovat v officu. Sleduj co dělá tvůj manager, či to zkus hodit na jiného trpaslika
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    OMNIHASH: je to normálně na steamu s kreslenou grafikou
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Jinak mám celkem problémy s work orders, najednou mi všechny přestaly fungovat, managera samozřejmě mám, materiál taky, ale prostě se nepřepíšou do tasku
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    jak je DF na tom po vydání? Už to má aspoň nějakou grafiku a dodělanou ekonomiku? Nespustil jsem to dobrejch pět let, a trochu mě svrběj prsty...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Taky mě už se jeden trpaslík zbláznil, zabil svoje děcko a spáchal sebevraždu
    JANOS
    JANOS --- ---
    Muj crafter ma strange mood a chce tanner leather. Na mape nemam zadne zvire... To neskonci hezky.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Ahoj, tohle je o dwarf fortress, diskuze relativně volná, pokud nebude offtopic.
    Začal jsem s DF až se steam verzí, na laborování s ASCII verzi a tilesetama jsem neměl náladu, takže jse v tom relativně nováček
    TORI
    TORI --- ---
    Vítejte a ať se vám tu líbí.

    Můžete pozvat své přátele.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam