• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAR_TINAGin a tonic
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, mate nekdo rad G'Vine? Ja ho zboznuju, ma vybornou chut. Je dost jiny nez klasicky jalovcovy gin, ale teda mne ucaroval, velmi doporucuji jej vyzkouset, pokud na nej nekde narazite :)

    KNX
    KNX --- ---
    Dnes sa ide skúšať "Angreštovka" :)

    ISCH
    ISCH --- ---
    Na cestu z práce jsem si nechala mixnout g&t z Hendrick's Flora Adora.

    No, neměla jsem to dělat, až přijdou kvartální odměny, objednávám láhev. Růže je z toho cítit v dozvuku a je to fakt dobrý.
    BSB
    BSB --- ---
    MAR_TINA: pokud to nesmrdí vyloženě po lihu, jak třeba ten dynybyl nebo božkov vodka, tak bych na Tvém místě určitě vyzkoušel... kdyžtak se to dá vyplivnout :D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BSB: mám tu nově Little urban destilery, ale není ještě načatý

    A dostala jsem od zákaznice Barrister dry gin, má msyl to načínat nebo to mám někomu dát?
    BSB
    BSB --- ---
    co ty další české kromě žudánka a endorphin? zubří, garage22, ještě jsem zahlídl nějaký beskydský -- Legatus... ?
    jooo dělat ginového somelliéra může být dream job :D
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    BSB: Z těch levnější ginů máme doma Zafiro bílej a pomerančovej a to moc dobrý.
    BSB
    BSB --- ---
    a když jsme u tý sladkosti, tak u Hendrics me dost překvapila, když jsem ochutnal čistého... je to takový až melounovo-okurkový... :)
    BSB
    BSB --- ---
    MAR_TINA: a co je nejvíc intenzivní? nebo jako nejvíc "autentický"? ať zažiju ten kontrast proti limonádám :)

    a já mám žízeň furt. magjnesia, gemerka, bilinska, voda, ovocny caje do tech 0,7 v zime vlazny a v lete vychlazeny.. prijde mi ze piju furt neco.. .ale přikládam to svému velkému povrchu těla a k tomu relativně malému objemu/hmotnosti a taky vysoký spotřebě kofeinu..

    a asi to není nijak přes, když při 2m výšky a metráku váhy vypiju třeba 5 litrů tekutin denně, nebo jo? a sorry za offtopic kdyžtak :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BSB: já na žízeň piju magnesii :))))

    Fentimans je dobrej, stejně tak Fever tree, Double dutch, má smysl zkoušet všechno, co potkáš v malých skleněných lahvích a hledat chuť. Dělají i různě ochucené, míň sladké, víc, grepové, rebarborové, růžové, bezové...
    BSB
    BSB --- ---
    MAR_TINA:

    mno já to míchám do 0,7 zavařovaček a ty dva drinky dám daily...
    ale to bych možná měl navštívit jiné auditko :D

    atu sladkost riveru právě srážím těmi citrusy...

    doporučíš tedy nějakej tonic co stojí za to vyzkoušet?
    znám třeba colu od fentimans.. co jejich tonic?

    z ginů mě těď láká mě monkey47 a malfy vyzkoušet...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BSB: River či Schweppes jsou strašlivý limonády, do kterých je dobrého ginu škoda. To si radši namíchám Toma Collinse (cukrový roztok, citron, sodovka), když mi dojde dobrý tonic. Dobrý vhodný tonic ten gin doplní a vylepší. River aspol. je sladkokyselá směska s trochu hořké příchuti, které to přehluší celé.

    Ale já nepiju na spotřebu, takže v podstatě neznám kategorie dobrá cena výkon :). Moje dva drinky týdně mě nepoloží.

    Te´d strkám do pití dlouhé pruhy okurky.
    BSB
    BSB --- ---
    občas trochu zázvorodky do obvyklého mixu dovede udělat dost parády... co nějaký další zajimavé mixy s různými (třeba pomerančovými) bittery?

    a sorry za více postů a děkuji za auditko :o)
    BSB
    BSB --- ---
    dynybyl je ale docela hnus... nemám rád alkohol z kterýho je cítit hlavně líh...

    z těch těžších, podobný těm jmenovaných v předchozím příspěvku, Roku určitě stojí též za vyzkoušení...
    lehčímu citrusovýmu Lariosu je zas podobnej ten Bombay...

    zajímalo by mě jestli má smysl zkoušet jiný tonicy než River či Schweppes? čím ten gin zalíváte?

    a přidáváte citron, limetku, mandarinku či grep? :)
    BSB
    BSB --- ---
    zajímavej byl aj zufanek bohemian gin nebo opihr...
    BSB
    BSB --- ---
    jako spotřebák beru třeba Gibsons co maj teď v kaufu za 250,- či finsbury nebo gordons když jsou za tu sedmičku do 3 kil...
    jinak dobrej poměr cena /výkon má třeba takovej Bulldog v litrovce... to samý whitley neill original..
    a jako chuťovky mám třeba Hendrics, OMG, Larios mi moc chutná, Filliers 28 Pine je zajímavost s tou borovicí...
    furt je co objevovat :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Letní nákup :)
    A poslední dobou nevím, zda je lepší umíchat Toma Collinse nebo přidat tonic.

    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    Dobrej "spotrebák" je třeba Tanqueray.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MAJKA: Toho je strasne moc. V zasade si zkus koupit jeden, dva giny tak za tisicovku a poznas rozdil mezi spotrebakem a necim lepsim...
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    Hmm. Zachutnal mi GinTonic - zejména (nebijte mě) teď s pink tonikem :D.
    Poradíte, jaké giny ochutnat? Bombay Sapphire mi chutná, co dál? Nebo jak se vůbec zorientovat v nabídce - a jaké máte oblíbené vy?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam