• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAR_TINAGin a tonic
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MAR_TINA: to naprosto chápu, sem k tomuhle názoru tolerantní, vím že spousta lidí nemá rádo chuť pendreku. Já taky neměl, ale jednou mi někdo řekl, že se to míchá skoro 1:1 s vodou a od té doby mi to moc chutná, asi sem k tomu byl předurčen geny :))
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DRAGON: ve vší úctě k Řekům, ouzo jedině tam ze slušnosti a nějak to přežiju :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MAR_TINA: souhlas, mam to úplně stejně zařazené, navíc to vůbec nechutná jako gin, neřkuli Ouzo :) Každopádně potvrzuji, Ouzo není špatný s tonicem, jak tu psal Satai, je to docela dobrý. Ale zůstanu věrný klasice ;)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Já mám borvičku zafixovanou jako něco moc zlýho, co se leje na Slovensku, kde lejou strašně moc a cokoli :)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    THEFLON: Vždyť to je v podstatě dvojitý, oldschoolový Martini, chybí jen oliva. Časem v něm ubylo toho vermutu, ale takhle to kdysi vypadlo - i ty Giny byly víc jalovec a míň toho ostatního než dneska.
    THEFLON
    THEFLON --- ---
    To jste mi připomněli oblíbený drink mých kamarádů z Bratislavy. Říkali jsme tomu náhlá smrt. 1 dcl spišské borovičky+ 1dcl Martini Bianco. Chutná to skvěle...
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    DARKINA: Pastis v ginu nic moc a absinthe(proč pro tvrďáky?), když už ne s vodou, tak se sektem coby legendární koktejl Death in the afternoon.
    Dobrá alternativa do toniku je Akvavit, případně samotná kmínka - kmínka destilovaná, jako třeba od Žufánka, ne nějaký sladký likérek.
    A borovička splňuje legální definici ginu, vlastně je to úplně ten nejjednodušší možný gin.
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    A co treba takovej Pastis a pro tvrdaky rovnou Absinth
    SATAI
    SATAI --- ---
    DRAGON: zkus to (ale obecne u ouza zas takovy fanda nejsem, leda tak uroboros ouzo ;-) )
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SATAI: já bych tedy nic jiného než kostku ledu nebo vlažnou vodu do ouza nedával, ale proti gustu...
    SATAI
    SATAI --- ---
    DRAGON: alternativni chlast do tonicu. Ma to svoje kouzlo, prestoze to je pribuzne, ne to same.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SATAI: alternativa borovičky je ouzo? Toto srovnávat tedy nevím, jestli je vhodné, chutná a pije se to zcela jinak.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Btw daleko větší problém než gin je IMO tonic.
    Za pár korun se dá koupit třebas dobrý až skvělý OMG, ale nějaký dobrý (např. skutečně hořký, ne cukrkandlová limča) tonic, to už (a rád se nechám opravit) jsme v oblasti drahých malých lahviček, co rychle mizí.

    (Podobný problém espresso ☕ tonicy.)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Me chutna posledni dobou asi nejvic monkey a ted zkousim blue gin a smoked habanero z garage22 a taky muzu doporucit. Maji i novinku. Medvedi gin s medvedim cesnekem - https://eshop.garage22.cz/medvedi-gin/

    GARAGE22
    https://eshop.garage22.cz/
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    DARKINA: jj, dobrej.
    SATAI
    SATAI --- ---
    OMNIHASH: další alternativa je jít do ouza...
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    Měl už jste Bulldog gin? Včera jsem ho dostala, tak jsem na něj zvědavá…

    Bulldog Gin
    https://www.vychutnavej.cz/p/2098/bulldog-gin

    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    A tohle už jste zkoušeli? Na míchání s tonikem akorát.

    Spiš Originál Borovička Reserva 43 % 0,7 l od 360 Kč - Zbozi.cz
    https://www.zbozi.cz/vyrobek/spis-original-borovicka-reserva-43-0-7-l/
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    KUTAS: Protože i tonik jedu vlastní, tak bych doporučil pelyněk. Ale opatrně! Jalovec bych tam už další nedodával.
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    Co se tyce tonicu, tak ja jedu Sanpellegrino jako takovou masovku a Thomas Henry, jako chutovku.
    Ten Fentinmas me zklamal a moc mi teda nejdou prichute tonicu, to spis ladim podle nalady - krome klasiky citronu nebo okurky jsem uz ve vedrech dal i meloun nebo boruvky. Spis uvazuju pridat nejake koreni - pepr, jalovec apod. S tim jsem zatim moc neexperimentoval.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam