• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CASTORLiterární horor a weird fiction
    Auditorium věnované především hororové literatuře, komiksům a manze. Weird fiction se rozumí veškerá tvorba počínaje H. P. Lovecraftem a Clarkem Astonem Smithem po hybridní New Weird až po žhavou současnost.
    rozbalit záhlaví
    CASTOR
    CASTOR --- ---
    ROMI: Už je to pár let, 2015. Jako mělo by to tady být, ať už bude kvalita jakákoli.
    ROMI
    ROMI --- ---
    CASTOR: Sacrament, Galilea i Abarat me jeste bavil, tamty dve uz ne no. Ale porad to byl on v tech knizkach.
    ROMI
    ROMI --- ---
    CASTOR: ani jsem si nevsiml, ze mu neco vyslo v aj :) trosku se bojim, ze uz to nebude ono
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    CASTOR: mě to asi více připomíná Sobí horu když bych měl k něčemu přirovnávat (zpracování pod přebalem je nádherné jen záložka mě irituje)
    CASTOR
    CASTOR --- ---
    MEMNON666: Mám. Připomíná mi to trochu tu loňskou knihu z Hostu od Kim Fu, toto je lepší, ale že by mě to zasáhlo... to ne. Ale vizuálně je to moc hezká publikace.
    CASTOR
    CASTOR --- ---
    CORNHOLIO: Mno, úplně si nejsem jistý tím kultovním statusem, přece jen je docela známý, obecně známý. Ale co já vím, možná je to jen můj dojem. Ale jinak máš pravdu, poprask kolem této knihy nebude.
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    Tentonc příjemně osciluje mezi hororem a podivnem.
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    CASTOR: já nejsem odborník na Barkera, z toho, co jsi vyjmenoval, znám jen Coldheart Canyon, který se mi docela líbil, a Abarat, který mám rád opravdu hodně. Mě osobně ten jeho posun od těch raných body-horrorů z Knih krve k těmhle zvláštním temným fantasy docela vyhovuje. Spíš jsem tím dotazem chtěl říct, že podle mě tu nemá Barker takový kultovní status, aby nějaké vybočení z jeho zažitého stylu nebo kvality nějak kohokoliv zajímalo nebo vzbudilo nějaké širší reakce. Ale samozřejmě se můžu plést.
    CASTOR
    CASTOR --- ---
    CORNHOLIO: No tak to právě nevím, jaké budou. Na Goodreads a Redditu ty reakce nevypadají dobře, to si můžeš dohledat sám, já asi nechci dopředu hejtit knihu, která ještě nevyšla. Jen můžu napsat, že pozdní práce Barkera mi nevyhovují, ať už je to Sacrament, Galilea, Coldheart Canyon, Abarat nebo Mister B., Gone! U toho posledního titulu už jsem nějak neměl pocit, že to vůbec je Clive Barker, mohl to napsat prakticky kdokoliv. Takže mě bude zajímat, jestli se tuzemští čtenáři shodnou s anglickými. A doufám, že nějaké komentáře budou, protože poslední dobou je to na DK dost zoufalé.
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    CASTOR: očekáváš jiné reakce než "Super, nový Barker!" a "hm, další Barker:"?:)
    CASTOR
    CASTOR --- ---
    V květnu vydá Carcosa posledního Barkera. Jsem upřímně zvědavý na reakce tuzemských čtenářů.

    CASTOR
    CASTOR --- ---
    Čtete mangu online? Potom by vás mohl zajímat neobvyklý žánrový umělec Yousuke Takahashi.
    Author : Takahashi_Yousuke - Manganelo
    https://m.manganelo.com/search/author/fHRha2FoYXNoaV95b3VzdWtl

    CASTOR
    CASTOR --- ---
    Rozhovor s Ramsey Campbellem, pořízený při příležitosti vydání Půlnočního slunce.
    ROZHOVOR: Ramsey Campbell - Golden Dog
    https://www.goldendog.cz/rozhovor-ramsey-campbell/?
    CASTOR
    CASTOR --- ---
    Elementálové Michaela McDowella jsou vynikající román, u kterého jsem se skutečně bavil. Kouzlo této neobvyklé knihy spočívá ve zvláštní rodince, která udržuje bizarní pohřební rituály - a stejně tak podivné a těsné osobní vztahy -, ve velmi pomalu a dráždivě stupňované atmosféře něčeho záhadného.
    Dějištěm příběhu je Beldam, vyschlý kout kdesi v Alabamě, místo tvořené trojicí domů vzdálených od civilizace, z nichž dva užívají propojené rodiny jako prázdninová sídla, zatímco třetí, neobývaný dům pomalu pohlcuje písečná duna. Většinu příběhu se zdá, že třetí dům bude obyčejným strašidelným domem obývaným duchy, klíčem k hrůzné minulosti rodin, ale McDowell je podstatně originálnější autor, který dokáže přijít s vlastní pointou. Celý román je neuvěřitelně čtivý a poutavý, kupředu ho táhnou zajímavé postavy a záhada třetího domu, která čtenáři nedává spát.
    Michael McDowell sám pak byl spoluautorem scénářů ke dvěma filmům Tima Burtona, takže se není co divit, že je to zručný vypravěč.

    Elementálové by Michael McDowell | Goodreads
    https://www.goodreads.com/book/show/58925413-element-lov
    CASTOR
    CASTOR --- ---
    Opustil nás Brian Lumley, autor (nejen) Nekroskopu.
    Brian Lumley - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Brian_Lumley
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    Já mohu doporučit Darcy Coates. Není to jak King, nebo Poe, ale je to čtivé a do atmosféry se dá snadno vcítit.
    Jak se tady někdo zmiňoval o knize Smršť od Kariky, tak od nej je lepší Strach, případně Trhlina
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    CASTOR: Dnes potřebuje reklamu každý titul, ale pokud jde o první vydání, tak ok. I když mě by vlastně zajímal i celkový počet hororových titulů včetně reprintů (uváděných třeba v příloze).
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    CASTOR: No, to bych zrovna neřekl :) Třeba Větrný přístav by reklamu potřeboval jak sůl.
    CASTOR
    CASTOR --- ---
    HYPERION: Jedná se jen o tituly, které vycházejí poprvé, což Martinův případ není. A navíc on přece reklamu nepotřebuje.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    CASTOR: Zatím asi beta verze, chybí např. Sen Ockerwee.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam