• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENZORum celého světa.
    TENZO
    TENZO --- ---
    DIXIE: hele rum a jeho definice lze snadno najit. Tento klub byl zalozen, protoze existuji rumy, o kterych se moc nevi. Chapu, ze vetsina pije sladke veci, ktere se rumem nazvat nedaji, ale o tom je sousedni auditko.
    ALOPEX_LAGOPUS
    ALOPEX_LAGOPUS --- ---
    DIXIE:
    není to tak složitý najít
    🥃 Jaké lihoviny lze od května 2021 považovat za rum? | Alkohol.cz | ALKOHOL.cz
    https://www.alkohol.cz/novinky/nova-rumova-legislativa-2021/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DIXIE: kamo, no hard feelings ;) ja jen chtel ruct to, ze je vlastne dobry nektery veci drzet na urcity urovni, ze je to pak lehci pro twbe jako spotrebitele ;)
    hlavne at chutna, to je nejdůležitější;)
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    DRAGON: Draku, udrzujte si jakou chcete kulturu. Ptal jsem se po prameni te definice, neboť mi přijde značně omezená/puristická/úzkoprsá (jakoby ji psal nějaký právník co rád kecá do života lidem kteří ho nedobrovolně platí ;)

    Misto toho abys doplnil mé rumové vzdělání odkazem na důvěryhodný zdroj oné definice (po kterem bych sklopil a uznal vasi terminologickou pravdu), argumentujes ochranou zakaznika...

    Prisel jsem sem pocist si o zajimavem rumu a pokecat o tom co chutna me, zatim jsem jen ziskal dojem, ze (prinejmensim nekteri) milovnici rumu dost nekompromisně bazírují na pravidlech o jejichž existenci jsem neměl tušení...

    Uchýlím se tedy k aplikaci logiky nyxu - majitel klubu ho definuje - TENZO, mam jakozto nekdo komu popisovana definice prezentovana ALOPEX_LAGOPUS prijde nesmyslne limitujici opustit tento klub?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON: ad nedochucovany: nedochucovany a nepreslazovany. Pak uz to jsou proste elixiry.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DIXIE: to nema se zakonodarci nic spolecnyho, pokud chceme udrzovat nejakou tu stabni alko kulturu, tak je nutny se drzet nejakych standardu, takze zkratka konaky pochazej jenom z Cognac a rumy jsou nedochucovany veci. Bumbu je dobry piti, taky ho mam rad, ale nikdy bych ho pravym rumem nenazval, stejne tak jako Legendario nebo Bucanero, napriklad.
    Ony jsou ty standardy vlastne i dost jako ochrana nas, zakazniku, protoze takhle clovek vi, ze kdyz da dvojku za konak, tak bude mit nejakou kvalitu. To samy plati o rumech, coz je dost podobny piti ale tam je prave zradnej ten karibik a stredni amerika: kazdej druhej tam vyrabi rumy, ale ne vsechno rumy jsou.
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    ALOPEX_LAGOPUS: Chápu ze říkat rum tuzemáku který cukrovou třtinu neviděl ani z letadla je trochu moc, ale třtinový destilát který jeho výrobce nazývá rumem, je rumem i pro mě.
    Nevím odkud pochází tvá definice (nikde ji nenachazim, takže soudím že je to nějaky výplod osvícených českých zákonodárců), vnímám ji jako velmi puristickou, ale pokud je pro majoritu zde přítomných zásadní, budu to respektovat (a unbooknu).
    ALOPEX_LAGOPUS
    ALOPEX_LAGOPUS --- ---
    DIXIE:
    Jak už tady bylo naznačeno tak RUM je:
    – třtinový destilát
    – bez dochucovadel
    – max 20g/l cukru
    – min 37,5% alkoholu

    To ostatní je označené buď jako likér, třtinový destilát, spirit drink (lihovina), ...
    Mam dojem, že jediný co spadá do kategorie rum je Bumbu XO ...
    JUDAH
    JUDAH --- ---
    DIXIE: Bumbu me ted dost prekvapilo, mam rad spis min sladky a ostrejsi, ale tohle mi jelo
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    Mám raději sladší, voňavé rumy a z těch mohu vřele doporučit:
    Bumbu (to je az skoro kýčovka ;)
    Demons share (nejlepší imho 6ti letý)
    Beach house (spiced s úžasnou pomerančovou vůní)
    TENZO
    TENZO --- ---
    EZECHIAS: na nastence je odkaz.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DARK_ONE: to se taky divim, kdyz tam maj prumerny rumy drazsi o 200 korun..
    EZECHIAS
    EZECHIAS --- ---
    TENZO: Muzes prosim napovedet nazvem klubu?
    TENZO
    TENZO --- ---
    DARK_ONE: Okolo písku je poměrně velká rumová komunita. V podstatě podobnej obchod funguje i v Přerově a Prostějově. Sice jedou běžnou produkci, ale najdou se tam i zajímavé kusy za dobrou cenu.
    TENZO
    TENZO --- ---
    Máte rádi Jamajku? Pak zkuste ochutnat jejich rumy. Tento kus světa se vyznačuje hlavně rumy takzvaně Hight ester. Což znamená výrazného aromatu. Klasický zástupce je třeba Palírna Hampden Estate založená v roce 1753.

    Tato palírna občas vydává i limitované edice Great House.

    Rum Hampden Estate 8 Y.O. 0.7 l skladem | Warehouse #1
    https://www.warehouse1.cz/cs/hampden-estate-8-y-o
    TENZO
    TENZO --- ---
    TENZO
    TENZO --- ---
    EZECHIAS: Ahoj. Santos Dumont není legistativně rum. má moc cukru. na tohle bude lépe se zeptat v sousedním klubu, který se na tyto sladší věci orientuje.
    DARK_ONE
    DARK_ONE --- ---
    EZECHIAS: tady https://www.mujrum.eu/obchudek-mujrum-pisek/, maj i eshop. Vlastne moc nechapu jak se to sem do malomesta dostalo a udrzelo se to. Vypada to, ze se chysta i akce s degustacema: https://www.mujrum.eu/rumiste-v-pisku/
    EZECHIAS
    EZECHIAS --- ---
    Dam hned jeden dotaz na rozjezd. Nejsem zadny znalec rumu, ale rad si pochutnam. Jenze diky tomu jsem tak nejak odkazany na: 1) nahodou mi nekdo neco dobreho nalije na navsteve (coz se stane malokdy), nebo 2) nakoupim v Makru.

    A Makro ma vice mene stalou nabidku.

    Takze dotaz: doporucite neco jemnejsiho a “sladciho” s “vonavejsiho” ve stylu Santos Dumont XO?

    Pred lety jsem mel rad starsi smesi Zacapa, ale prislo mi, ze se nejak zhorsily a je v nich hodne citit “alkohol”.

    A kde nakupujete?
    TORI
    TORI --- ---
    Vítejte a ať se vám tu líbí.

    Můžete pozvat své přátele.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam