• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIHorkovzdusna friteza
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SATOO: Ja to mam podle velikosti hranolek a podle miry naplnenosti hf 🤷‍♀️

    Nejakej zakladni cas mi rika 22 minut
    Ale imho min i vic 🤷‍♀️
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Zdravím vespolek. Mám novou HF https://www.xiaomicesko.cz/xiaomi-smart-air-fryer-pro-4l-eu.html Umí i sušit, má nastavitelnou teplotu od 40°C a rozmrazuje. Dělala jsem kuřecí paličky, lososa, hranolky, dýni na klínky, muffiny (v silikonových formičkách). Něco na přednastavený program, něco s ručním nastavením. Za mě docela výhoda to okénko :-)
    Z lidlácké se ošoupal ten teflon, proto nová, ale jinak jsem s ní byla taky spokojená.
    SIOLA
    SIOLA --- ---
    Ahoj, díky za diskuzi!!! :)
    Mam tuhle obludu: https://www.alza.cz/tefal-ey905b10-dual-easy-fry-grill-8-3-l-d7911944.htm?kampan=adwsda_domaci-elektro_pla_all_top-znacky_priprava-jidla_c_9062907__TEFhf43

    Každopádně kuře pecka, losos taktéž, ten by snad i štavnatější než ze sous-vide. Hrany byly takový nedomrdlý, asi to chce víc stříknout olejem.

    Jinak spokojenost a těším se zde na další recepty, tipy a vůbec vše :D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Jeste jsem zkousela lososa, bez teplomeru
    Byl skvelej
    Ja mam rada, kdyz na vrchu je vic, ale zaroven tady byl uvnitr fakt dobre stavnaty

    K tomu jsem zkousela cuketovy placky - pro me v kuse a pro dite male
    Taky to slo, zejmena ta vetsi byla fakt dobra, opecena, ale uvnitr stavnata (zase na pecicim papire)

    A klobasky, to byl jeden z prvnich pokusu
    Takhle hezky rovnomerne bych je na panviccd honila dlouho
    Ale byly trochu moc, priste musim ubrat

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Jako vyhody te hf vidim v tom, ze se o to nestaram
    Priprava je porad stejna, ale nemusim to michat, jednou za cas to zatresu, ale je jedno kdy, nekdy v prubehu a nepripali se to
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KASUMI: Tady uz byly rajcata i slanina
    Bilky ok
    Ale zloutky trochu moc

    Musim sk to psat
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    QUANTI: Vajicka se slaninou

    Do hf dam prelozenej pecici papir
    Na to rozlozim platky slaniny
    Na to rozklepnu vajicka
    Prepulena cherry rajcsta
    Sul pepr a pustim
    Potom treba posypu pecorinem nebo co mam doma

    Ale jeste hledam presnej cas a teplotu

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Rejzovary jsou téma. Ma nekdo indukcni cuckoo ?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KASUMI: Jaký snídaně?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KASUMI: Jsem si říkala, že si ani nepamatuju, že jsem pro něco hlasovala 😂
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOUDY: skoda, ze nejde dat do trouby :D tam by na ni bylo misto :D

    jinak co me poprve prekvapilo bylo, jak to strasne dymi, kdyz je tam neco s tukem..
    joo.. jeste jsem delala buckovou kuzi.. to strasne dymilo.. nepovedla se na 100 %..

    ma to teda tak, ze zadek HF miri pod digestor a ta je zapnuta na 2/3
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    KASUMI: Ja od ty doby snad troubu nepouzil tyjo..Delam v ni hranolky, brambory a normalne i steaky. Jsou fakt dobry.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOUDY: hele prave uzitecnost ryzovaru mi pomohla se presvedcit, ze tomu dam sanci :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    co jsem zatim zkusila
    - vajickove muffiny - rucni nastaveni - dobry!
    - zmrzle krevety - super, na automaticky program.. priste udelam trochu min a dodelam je na pavni s korenim, ale takhle samotny byly taky dobry
    - ruzne klobasky a parecky - rucni nastaveni - musim vychytat delku ,teplotu a silu (mam nizsi a vyssi fen), zatim jsem je vzdycky vysusila
    - kureci spizy, kureci kostky marinovane - rucni nastaveni - dobry, ale jak se bojim, aby byly malo, tak to zatim vysusuju, musim najit spravny program
    - kureci stehenni rizky - dnes na automat s teplomerem a bozi, krasne stavnaty
    - na pecicim papiru slaninu s vajickama - tam se mi nedari zatim vychytat, aby zloutek nebyl hotovej a bilky malo.. ma to ruznou vysku a to tomu zrejme vadi
    - hranolky - super
    - brokolice- hnus :D
    - pecene brambory na klinky - chce to trochu oleje, ale jinak dobry
    - bataty na klinky /kosticky - dtto

    podle navodu se tam nesmi davat pecici papir.. to me trochu sere, takze to trochu neposloucham :D a nekdy pod to ten PP dam - zatim pod ty vajicka.. poprve mi to trochu odletelo na stranu, tak priste jsem to lip zatizila

    umyva se to dobre, kdyz se to umeje hned po vareni
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    dobre, ja jsem si HF koupila trochu impulsivne, trochu i pote, co to ta x nyxaku vychvalilo :D

    koupila jsem si tuto (mela jsem na ni dost velkou slevu)
    7000 Series Fritéza Airfryer Combi XXL Connected HD9880/90 | Philips
    https://www.philips.cz/c-p/HD9880_90/airfryer-7000-series-xxl-connected

    co me trochu nastvalo, ze k ni neni ta misticka (viz dotaz [KOUDY @ Horkovzdusna friteza]) a ta je navic vyprodana..
    zatim jsem tam dala silikonovy formy na mufiny na vajicka.. jako dobry, ale mela jsem z toho divnej pocit, ze si tam skvarim ten silikon :D (byt to jelo na 160-180)
    premyslim, ze nekde zkusim proste sehnat silikonovou krabicku potrebnych rozmeru a bude..

    KOUDY: jako toho se bojim, ze se to brzo poskrabe

    QUANTI: je to strasnej krap, jeste jsem neprisla, kam na trvalo s ni
    ma stale misto v komore, ale na prenaseni furt je dost tezka (cca 9 kg)
    tze ted ji mam vedle sporaku kvuli snidanim, ktere v ni delame.. ale nevim.. je to silene velka vec


    SATOO: vyhoda HF je, ze ji nerozehrivas.. teda.. ja tu svoji nemusim, nevim jak pripadne levnejsi/jine
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    alee, tori se nam vratila z dovolene :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Po ryzovaru nejpouzivanejsi vec u me doma..jen se mi z te mrizky uz sloupava teflon nebo jak se tomu povrchu rika..Vim ze jsou i nejaky takovy misky do airfryeru..nemate je nekdo? :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Já jsem takovej teoretickej fanda, děsně bych ji chtěla, ale nemám ji kam dát, stejně jako pomalý/multifunkční hrnec. Ale chci se aspoň inspirovat ;)
    TORI
    TORI --- ---
    Vítejte a ať se vám tu líbí.

    Můžete pozvat své přátele.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam