• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGITimeGuessr
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    GREGI: Metaknowledge typu barva auta (nebo ližiny na střeše... nebo černá páska oblepená kolem jedné z ližin na střeše) je trochu otravné, ale učit se nějaké skutečné geografické vědomosti o dané zemi, učit se rozeznávat architekturu, krajinný ráz na různých rovnoběžkách a podobně, to mě na GeoGuessru právě baví. Plus mi vyhovuje to, že obvykle hledáš stopy na větší ploše, nemáš to naservírované na jedné fotce.

    StreetView pokrývá dostatek zemí na to aby to byla zábava, ale oficiální mapy jsou omezené na nějakou jejich podmnožinu, asi podle toho kde je to pokrytí dostatečně velké a kvalitní (ale podmnožina roste, nedávno se třeba začala objevovat Panama a Pákistán). Komunitní mapy tak omezené nejsou, častokrát jsou lepší a pokrývají víc zemí. A protože mohou zahrnovat i uživatelské photospheres, tak se občas objeví i specialitky jako mapa, která obsahuje pouze (dronové?) 360° snímky míst ze vzduchu :).

    Obojí má něco do sebe, GG za mě vyhrává množstvím map a více možnostmi soutěžení s ostatními, ale tohle je taky zábava.
    GREGI
    GREGI --- ---
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OZNAMENI !!!!!!!!!!!!!!!!!

    tak teda pojedeme na prvni tri mista, vypada to ze to tu bude aktivni tak se budem ruzne stridat, 1-3 body 3-1 misto:)
    JACQUES157
    JACQUES157 --- ---
    HANNIBALSON: wow to bude až tu někdo jednou dáme 49k+ :)
    HANNIBALSON
    HANNIBALSON --- ---
    JACQUES157: Wow!
    GREGI: Jj, souhlasím s vyhodnocením prvních tří :D Udělám si tabulku a pokusím se nebejt línej ji udržovat
    JACQUES157
    JACQUES157 --- ---
    U druhýho jsem teda byl lokalitou skoro až v jiný zemi... Jsem si trochu splet události.

    TimeGuessr #456 47,935/50,000
    🌎🟩🟩🟨 📅🟩🟩🟨
    🌎🟩⬛️⬛️ 📅🟩🟩🟩
    🌎🟩🟩🟨 📅🟩🟩🟩
    🌎🟩🟨⬛️ 📅🟩🟩🟨
    🌎🟩🟩🟩 📅🟩🟩🟨
    TimeGuessr
    https://timeguessr.com/
    GREGI
    GREGI --- ---
    HANNIBALSON: jako zacinam uvazovat ze mozna kvuli tobe nakonec prejdeme na to 3 mistny hodnoceni pac to jinak ztrati brzo fun... Pokud to teda bude dal pokracovat.... Budes to vyhodnocovat ty kdyztak... ;D
    HANNIBALSON
    HANNIBALSON --- ---
    GREGI: To mám kliku :D Ale prohra (zatím) o 157 bodů... to už se nebude opakovat! :D Škoda toho posledního obrázku.
    GREGI
    GREGI --- ---
    HANNIBALSON: Mas stesti, kdyby si to vyhral i dneska ta to tu mazu;D Kazdopadne si me dal o 65 bodu takze jeste popremyslim o tom jestli te nezabanuju...
    HANNIBALSON
    HANNIBALSON --- ---
    TimeGuessr #456 47,501/50,000
    🌎🟩🟩🟨 📅🟩🟩🟩
    🌎🟩🟩🟨 📅🟩🟩🟩
    🌎🟩🟩🟨 📅🟩🟩🟩
    🌎🟩🟨⬛️ 📅🟩🟩⬛
    🌎🟩🟩🟩 📅🟩🟨⬛
    TimeGuessr
    https://timeguessr.com/
    GREGI
    GREGI --- ---
    VOZKA: Me to bavi vic nez klasickej geoguessr. Tam je to dost o tom naucit se dopravni znacky, typy hliny, car na silnici, elektricky sloupy a u nejakejch zemi i barvu auta co to fotilo:)) Tady ta jedna fotka, ktera je casto zajimava, mi proste prijde lepsi:) Navic Geoguessr je dost omezenej tim ze streetview je v relativne malo zemi...
    HANNIBALSON
    HANNIBALSON --- ---
    GREGI: přesně, navíc tam byly takový trochu matoucí cedule s nápisem Ontario – Montreal je Ontariu přeci jen trochu blíž :)
    GREGI
    GREGI --- ---
    JENDULUS: grrrrr:D F 4 obrazek:D
    GREGI
    GREGI --- ---
    TimeGuessr #456 47,436/50,000
    🌎🟩🟩🟨 📅🟩🟩🟨
    🌎🟩🟩🟨 📅🟩🟩🟩
    🌎🟩🟩🟨 📅🟩🟩🟩
    🌎🟩⬛️⬛️ 📅🟩🟩⬛
    🌎🟩🟩🟨 📅🟩🟩🟨
    TimeGuessr
    https://timeguessr.com/
    ASHLEY
    ASHLEY --- ---
    Nekrmte to, prosím.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    GREGI: ok, takže to má být urážka té naší čechie, to teda palec dole :)
    GREGI
    GREGI --- ---
    PALEONTOLOG: Tak 20 bodu neni zase takovej brutal rozdil:)) Je to proste manualni prace a rozhodne bych to nekritizoval za takove drobe chyby... Kdyby to byl jinej stat/mesto a pravidelne tak uz by to bylo bad
    GREGI
    GREGI --- ---
    JACQUES157: Ja myslel ze Quebec je "kraj" ne i mesto:) A na mape je videt prvni Montreal a Quebec je dost malej:D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JACQUES157: no to nebuď, ale koukni se na to mýma očima, kde máš jako 4. otázku hádat koně u václaváku a ejhle. no já stejně tyhle kvízy nemám rád, zbytečnej výstup z bubliny :)
    JACQUES157
    JACQUES157 --- ---
    PALEONTOLOG: zatim jsem během nevim třeba 50-80 různejch fotek narazil na zjevnou chybu v lokaci jednou, a bylo to stejně max o pár set metrů. Když je to nějaký otevřený prostranství tak je to stejně trochu fuk, a ve městech si to ověřuju třeba i přes street view a sedělo to. Nebyl bych tak přísnej
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VOZKA: tak jako já taky střílel singapur a nějakou etiopii v maximálním měřítku a pracovně je to fakt jedno, když haluzím. ale já nejsem znalec-cestovatel, kdybych byl, tak bych na tohle koukat nemohl. jedna domácí reálie a ztrácím pochybnosti o zbytku. a pak mě je celkem jedno, kdo to dělá a kolik na to má, stojí to za starou belu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam