• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLELIAssembler
    there are 10 types of people in the world. those who understand binary, and those who don't.
    windows bring the power of yesterday computers in nowadays
    sexy nastenka
    rozbalit záhlaví
    LEIN
    LEIN --- ---
    GIOMIKY: server check :)))
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    GIOMIKY: Co prosím? Assembler nemá s DLL exporty nic společného a s ochranou proti "reversnutí" (ať už tím myslíš cokoliv) taky ne.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Cau, nevite, jak pomoci asm ochranit dll exporty proti reversnuti?
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    no, akorát kolem 16minuty tam podle mého povídá docela nesmysly
    JVK
    JVK --- ---
    Toto by mohlo niekoho zaujať ak ste to už nevideli.
    http://youtu.be/H4Z0S9ZbC0g (Introductory Intel x86: Architecture, Assembly, Applications)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    RADDINO: vidim to spravne ze se ty zadani lisi jen tou hledanou sekvenci? ten moore automat je na konci a21.asm tak to z toho snad das dohromady ne?
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    _BENNY: kéž by titul, bez tohohle se nedostanu do druhýho semestru :)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ja bych taky potreboval nejakej titul, kdo pomuze?
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    Ahoj. Potřeboval bych pomoct. Od kamaráda jsem získal hotovou úlohu zadání A21 (http://motor.feld.cvut.cz/www/materialy/A7B14SAP/zadani_sysA2_2011.pdf ) a potřeboval bych to předělat na zadání A09. Nepomohl by mi s tím někdo prosím? vůbec to nechápu a potřeboval bych zápočet. Soubor co potřebuju upravit je zde. http://www.ulozto.cz/11770040/a21-zip kdyby někdo pomohl, byl bych fakt rád. kdyžtak pošta
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    Zdravim, mam drobnej problem s pristupem k cislu ve strukture gmp intu.

    Dejme tomu ze mam mpz_t num. Vim ze je 128b velkej, chci si ho nahrat do registru xmm0, jak na to ? Vim ze je ukazatel na pole tech hodnot (num->_mp_d), ale nevim, jak z ty adresy movnout cislo do xmm0. Vsechny mozny cachry s movaps %[num->_mp_d], %%xmm0 koncej chybou prekladace (undefined named operand num->_mp_d). Nejaka rada ? :X
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    DOKIS: Hm, nojo, jasne.
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    ANT_39: Ten prekladac to tam nenacpal proto, ze to je const promenna, ale proto, ze to je retezcova konstanta.
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    DOKIS: ergo rvou :)
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    _BENNY: Nervou, ale ta retezcova konstanta tam ulozena byt muze a zda se, ze nekdy tam fakticky je.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    CHOPAIN: prekladace rvou const promenny do read-only sekci? fajn :)
    CHOPAIN
    CHOPAIN --- ---
    Moje chyba. Jako argument jsem pouzival

    char* src = "Blabla";

    Coz je konstantni ukazatel. Pri pouziti

    chat src[] = "Blabla";

    je to uz v poradku :d. Diky za cas.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    CHOPAIN: tak si to odkrokuj v debuggeru a sam uvidis jaky hodnoty lezou do registru a jestli jsou to platny pointery...
    CHOPAIN
    CHOPAIN --- ---
    No to by mělo být právěže jedno oboje jsou identická pole vytvořená stylem char* src = "Blabla"; a předaná jako argument funkci.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    CHOPAIN: nemas nahodou v kodu prohozeny src a dest? neboli, nezapisujes nahodou do src kam se zapisovat nema?
    CHOPAIN
    CHOPAIN --- ---
    Zdravim teprve s Assemblerem zacinam tak se mi nesmejte :d potreboval bych poradit jak zapsat do C++ koveho pole char*

    asi takle
    void up_strcpy(char * dest, char * src)
    {
    _asm{
    mov eax,dest
    mov ebx,src
    mov ecx,0

    mov dl,[eax + ecx *1] //zde se do dl nacte spravne 1 prvek dest
    mov [ebx +ecx *1],dl //Access violation writing location
    .
    .
    .

    Zkousel jsem to uz vseliak ale furt nemuzu prijit na to co delam spatne. Přitom u int* pole nebyl problem. (samozřejme jsem ale počítal s 4 bajty ne s 1).

    Diky moc za radu.
    MICA
    MICA --- ---
    Máte někdo zkušenosti se softěním pro Freescale HCS08 případně Motorola 68000 assembler? Potřeboval bych podarit s přeprasením *.asm zdrojáku přeloženého z Cčka :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam