• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLELIAssembler
    there are 10 types of people in the world. those who understand binary, and those who don't.
    windows bring the power of yesterday computers in nowadays
    sexy nastenka
    rozbalit záhlaví
    WINDOM
    WINDOM --- ---
    CASTER: Jak jsi se ptal po dokumentaci k TASM: stáhni si z internetu ATHELP (určitě ho někde najdeš) - v rejstříku najdeě nějaká témata a v nich odkazy na další témata...
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    CASTER: ja sem ti rikal, pis to v NASM .)
    CASTER
    CASTER --- ---
    tak jeste k tomu tasmu, nemate nekdo k nemu dokumentaci? :)
    SAD0UR
    SAD0UR --- ---
    hm, vypada to, ze ditaca napsal v jednom postu vic textu, nez se tady za normalnich okolnosti obevi za mesic. jenom mi nedochazi, proc to psal zrovna sem :)
    DITACA
    DITACA --- ---
    zdravim. mam problem se sitovkou Intel Corp. 82557/8/9 [Ethernet Pro 100]. obcas vypadne veskerej trafik, ze nejde ani pingat. v syslogu nic neni. pomuze opetovny nastaveni sitovky pomoci ifconfig eth0 down a nasledne ifconfig eth0 .... nemate nekdo tuseni cim by to mohlo byt? pripadne cim zaznamenat crash sitovky

    driver je built-in eepro100 v jadre 2.6.7



    root@valtr root # ifconfig
    eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:50:FC:4F:39:48
    inet addr:147.230.154.62 Bcast:147.230.154.255 Mask:255.255.255.0
    inet6 addr: fe80::250:fcff:fe4f:3948/64 Scope:Link
    UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
    RX packets:316616 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
    TX packets:163739 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:1000
    RX bytes:203315113 (193.8 Mb) TX bytes:23981190 (22.8 Mb)
    Interrupt:16 Base address:0xe400

    root@valtr root # lspci -v
    0000:00:08.0 Ethernet controller: Intel Corp. 82557/8/9 [Ethernet Pro 100] (rev 08)
    Subsystem: Intel Corp. EtherExpress PRO/100+ Management Adapter
    Flags: bus master, medium devsel, latency 64, IRQ 19
    Memory at df7ef000 (32-bit, non-prefetchable) [size=df500000]
    I/O ports at e800 [size=64]
    Memory at df600000 (32-bit, non-prefetchable) [size=1M]
    Expansion ROM at 00100000 [disabled]
    Capabilities: [dc] Power Management version 2
    CASTER
    CASTER --- ---
    juu v tom problem neni diky
    KURDT
    KURDT --- ---
    na strankach borlandu je CBuilderx (v nejake te nejlehci verzi pro osobni pouziti zdarma), v tom je i tasm 5.3....pokud se ti nechce stahovat celej balik (je to dost velky) tak mi napis mail a ja ti ten exac poslu...
    CASTER
    CASTER --- ---
    nemel by nekdo TASM5?
    MRMNK
    MRMNK --- ---
    kdybyste se nekdo nudili muzete mi pooct s ulohou do skoly je to celkem trivialni ale nak se v tom rejpu od rana a uz fakt nevim kde je chyba .....
    mame za ukol udelat programek kterej precte cas z cmos pameti a vypise ho na obrazovku kazdou sekundu /dycky porovnava jestli se zmenila sec jestli jo vypise dal/+ukonceni kl. ESC.... to se mi sice podarilo ale krome tohodle to tam vypisuje jeste nekolikrat naky picoviny a zaboha nemuzu zjistit proc ...+ kdyby nekdo poradil jak zaridit aby se to nevypisovalo za sebou ale na jedno misto na obrazovce/to sice v zadani neni ale bylo by to hezci/bylo by to super ..... dekuji na 100x1000 :) ....
    tady
    http://mrmnk.wz.cz/808/cas.asm
    http://mrmnk.wz.cz/808/cas.com

    HVJ3R
    HVJ3R --- ---
    LITTLELI: Hele ale pokud je to assembler pro zacatecniky a mirne pokrocile, tak ta anketa je dost off-topic :) Zacatecnici a mirne pokrocili jeste neznaji nedokumentovane instrukce :)
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    nicmene vezme aktualni priznak prenosu (CARRY) ze stavoveho registru (FLAGS) a jim (jakoby) obsadi vsecky bity v registru AL, takze spravne odpovedi jsou 0 a 0xFF
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    .... dobrej speq. Enem me nenapada, kcemuze je tato instrukce dobra ?!:))
    PERRY
    PERRY --- ---
    LITTLELI: coze? to melo bejt jako vysvetleni nebo co? :)) Ted jeste vic nevim... :D
    HVJ3R
    HVJ3R --- ---
    cywe opcode nejaky nedokumentovany instrukce, no dobrej spek teda :))

    zkus neco jednodussiho pro zacatek...
    PERRY
    PERRY --- ---
    LITTLELI: no, to my vysvetli, co to jako melo znamenat...? jedina, co sem z toho vytusil je, ze to bylo v hexa... :)
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    ... no hosi, to uz je druha anketka (2/2) kdy netusim o co tu go ... a je to zaroven i prvni anketka (1/2), kde jsem tipnul spravne ;((|)) ... takze jak to je???
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    myslim ze anketa je proflakla,
    takze nam prozradte ti, co jste odpovedeli spravne .))

    btw moc vas nebylo. dokonce, kdyz koukam na odpovedi, tak maximalne 3 lidi odpovedeli spravne .-)
    SEZI
    SEZI --- ---
    Jinak jestli by to zajimalo i nekoho dalsiho, tak tady je par veci k 8051 co se mi podarilo zachranit z dob studii ;-)

    http://sweb.cz/marek.sezemsky/nyx.cz/asm51_manual.zip
    http://sweb.cz/marek.sezemsky/nyx.cz/asm51_priklady.zip
    PERRY
    PERRY --- ---
    SEZI: jo jinak, nerikam, ze to je spatne, jen to nemuzu prakticky overit... ale debug (easy 51) se tvari celkem dobre, tak nevim... je na tom vsak zavisla moje maturita, tak bych to celkem potreboval... :)
    PERRY
    PERRY --- ---
    SEZI: no. kdybys mohl... hlavne na tu rychlost...! k cemu ten skok? (SJMP $)... Jo, ale musim to mit v utery odevzdany, tak jestli to nestihas tak to je jedno... ale i tak diky!! ;)
    SEZI
    SEZI --- ---
    PERRY: asm pro 8051 jsem uz dlouho nedelal, ale zda se mi to spravne. Mozna ti jenom na konci chybi "SJMP $", a taky uz si nepamatuju jestli ty hodnoty pro 9600bps jsou spravne. Jestli chces tak se muzu podivat po nejakych manualech.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam