• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    CRS
    CRS --- ---
    trochu mi to pripomnelo Matrix ale i obrazovky v Minority Report. jenze tohle je soucasnost 8-O
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    zajimavej clanek, nic co by clovek netusil, ale stejne: Olympijské hry ve stínu genetiky
    FUNG
    FUNG --- ---
    Pokud se nekdo chce podilet na tyhle a- x -i, mam na mysli, kupr. autorskym ctenim nakyho cp textu, nebo ma nakej vhodnej material /audio, video, plastika, obraz, instalace/ at mi da echo do posty... Vsichni jste srdecne zvani, program se neustale zaostruje...
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    SATAI: Cos nepochopil? Prostě uznávám, že cp může bejt i nehorázná sračka, že vlastnosti co ho definujou (ať už sou jakýkoli) nepoukazujou na kvalitu, ale přesto mě přirovnání takový sračky ke cp tak rozhodilo, že sem se musel ozvat. (Nebo teda jinak: až zas takováhle sračka přece za cp považovaná bejt nemůže, že ne(?!))
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    co vytvořit seznam hudby, jenž byla ovlivněna cp???
    VIR_KENNY: Psal to jistý Chroust a to že na ten web stále linkuju neznám to, že s tim mam moc společného. Jen chci aby se to tam nějak rozhejbalo. :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    CRS: Že by Bílý Mars od Briana W. Aldisse?

    V Rudé planetě bohužel jsou brouci porušující kromě středoškolské chemie i zákony zachování hmoty, kosmická loď porušující zákon zachování momentu hybnosti a tak. Tfujtajbl. Kdepak tohle a "hard scifi", ta je asi stejně vědecká jako Horizont událostí (což je CP skrze tu temnotu :-)
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    BALVAN42: ano, mám celou diskografii doma. Ale přehlídnout takový Clock DVA (a jejich angažma v Mitnickově připadu) či scénu ve Vancouveru, napsat Matrix jako příklad návratu Cp, Cassandru Complex, i ten pitomej Tron.......
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    Voivod sou dobrý! :)
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    kdo to psal?

    http://www.kyberpunk.org/node/24

    Vlado Ríša cp spisovatel? Hudebně nejbližší kapely Voivod? Kovenant? Tady chce někdo vyndat mandle prdelí, co?

    I když je dnes cyberpunk ( dále už jen cp ) poměrně neaktuální směr, aktuální byl v osmdesátých letech, jak pozoruji začíná opět stoupat. Viděli jste přece Matrix?! Hráli jste System Shock?! Zjistil jsem taky, že mezi lidmi se o tomto fenoménu ani moc neví.


    íííííííííí

    Poděkování: Jiřímu Větvičkovi, komunitě www.kyberpunk.org a neméně jedné Bludičce

    já taky děkuji, můj deadlist je opět o něco delší.
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    ja rip, dvě zvukový stopy, eng a esp..:o))
    INFERNO_ON_LINE
    INFERNO_ON_LINE --- ---
    "Lovce mozku" mam dvd, kdyby mel nekdo ukrutnou potrebu. Titulky pouze En a Sp.
    HANYZ
    HANYZ --- ---
    cyberpunk byl ten animovany medvidek/lvicek? na konzoli ruske rakety ;)
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    CRS: na http://kyberpunk.org jsou teďka cyberpunkový e-boky i cp amaterská tvorba
    CRS
    CRS --- ---
    O té Rudé planetě jsem se zmínil kvůli tomu červenému nápisu v záhlaví této diskuze. Jinak, četl jsem například "Mars" od Alana Aldise (alespoň tuším, že se tak jmenoval :)), který řešil vpodstatě to samé téma, ale mnohem zajímavěji a věrohodněji. V Rudé Planetě jsem napočítal asi půltuctu nonsenců a vůbec ji nechci nijak obhajovat. Ale alespoň tam nejsou malí zelení mužíčci, nebo inteligentní rasy se sedmi rukama a třema očima, které jsou združeny do nějaké galaktické federace, která vede tisíciletý boj s rebely - prostě všechny takovéto do-nebe-volající hovadiny, které jsou typické pro žánr sci-fi. Já si stále myslím, že toto je cyberpunk nebo aspoň pokus o současnou realitu, exponovanou do budoucnosti.
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    ale jinak je to strašná kravina, za to stojí jen Asia Argento, jaká to žena!
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    mimochodem, už půl roku mám doma ten film, Lovci mozků, kdo z Brna je nechť do pošty mí zvolá,
    no a kdo z Prahy... možná...
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    kdys se v čechách nazývalo kyberpunk veškeré literární výtvory, které nemělo patu ani hlavu a autor u psaní zřejmě neco požíval. Občas to byl zajímavej surealismus, často to ale byla pičovina nějakýho kamaráda člověka pracujícího v ikarii nebo nemesis....
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    INFERNO_ON_LINE: uvodni logo firmy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam