• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    VANEK: A co si od něj čet, že pochybuješ? VURT je možná slabší, ale Needle in The Groove mě utvrdila, že tenhle autor stojí za pozornost. (I když je pravda, že styl u něj vítězí nad samotnym obsahem)
    VANEK
    VANEK --- ---
    SEEKER: Kvůli tomu Larkinovi bych byl v pokušení si to přečíst, ale pochybuju.
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    tak jasně že ne bohužel, skandinávie byla super, ale do varů sem se docela těšil a až pozdě mi došlo, že se mi to trochu překrývá.

    A eště k tomu Noonovi: zrovna sem koukal na Automated Alice a minimálně utržky z recenzí na přebalu vypadaj lákavě ("Borges meets Phillip Larkin" "CP on its cutting edge" apod.) Asi se co nevidět začtu...
    INFERNO_ON_LINE
    INFERNO_ON_LINE --- ---
    SEEKER: "bohuzel"?
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    ICE: jo to chci známej se o tom fakt rozplýval (bohužel sem místo varů cestoval po severských zemích)

    OVERDRIVE: Myslim žes narážel na Charlese Strosse, ten je imho dost dobrej. Jinak bych doporučil ještě Jeffa Noona, což je hodně poetický autor, výborný stylista a jeho román Vurt je rozhodně CP (a taky dost surrealistickej, trochu dickovskej a dost drogovej). Jinak od Noona doporučuju i Needle in the Groove - to sice není "klasický" CP a vlastně ani moc SF, ale myslim že to má hodně podobnej feeling (hi-tech poetry, skloubení hudby a literatury aneb jak lze remixovat prózu)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    CHE_GUEVARA: a to vim, vid :)
    ICE
    ICE --- ---
    http://www.sci-fi-london.com/cutenews/filmreviews.php?subaction=showfull&id=1152547026&archive=&start_from=&ucat=2&

    tenhle film doporucuju smraknout. kdo byl v Karlovych Varech na MFF tak to mozna uz stihl. nicmene urcite se to na siti casem objevi ;)
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    AVATAR: On to jen na chvíli zabalil v ČR :-D
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    GHIVERAN: ooo on zije!! :)
    jsem myslel, ze uz si to komplet na nyxu zabalil ;)
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    AVATAR: na co? have been away 4 while...

    OVERDRIVE: sikovna navrharka:)
    ICE
    ICE --- ---
    OVERDRIVE: aa tohle ozivilo moje neurotransmitery! :D
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    OK. Díky za tipy. už jsem uvažoval delší dobu že si dám Gibsona v těch nových překladech na oživení paměti a potom v angličtině. :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Samozrejme PKDICK: Ubik, Temny obraz.... a cokoli dalsiho, ajk sf tak cp, to si nevyberes, precti si od nej vsecko, treba si udelas nazor :)))
    Treba Tri stigmata Palmera Eldridge (koupil bych od nekoho, ma li na prodej!!!!) jsou vazne dobra vec.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nicmene doporucuju Grega Egana (vazne hardcore), Dunu od Herberta (ac to neni uplne cyberpunk, spis sf, tak je to s Gibsonem srovnatelne ne-li lepsi) a Hardwired, jak jiz bylo zmineno dole. Posledni dobou se mi s tech harcoristu dost libil a ted si nemuzu spomenout.... kyberneticka kocka, cestovani na solarni pohon, alterantivni ja, klonovani, GPL propaganda... hodne toho vyslo v Ikarii, posledni dobou, poradite?
    Od Gibsona jsi prelouskal vsecko? tak si to de eng. to mas na cely prazdniny v klidu :)
    Z tech novejsich veci valstne vic moc nevim, nejak to nesleduju. Od IOL jsem mel pucenou ctivou vec, Red Robe, ale autora taky nevim.
    Bruce Stearling, cokoli z autoru z vyboru Zracdlovek treba taky pujde cist, je jen otazka, kilok z toho jde sjeste povazovat za CP a co uz je spis SF.

    Jinak koukni sem do casti literatura: http://en.wikipedia.org/wiki/Cyberpunk
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    Dobří lidé, nějaké doporučení na dobrou CP (nejlépe Stephenson, případně Gibson styl) knihu, příp. autora? Nebo také něco postapokalyptického - ala fallout :-).
    Prázdninová četba pro volné chvíle :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak tohle je vazne huste elektricke auticko: http://www.teslamotors.com/engineering/how_it_works.php
    HNHN
    HNHN --- ---
    OVERDRIVE: ok :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jasne ja to sem daval kvuli tomu, ze ne kazdej cyberpunkac asi cte audit kyberia... napoka z hysteria.sk jsem daval plne zneni pro pripad, ze by tam zitra nebylo, ze...
    HNHN
    HNHN --- ---
    proc to duplikovat:
    [ kyberia.sk ]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam