• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed

    Kick, ban, ignore, offtopic
    Jak se po 20 000 prispevku ukazalo, tak v tomhle klubu jsou vsichni uznavani odbornici na tema co je a co neni cyberpunk. Nedoporucuji proto psat sem ani slovo punk ani slovo cyber /kyber, cp..../, protoze jinak se najde vzdycky nekdo, kdo vam rekne, ze to neni dost cyber nebo dost punk.
    S pozdravem vas milujici Overdrive

    LUKASHIVA --- --- 8.07:22 24.8.2004
    NIC JAKO CYBERPUNKER neexistuje! Podte mi to odsouhlasit at uz je klid.. :)) Kdo byl kdy cyberpunker? Case ( myslim ze spis zkrachovaly programator), Kovboj ( ten byl snad pilotem ve vysluzbe, chlastajici troska touzici se vratit na oblohu), Silencio (prtavy dite s pravdepodobne poskozenym mozkem?), Ransom Stark (bloodnet), Rick z Dreamwebu?


    Navrhuji temata pro audit:
    [Augmented Personality - paradigm change && "Kazdy den je prochazkou v databazi"] -- [Hack of reality, hack of virtuality] -- [Smart City & House] -- [CyberPunk is the state of Art - projekty, ktere nejakym zpusobem umelecky zpracovavaji nebo reaguji na CP, jsou CP] -- [Cyberpunk Geography - od SIlicon Valley az po hardwarove plaze na Tchaiwanu, middle east and Africa sillicon valley boom?] -- [Augmented Body & Brain - od LSD po benza a hydergine] -- [Completely Virtual - virtual paranoia, Internet 3.0 - matrix...] -- [Future military] -- [???]


    Navrhujte dalsi temata s tim, ze cilem je shromazdit nejen linky, ale treba i predstavy budoucnosti, touhy a predstavy, ktere se ve vas s danym tematem objevuji. Samozrejme ale davejte linky a informace o cemkoliv, co se sem hodi. Idealne muzete prispevky otagovat pomoci #keyword, v RSS se to pak lepe filtruje. [BloodNet - cyberpunková hra, imho jedna z nejlepsich] -- [DreamWeb - cyberpunkvá hra s motivy magie] -- [Cyberpunk RPG] -- [Cyberpunk, industrial a novoromantika v textech a hlavne obrazech...].... atd, atd.
    Google.com
    Neural.it
    rozbalit záhlaví
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    OVERDRIVE: me to z nejaky recenzeprislo docela vychtany, a ne az tak zajety

    ICE: je to ze serie stahovace?
    ICE
    ICE --- ---
    OVERDRIVE: Neoaddix docten, ale komentaru se jeste zdrzim. ted ctu Hranice Radu(Neal Asher), jsem na strane 45 a zatim mam pocit ze to bude stejne dobry jako Hardware nebo Diamantovy Vek. :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mona Lisa Overdrive, pamatuju si jak zrovna lezela predemnou, kdyz sem si volil nick, hmmm... :]

    Jinak jak vysly ty nove preklady, virtualni svetlo a idoru, nevi nekdo co ty dalsi gibsonovky?


    Jinak prave ctu neoADDIX a popisy lokaci, techniky a vymozneosti jsou dobry a je jich zpousta, dobra inspirace pro nejake hrani RPG, ale popravde zatim jen dalsi stylarina, ktere chybi vyboceni. Ale jeste jsem to nedocet.
    ICE
    ICE --- ---
    OVERDRIVE: mas to tam - atmosferu a drogove hardwarovou empatiji. sezen si jako asistentky Monu a Lisu, a bude to vcajku. ;)
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    OVERDRIVE: sin city mi prislo fajn, LOTR me nasral, protoze se stal popularni, a me prislo trapny mit dla image fantasaka :)), nocni hlidka je skvela a ty klipy jsem nevidel, coz je prave ono, klipy na britney ktery se ke me nedostali proste musej bejt sracka :))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BUGSLE: kdysi jsem mel v planu to sam realizovat, mel jsem uz i kameramana, ptroblem jsou prachy na estetiku :]

    ale jo, klidne mu to poslu, kdo mi najde jeho email :]]]]

    jsem jsem si to tak nejak chtel shrnout, co bych odt toho cekal ja a nejak jsem se zakoukal do toho psani, no a kdyz uz to bylo napsany, hodil jsem to sem :]

    Du se podivat jaky klipy, teda no.
    Jen se strasne bojim doslovnosti, kera zkurvila Sincity a LOTRa. Libyl by se mi pristu Nocni Hlidky, ktera je sice brak, ale estetika je dobra a nedoslovny prepis s vyraznymi odkazy se mi taky docela pozdava.
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    OVERDRIVE: nechces mu to poslat, jak osu scenare? ze dopises zbytek :)) me uprimne teda nejvic arazi jaky klipy tocil, nez ze tocil jen klipy
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    IMHO je cit pro klip pro neuromancera dost zasadni dovednost, otazka je co s estetikou.
    Ja jsem si tedka chvilku hral a rozepsal jsem si, jak bych zabery videl ja. Samozrejme je to jen chvilka, nemam tam dialogy, spatne poradi scen, delal bych si i rozkresy lokaci. prolinat neporadek s fraktalem, ruzne fiultry, ne jen do modra, spise se snazit barvy tonovat podle nalady, kterou maji vyvolavat, podprahovce napisy, reklamy, hodne odsunout od realneho sveta, ale nezapomenout na cocacolu, cinske znaky, galoiskky a logo TA.

    Kamera podobne jako v GITS sleduje mesto z hora, prulet vrtulniku, vrtva smogu, neco jako tovarna, kvalitni materialy, Japonsko. Neony. Kamera pokracuje niz do ulic a proplete se zrychlenym davem, vice pohledu. Chlap se samopalem, arabskej trh po japonsku, blik, blik, blik... sinkanzen, fuji, TA, halucinace....
    ...CASE : Proste typek -fetna a luzr, co byl dobrej, sedi v hospode [vysokej, hubenej, nezdrave bledej, dost kouri, poti se studenym potem dojezdu, kleppou se mu ruce a vlaste ani nic neresi, jen kouka po spatnejch kurvach... dizajn baru podobnej jako z nekterejch povidek Kafe a Cigara, podobna nalada... vysokej smich], podivne se kroutici kour ze smradlavych cigar.
    Neon.Par ozralejch namorniku, barman s ruzovou armadni protezou a shnilymi zuby. Halucinace se shurikenem ve vykladu, par zaberu na podivne davy luzru kurev a bilejch limecku, upocenej a ustrasenej nakup spatne zbrane v jeste horsi ulicce. Vsechno shlednuto pres kameru s tikajicimi hodinkami v rohu, zabery jsou rychlejsi, case se jakoby zivotem plouzi v zpomalenem tempu. [mam v srdci blues a ziju disco]
    Rakvove sny, neco zabaleneho v lednicce do cinskejch novin, rozhlas s nejakym proslovem, pocmarane rakvicky, drateny plot.
    Molly na mikroporu, odraz osklive smrtici detske hracky ve stribrnejch ocich.

    Dean sedici za stolem s rozebranymi kousky steampunkovych rekvizit. Cukriky. Dean je nevkusny i kdyz dokonale obleceny. je videt stari v jeho ocich, jinak nezdrave mlady.

    Boxerske utkani, nechat na pozadi, nemelo by rusit, pustit dub. Mozna prvni hudba vubec, pro kontrast.
    Zaber na moly ktera se bavi a nehlida si klauna.
    Pivo a kebab padaji na zem. Laserovej paprsek. Halucinace [pocitacove hry, setkani s helokou, ktera hravala Spady a Fokkery ;] , studenej krocan.
    Chyrurgie, halucinace [holka odemikajici caseovu rakev, molly na ztuhne ocekavanim, ticha domluva, holka bere veci z lednickz a novin, porusena casova souslednost, v novinach caseova tvar. kebab padajici na zem]. Ticho.

    Fin v zabordelenem pokoji, projizdi molly i case scanem. Elegantni 3d dratenej model, v zelene, cervene oznaceny ware.
    Fin by mel byt maly, nezhledny, spinavy., typ technik. Spise osciloskopy, lupa, mikropajka nez nejaky hitech. Vsecko poslepovane kobercovkou, pociutace v krabicich od bot.
    Kontrast Moliina zapalocvace, skalpelovych drapku a rtutovych cocek vuci lowtechu. Lesenovym trubkam a spinavym oknum.
    Prokladat dialogy, zvysovat paranoiu zvonicimi telefony na letisti.
    Cesta pro riveru. Asi dost vypjata akcni scena, koncici 2 sekundama uspechu.
    Mozna by bylo zajimave tuhle cast videt pres dvoje oci, moliiny s hodinkama, caseovy unavene a nedostacujici reakce.
    Rivera fetuje s hologramem na ruce.
    Vraci se Fin. Vsechno zabezpecuje a u toho vyklada historku o mechanicke hlave a ninjovi od TA. Donese Kuang Mark IV, cinsky ledoborec.
    Case hackuje a padne na caru, setkani s pulkou AI na plazi.
    Fin: "Mozkova smrt".
    Probuzeni, pomal, otevri oci, pomalu. Vsechny deje jsou odtazite i kdyz se deji nahlas. Vsechny postavy jsou mimo zorne pole, nektera mozna v odrazu. Stale pokracuje pribeh o vile TA a jeji rodove hierarchii. Case se jde osprchovat, da si kafe a cigaro a znova se pripoji.

    Od teto chvile je v kazde halucinaci pritomen motyv vosiho hnizda a pismena TA. Halucinace se stavaji krutejsi a temejsi. Hodinky tikajici v rohu molliina oka -dub sound- , TA, lacine cinske cigarety - nebo mozna krabicka Startek-, upocena a nedokoncena souloz s cizi zenou v nejake arabske nebo jake ulicce, krik od sousedu, bzuceni vosy, plamenomet ze zipaku a spreje. Na pozadi blikajici Matrix terminal. TA. kodnec muziky.

    Jde se pro kontrukt --- prenechavam nekomu kdo ma rad akcni sceny :]
    PanterModerns

    Cesta na Civku [ vzdaleny pohled, zadny kyc, na orbitalni stanici "stanici"].
    Meni se nalada, z dusive pozemske tmave, smogem prolezle a prelidnene na proslunenou naladu umele udrzovaneho raje. Zavody kol v nizke gravitaci, Molly se sice bavi, ale hlida si Case. V jejich cockach se case odrazi stejne jako kola na draze.
    Molly zmeni dizajn podle cele spolecnosti lidi na civce stejne jako Rivera.
    Fin neni videt, mozna obcas slyset.
    "Jdu ven," Case.
    Bar ve stylu Prior let osumdesatych v nasich zemych. Poskrabane plastove stolky, laciny chrom, cervena, poranzova. Neon s mrtvymi trubicemi.
    Pokec s maldymi francouzkymi fetaky. Obleceni velmi kontrastni k Casovy, ktery je stale v triku, jeansach, bombru a teniskach a pusobi etremne pozemsky, Case je bily, francouzska decka jsou opalena. Case pusobi
    nemocne a unavene, decka jsou odpocata a hedosnisticky naladena.
    Sfetovany Case, halucinace dypu Descent nebo Travnikar. Spojeni vily, rodoveho stromu TA, mluvici hlava. Pribeh o ni se opakuje a fraktalne se rozviji, do stale hlubsih a hlubsich podrobnnosti ve stale se zrychlujicim tempu.

    Party u 3JANE
    Velmi elegantni dekadentni party ala art deco. Riverovo predstaveni, sexualni scena s karikaturou Molly [manga?]


    Atd....







    To je cele klip. Halvne ale zpomalovat tempo pomoci dialogu, neblikat, jit spise po fraktalu a po spirale. Rychle akce, pomale dialogy. Malo akce, drzet atmosferu, neuhniout, neubirat. nebyt doslovny. Pridavat stylem filmu Stalker, dialogy vezt stylem filmu GITS.
    Detail strida globalni pohled, globalni pohled prechazi do akce, ktera je rychle nahrazena detailem. Atmosferu tvori artefakty a herci. nepouzivat prilis mnoho hitechu ani bezne reality. vecy by meluy byt stare ve stylu pouzivane a opotrebpvane, co se neujalo, proste se stalo odpadkem, co se ujalo pouziva se dokud se to neznici.
    ICE
    ICE --- ---
    hodne taky zalezi na tom kdo bude delat scenar/script.
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    Treba nas prekvapi. Aspon nebudem mit vysoky ocekavani.
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    co to je za kok*ta! jdeme do ulic!!
    ACID_01
    ACID_01 --- ---
    AVATAR: presne.. ja se tesil ze se toho preci jen ujme chris cunningham nebo kdokoliv a oni to daj tomuhle floutkovi..
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    ACID_01: tak tomu teda nerozumim... bych snad radsi ani nevidel... jak muzou dat takovou predlohu beckovymu reziserovi videoklipu? Nechapu.
    LUKASHIVA
    LUKASHIVA --- ---
    Pro domaci kutily tady mam Absolute Beginner's Guide To Building Robots. Je to ve windows help formatu, a vypada to moc pekne.

    http://klobouk.fsv.cvut.cz/~shiva/Absolute_Beginner_s_Guide_To_Building_Robots.rar
    CRS
    CRS --- ---
    (sorry :-) )
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    OVERDRIVE: Jj, Ultraviolet. Od boku pridam jeste Strawberry Fields, kde je nasprejovano "Imagine what?" aneb odkaz na Beatles a Lennona.
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    SMETI: Mam to doma ale pri uploadu 256 na 3 compy to nevidim moc dobre. Slo by to vypalit s jinymi filmy na DVD a vymenit za neco zajimaveho "in da real"...
    BUFFY
    BUFFY --- ---
    hledam nejake doporuceni knizky ve stylu Effingera. pokdu vas neco napada, dik za info :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JANCHOR: no muzem dat anketu, kolik lidi si toho vsimlo :)
    Pro e treba rozhodne byl Cabaret Voltaire nova vec, v Bloodnetu je to Voltaire Cafe a poezii v nem recituje podle jmena Warhoulova pritelkyne.

    Jasne, ze to zas neni nijak objevne objevovat taovehle veci, vzdyt ta hra se odkazuje na 60 - 80 roky, takze vsechny ty souvislosti jdou znat v globale z ucebnice undergroundove historie :)
    SMETI
    SMETI --- ---
    kucí plz nemáte někdo staženej ten filmek -Nirvana- ? nehodili byste to kdyztak nekdo nekam ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam