• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    BRUTOPYR
    BRUTOPYR --- ---
    ZIVEL: Takze kdyz nekdo z marketing/PR duvodu priradi prakticky nesouvisejici jmeno a image nejakemu vyrobku, tak se zmeni jeho fakticky obsah? Rekl bych, ze jedinym spolecnym jmenovatelem v tomto pripade jsou penize.
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    OVERDRIVE: nj to jsi zrovna klikl na vseobecnej vyvoj, mrkni na nejaky konkretnejsi projekty ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LUNGPA: imho nic zajimaveho, zname tlachani... dalsi zkouknu pozdeji
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ZUBATA: a ja myslel ze celej punk je nechutnej kyc a byl jako takovy i zamyslen :)
    Nebyly nahodou Pistole reklamni kapela na kram s hadrama?
    Neni nahodou celea MATRIX trilogy reklamou na hadry, auta a motorky?

    ZIVEL
    ZIVEL --- ---
    ZUBATA: nebo to můžeš brát jako úmyslnou nostalgii a lehkej vtípek
    ZUBATA
    ZUBATA --- ---
    ZIVEL: tych par veci mozno
    ale ako celok je to nechutny gyc robiaci si promo na niecom na co nema
    ZIVEL
    ZIVEL --- ---
    Jak který, sako s kódem z matrixu je kyber, poznámkovej blok s deskama dělanejma z tištěných spojů taky a je tam toho víc.
    ZUBATA
    ZUBATA --- ---
    ZIVEL: mne tie saty pripadali pure goa/psytranceoidne
    ZIVEL
    ZIVEL --- ---
    BRUTOPYR: Ten shop je (asi) pobocka Cyberdogu z londynskeho Camdenu a hadry maji s cyberpunkem spolecneho asi tolik jako prodejce obuvi z Valasskeho Mezirici s bazenovym vicevrstvym filtrem. Jedine, co v je Cyberdogu cyber, jsou dekorace.

    OK, tak teda ty šaty mají s kyberpunkem společnýho jmenovatele - kyberkulturu. Tvůj příměr se mi zdá mimo.
    ZUBATA
    ZUBATA --- ---

    Mind-Control Microbe



    http://discovermagazine.com/2007/feb/toxoplasma-gondii-culture-sex-ratio/

    A parasitic infection can give you schizophrenia, make you have a car crash, or determine the sex of your child.
    by Kathy A. Svitil

    Five years ago, Oxford University zoologists showed that the parasite Toxoplasma gondii alters the brain chemistry of rats so that they are more likely to seek out cats. Infection thus makes a rat more likely to be killed and the parasite more likely to end up in a cat—the only host in which it can complete the reproductive step of its life cycle. The parasite also lives in the brain cells of thousands of species, including about 60 million supposedly symptom-free Americans. Studies over the past few years have suggested that toxoplasmosis infections in humans, too, may cause behavioral changes—from subtle shifts to outright schizophrenia. Two studies this year add even weirder twists.


    Toxoplasma gondii, revealed here in
    a colorized electron micrograph, may
    exert a spooky influence on the
    people it infects


    U.S. Geological Survey biologist Kevin Lafferty has linked high rates of toxoplasmosis infection in 39 countries with elevated incidences of neuroticism, suggesting the mind-altering organism may be affecting the cultures of nations.
    ZUBATA
    ZUBATA --- ---
    trocha nostalgie ;)

    prielom #6

    Apr. 1998
    Hackeri - sexualny idol informacneho veku

    Som presvedceny o tom ze zeny miluju hackerov a mam to podlozene Darwinovou teoriou, zeny totiz preferuju tych najsilnesich a najschopnejsich. V minulosti slo o to mat schopnost zabit medveda jednym uderom tomahawku a priniest zene medvedie labky k nedelnemu ohnu a zavesit kozusinu na stenu jaskyne, avsak tieto vlastnosti sa stavaju coraz menej dolezitymi. Prichadzajuca era informacnej revolucie nam prinasa tri jasne rozdielne smery evolucie homo sapiens:

    Prvy evolucny typ su hackeri - expertni znalci pocitacov a informacnych sieti. Tento typ homo sapiens sa postupne prepracuje na veduce miesta nasej spolocnosti a bude vladnut svetu. (Vynimkou su unix administratori a tech support, ktori sa obcas svojvolne nazyvaju za "hackerov starej generacie", oni su vsak odsudeni na zivot v tupej nevedomosti)

    Druhy typ su bezni pocitacovi (l)useri, to je ten typ ludi co sa tvari ze ovlada MS Excel ale pritom potajme maju v sufliku pracovneho stola kalkulacku a vzdy si radsej vsetko rucne prepocitaju. Je to aj ten typ co sedi s pootvorenymi ustami nad novou verziou DOOMa, neovlada cheat kody a bedzuchu klika cely den do tlacitka CTRL. Tento evolucny typ postupne vyhynie na svoju vlastnu blbost.

    No a finalne tu je tretia vyvojova kategoria homo-sapiens - luzeri - ludia nepouzivajuci pocitace. Tym postupne narastie srst a chvost a budu umiestneni do ZOO kam sa na nich budeme chodit pozerat a krmit ich bananmi.

    Takze je samozrejme ze zena si vyberie evolucne najsilnejsi typ - hackera s potencialom stat sa svetovym vladcom.

    Zeny miluju muzov co dokazu pocuvat. Inteligencna a vyzivna hodnota toho co sa muz snazi povedat zene nema na nu ziadny vplyv. Zena ma najradsej ked moze ona trepat a muz iba pocuva. A povedzte mi, kto ma najvacsiu schopnost sledovat obrazovku pocitaca cele hodiny a hodiny bez toho aby povedal co len jedno slovko ? No predsa hackeri ! Preto je pre zenu hacker uplne idealny partner.

    No a zoberte si ozonovu vrtsvu. Pravda, kedysi boli v mode opaleni svalovci v ciernych plavkach ktori obletovali dievcata na mestskom kupalisku. Ale vazeni, pri dnesnom stave ozonovej vrtvsy budu tito opaleni svalovci uskvareni zaziva ako spekacky a umru v pekelnych mukach. Ti co neumru budu v klietkach v ZOO a my sa na nich budeme chodit smiat (a krmit ich tymi bananmi). Preto zeny miluju muzov ktori sa zatvaraju na 24 hodin denne doma pri pocitaci.

    Henry Kissinger napisal ze moc je ten najsilnejsi afrodiziak. A Bill Clinton povedal ze mudrost je najsilnejsia moc. Z toho logicky vyplyva, podla prehlasenia vlady Spojenych Statov, ze mudrost je nasilnejsi afrodiziak. Pre tych co by chceli proti tomuto argumentovat - pozrite sa ja som iba zasrany binarny schizofrenik - ale toto tvrdi vlada USA, tak to sakra akceptujte. Nezabudnite ze vlada USA ma pod kontrolou distribuciu a dane na cigarety, alkohol a drogy - takze maju dobre skusenosti ohladne uspokojovania zien.

    Dievcata, vsak si uvedomte (citaju vobec Prielom aj nejake dievcata ??? ako ano, ozvite sa ! zalozte 'fan club prielom' ! napisem vam clanok o tom ako na linuxoch robili ten film "Titanic" !) ake romanticke je to sediet v tmavej izbe osvetlenej iba jemne nevtieravou ziarou 17" SVGA monitora - je to vrcholne intimna atmosfera (sviecky patria do ery lovu na medvedov).

    written by pajkus
    ZUBATA
    ZUBATA --- ---
    http://www.technologyreview.com/Nanotech/20306/

    samocistici obleceni


    Wine be gone: Wool fibers have to be chemically modified to receive a stable coating of titanium dioxide nanocrystals, which break down organic matter in sunlight. Red-wine stains do not leave uncoated fibers even after 20 hours (top right); unmodified nanocrystal-coated fibers show some stains (middle right). The stain is almost gone in chemically modified fibers because of the firmly attached nanocrystals (bottom right).
    Credit: American Chemical Society


    "Researchers at Monash University, in Australia, have found a process to coat natural fibers such as wool, silk, and hemp that will automatically remove food, grime, and even red-wine stains by coating their fibers with titanium dioxide nanocrystals, which break down food and dirt in sunlight. Titanium dioxide is a strong photocatalyst and in the presence of ultraviolet light and water vapor, it forms hydroxyl radicals, which oxidize, or decompose, organic matter. "These nanocrystals cannot decompose wool and are harmless to skin," says organic chemist and nanomaterials researcher Walid Daoud. Titanium dioxide can also destroy pathogens such as bacteria in the presence of sunlight by breaking down the cell walls of the microorganisms making self-cleaning fabrics especially useful in hospitals and other medical settings."

    AVATAR
    AVATAR --- ---
    DRAGON: jsem liny prase, co posledni tri mesice maka 16 hodin denne a proto nema cas prolejzat weby :D
    p.s. ty vole, jeste ze nejsou vsichni takovi workoholici jako ja, to bys mi ted musel odpovidat pres N-com :D
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AVATAR: ty vole, jestě že nejsou všichni líný prasata jako ty, to bych ti teď musel odpovídat křídou :))
    ZUBATA
    ZUBATA --- ---
    LUNGPA: ja si ty veci taky koukam, akurat k nim nemam co rict :) ale za vsechni ti chci podekovat ze je tu davas :) asi
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    takovy vecernicky pro nadsence 2008
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    AVATAR: men jsou to videa.... !!!
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    AVATAR: I second that :)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    LUNGPA: moc textu, moc prace :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam