• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    SMETI
    SMETI --- ---
    I'm an american, you're a sick asshole!
    CYBERNETIXX
    CYBERNETIXX --- ---
    LUKASHIVA: amerikanismus ve filmech znamená, že při každé příležitosti ukazujou americkou vlajku, hlavní hrdina je samozřejmě USák, všichni ostatní jsou jenom póvl a teroristi a USA pokaždé zachrání celý svět, CIA je slušná organizace, nejlépe považovaná za svatou....to jenom tak ve stručnosti...ve skutečnosti nemají amíci co žrát a nedokážou pomoct sami sobě, natož tak celému světu .-)
    LUKASHIVA
    LUKASHIVA --- ---
    Taktez netusim co Toomuch mysli tim vsudupritomnym amerikanismem. Vysvetli nam to?
    ARCTOR
    ARCTOR --- ---
    DRAGON: ...no dyt ;]
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ARCTOR: no ja s tebou vicemene souhlasil :)
    SMETI
    SMETI --- ---
    :]]]
    ARCTOR
    ARCTOR --- ---
    DRAGON: ...proc myslis ze mam to slovni spojeni v uvozovkach? ;]]
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOOMUCH: amerikanismus? zmateny dialogy? taky s tebou nesouhlasim.
    ARCTOR: tak tak, se scenarem se moc neparali, prepsali knihu, nic vic, dobre udelali. ad CP: nemyslim si ze je sileny, naopak.
    ARCTOR
    ARCTOR --- ---
    ...dovolim si nesouhlasit...
    ...film radim mezi jedny z mala, ktere se Dickovou predlohou opravdu ridily/drzely se ji...
    ...v podstate je to obrazovy prepis knihy...
    ...dialogy jsou jako z knihy, takze nevim, co ti na nich prislo zmatene... (...otazka, jestli jsi ji cetl?)
    ...a jak se "vystihava silenost cyberpunku" nevim, ale myslim ze to pujde stejne dobre v knize jak ve filmu, at uz je animovany nebo hrany, nebo treba posrany ;]
    TOOMUCH
    TOOMUCH --- ---
    AVATAR: já jsem to právě viděl teprve před pár měsíci. animace dobrá, dialogy zmatený, všudypřítomnej amerikanismus a další zhovadilosti. ale jo. výsledek je uspokojivej.

    stejně si ale myslím, že vystihnout šílenost cyberpunku se v reálným filmu se živýma hercema tak úplně nedá, byť by tam byly tři prdele efektů. pro mě zůstává nejblíž tomu všemu anime, a nebo filmy, který naopak nejsou postavený na speciálních efektech, na úkor představivosti tvůrce :)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    TOOMUCH: film je fajn... zadnej zazrak, ale zabavilo ;)
    ARCTOR
    ARCTOR --- ---
    ...tyve, reakce na 2 roky stary post, dobre ;]
    TOOMUCH
    TOOMUCH --- ---
    SMETI: a názor na film tedy?
    HOOKER
    HOOKER --- ---
    OVERDRIVE: trosku mi to pripomnelo stary suicide. ale tohle je trosku divocejsi parada. dekujem
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    Dost s krizkem po funuse, ale propadl jsem Max Headroom. Kdo nevidel, jdete do toho asap. Neonova poetika z casu, kdy byl cyberpunk jeste cool 8)
    SMETI
    SMETI --- ---
    LUKASHIVA: no nevim no .) taky se toho bojim
    LUKASHIVA
    LUKASHIVA --- ---
    SMETI: Jaj, toho bych se krapet bal. Blade Runner ke svy slave a kultovnosti prisel tak trochu jako slepej k houslim, dano predevsim dobou vzniku, tehdejsi atmosfere na poli scifi filmoveho zanru a necim co se mi nedari presne definovat. Troufam si ale tvrdit ze kdyby Blade Runner jako takovej vysel v roce 2008, asi by byl po zasluze ocenen, posbiral par cen, vydelal slusny prachy, ale tezko by dosahl takovyho statutu kultaku jako ma. Kinematografie (zvlast ta holywoodska) je v porovnani s dobou jeho vzniku uz dnes nekde jinde, vetsinovy divak jakbysmet.
    BRUTOPYR
    BRUTOPYR --- ---
    Me ten motiv taky tematicky moc nesedi. Spis steampunk. Kniha ma dobry obal. Je tam mrizka :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam