• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed

    Kick, ban, ignore, offtopic
    Jak se po 20 000 prispevku ukazalo, tak v tomhle klubu jsou vsichni uznavani odbornici na tema co je a co neni cyberpunk. Nedoporucuji proto psat sem ani slovo punk ani slovo cyber /kyber, cp..../, protoze jinak se najde vzdycky nekdo, kdo vam rekne, ze to neni dost cyber nebo dost punk.
    S pozdravem vas milujici Overdrive

    LUKASHIVA --- --- 8.07:22 24.8.2004
    NIC JAKO CYBERPUNKER neexistuje! Podte mi to odsouhlasit at uz je klid.. :)) Kdo byl kdy cyberpunker? Case ( myslim ze spis zkrachovaly programator), Kovboj ( ten byl snad pilotem ve vysluzbe, chlastajici troska touzici se vratit na oblohu), Silencio (prtavy dite s pravdepodobne poskozenym mozkem?), Ransom Stark (bloodnet), Rick z Dreamwebu?


    Navrhuji temata pro audit:
    [Augmented Personality - paradigm change && "Kazdy den je prochazkou v databazi"] -- [Hack of reality, hack of virtuality] -- [Smart City & House] -- [CyberPunk is the state of Art - projekty, ktere nejakym zpusobem umelecky zpracovavaji nebo reaguji na CP, jsou CP] -- [Cyberpunk Geography - od SIlicon Valley az po hardwarove plaze na Tchaiwanu, middle east and Africa sillicon valley boom?] -- [Augmented Body & Brain - od LSD po benza a hydergine] -- [Completely Virtual - virtual paranoia, Internet 3.0 - matrix...] -- [Future military] -- [???]


    Navrhujte dalsi temata s tim, ze cilem je shromazdit nejen linky, ale treba i predstavy budoucnosti, touhy a predstavy, ktere se ve vas s danym tematem objevuji. Samozrejme ale davejte linky a informace o cemkoliv, co se sem hodi. Idealne muzete prispevky otagovat pomoci #keyword, v RSS se to pak lepe filtruje. [BloodNet - cyberpunková hra, imho jedna z nejlepsich] -- [DreamWeb - cyberpunkvá hra s motivy magie] -- [Cyberpunk RPG] -- [Cyberpunk, industrial a novoromantika v textech a hlavne obrazech...].... atd, atd.
    Google.com
    Neural.it
    rozbalit záhlaví
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ZAPPO: bohuzel bezna praxe v celkem nedavne minulosti, myslim, ze u nas i na Slovensku jsou aktualne v behu soudni rizeni kvuli sterilizaci zen s velkym mnozstvim deti,a ano uplne nahodou jsou to Cikanky
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    OVERDRIVE: To o čem mluvím já, ale není ani tak kastrace násilníků (byť ti zločinci..) a ne z rozhodnutí soudu, ale buď ilegální, ve vězení a tak, nebo ještě hůř, za prachy. Jednoznačně cílená na bezďáky, socky a lidi na dně, kterým nabídne 300 dolarů za to, že se nechají sterilizovat. Dobrovolně.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    K chytrejm domum: tady v tom clanku je vlozney info na Google Doom, teda pardon google dum: http://technet.idnes.cz/...-a-digitalni-dieta-0wg-/sw_internet.aspx?c=A140514_155905_sw_internet_pka


    ZAPPO: to jo, sak lobotomie, kastrace.... to se pouziva porad jeste u tezkejch nasilniku sexualni povahy i u nas... teda kastrace jo, lobotomie nevim...
    Je pravda, ze je to dost diskutabilni a je to nejaka vlada vetsiny nad jednotlivcem, nicmene porad to jeste neni uplne eugenicka metoda, kde se tlaci na to, aby lidi, kteri jeste nic neudelali ani nedostali moznost...

    podobne jako treba v Minirity Report se resi ta otazka preventivniho zasahu proti zlocinu co se jeste nestal...




    Btw Minority Report je v celky cyber i kdyz punk no... cyber-distopy mozna. Docela se mi tam libily momenty, jak treba Cruise, nebo kdo hral hlavniho hrdinu, jde mestem a ony na nej utoci reklamy, scan sitnice... reklama na miru.

    V nejakem cyberpunku, neco jako New Yourske ulice, takovy docela dost becko v zanru noir detektivek, ale zaroven okoreneny o CP, co vyslo u nas cesky, tak resi, jak nekoho sleduji... bylo to tam podle cctv kamer, znacky auta a tak... vim, ze me ucvatilo, jak moc to mel ten spisovatel promakany a vsechno to byly defaco technologie dneska, typu rozpoznavani charakteru chuze, rozpoznavani hlasu, rozpoznavani obrazu...

    Videl jsem ted na NAB mmchodem soft, kterej domaci kamerkou od mrkwosoftu chytal tvare lidi a rozpoznaval jestli koukaj na obrazovku a cet jejich emoce podle vyrazu tvare - taky usuzoval kolik cloveku je.
    Zkousel jsem to a chytilo me to s presnosti na 3 roky, pohlavi spravne, emoce vicemene taky ok behem asi tak pul vteriny... jen jsem prochazel puvodne, nez me to zaujalo. Kamera nemela zadne rozliseni, kdyby byla 4k tak by to bylo asi hodne mocny i kdyz vypocetne asi narocny.

    MMchodem nekatalogizovali lidi, co chodili okolo, ale kazdej dostal unikatni ID s tim, ze to melo v sobe pocitadlo. Ale to je jen otazka software nasazeni, ne samotne logiky veci.



    Vsechny Samsung zarizeni maji v sobe cip, ktery rozpoznava content, ktery na nem clovek sjizdi, treba youtube nebo televize, posila tyhle informace na nejaka konkretni uloziste a pokud to ma kameru, tak vyse zmineny soft, ktery zjistuje zda to clovek sleduje a co je zac [ja, tchyne, manzelka, otec...] to doplnuje jako dalsi metadata.
    Rozpoznava to content hashovanim jak ze zvuku tak z obrazu.
    Prodava to jedna firma jako API nebo jako sluzbu nad daty, nebo primo raw data. Taky videno na NAB.

    To jen tak aktualizace co se sledovani tyce... implementace si asi dokazete predstavit, hlavne ty preventivni zneji moc dobre.
    MMchodme ten cip neni ovladatelny z user levelu, coz by me zajimalo jako proc, a proc o tom taky nikdo nepise, kdyz se to da volne koupit a prodat, jen to neni opensourcovany ale licencovany [a levny to asi nebude, to jsem nezjistoval... firma se jmenuje... mmmmnt dohledam v emailech : ENSWER akorat nevim, co nabizej na webu, to jsem nechceckoval, tohle nabizeli na vystave]
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    OVERDRIVE: Jasně, děje se to defakto už dneska googli forced sterilization, criminals sterilization, homeless paid for sterilization....
    http://www.vice.com/read/project-prevention-compulsory-sterilization je jeden z příkladů, ale byly soudy i s věznicema atd.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tak jsem si ted uvedomil, kdyz hledam novinky v TranHumanismu, ze s tim je porad spojeny tema eugenika...
    pamatujete si film, tusim se to jmenovalo Gattaca? Bylo to neco v tom smyslu, ze vsichni hned od detstvi byli testovani na nejake faktory a pokud neodpovidali, byly predurceni k diskriminaci...

    Zaznamenal jsem, ze par mojich znamych si nechalo udelat genovej scan, aby vedeli, k cemu maji predispozice. Me se ta myslenka docela taky libi... co si ale myslite o budoucnosti v tomhle ohledu, opravdu by se mohlo stat, ze budou nejaci druhoradi lide [zide, cigani, cernosi...], kteri proste nesplni pravidla nejake vladnouci tridy a zustanou nekde ve stinech, a budou trpet v temnych ulickach mega-mest?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jen takova legracka:
    Watch Roger Federer Play Tennis Through Google Glass [VIDEO]
    http://mashable.com/2014/05/21/roger-federer-google-glass/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    VLASTIS: ty tesly maj koloem 400km, takze treba Praha - Zilina s tim das. Navic nektery z nich maj parametry srovnatelny treba s Porshe Carrera, takze jako ne ze ne... ale proste ty rechargery tomu chybej...

    Muzes linknout to, cim jsi jel? To je teda full electro? Ridil jsi to? Jaky to je?
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    Jel jsem ted papamobilem od Citroenu, jede to pekne, ale po 100km, aby te nekdo odtahnul konskym povozem

    rychlodobijeni pres 3fazi ma byt za pul hodiny, beznou 10A zasuvkou 8hodin, i tech 30minut je nepouzitelnych.

    cena byla nejak kolem 400kkc a uspora proti palivu nejak 1,5 kc/km

    pri najezdu 100km kazdy jen je navratnost 7,3 let, zivotnost baterii je 8let,
    nove baterie jsou za 400kkc ..

    za me epic fail
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: mm jine, tohle by byla treba moc uzitecna hracka pro ruzne cyberpunkove aktivity typu Shadowrun, predstavuju si, jak se lisej mapy, ktery si treba muzes koupit na cipu a bodnout si je do hlavy, prumerna mapa je treba google map se stree view, nejaky vysoce kvalitni mapy jsou pak prepnutelny prave treba do BIM vrstvy, ktera je plne okvotovana se vsema statistikama... ukol typu pretizit pak generator nebo tak neco...

    Ukrast nejakou databazi takovych dat taky muze byt hezky run.

    Nebo si predstavuju, jak Molly s Casem planujou utok, kdyz sli pro Caru [v origiinale Flatline ;].. takhle nejak to videl case Mollinejma ocima, kdyz zjistil, jak tesny jsou jeji dziny.

    Taky je husty, ze dneska uz baraky poznavaj treba podle rytmu kroku, kdo je uvnitr, protoze ty domy podle toho umej resit sluzby.
    Dokonce jdem moderni domy presvedcit, ze nemaj vyzarovat teplo, takze treba sledovat nekoho pres zed podle tepla...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---






    z BIM pak vznikaji takovyhle obrazky, treba [vic 3D BIM]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tesla Will Build A Supercharger Network In Australia | Gizmodo Australia
    http://www.gizmodo.com.au/2014/05/tesla-will-build-a-supercharger-network-in-australia/

    znamy ma tesly 2 ruzne, docela se tesim az se tim projedu, ale dojet tim do Amsterdamu je docela problem, protoze nikde nejde rechargnout rychle

    jinak Skanska v Praze postavila chytry dum, ktery ma platinovy certifikat na trvalou udrzitelnost...
    zajimave, chtel bych se tam podivat:



    City Green Court, Prague - Pankrác Plains | e-architect
    http://www.e-architect.co.uk/prague/city-green-court

    - sbira napriklad destovou vodu, kterou recykluje, 5milionu litru za rok, navratnost investice do 3 mesicu
    - chladi vzduch prave touhle vodou

    Jinak vaze se k tomu takzvany BIM : https://en.wikipedia.org/wiki/Building_information_modeling
    - tedy jak zpracovavat data, ktere budovy vyrabej

    neznate nekdo nekoho, kdo tyhle baraky resi a udelal by treba na to tema prednasku, kdyz bych sehnal prostor?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    The Real Cyberpunk Fakebook by Bart Nagel, R. U. Sirius, and St. Jude
    The Real Cyberpunk Fakebook by Bart Nagel, R. U. Sirius, and St. Jude - Free Ebook
    http://www.gutenberg.org/ebooks/929

    asi kazdej zna, ale je to proste stara klasika

    #book
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    VLASTIS: tiez mi to nepride dost odlisne aj vztiahnute na dnesnu dobu, ked som si pozeral galeriu opustenych nakupnych centier alebo tie parkoviska pre nove nepredane auta, tak mi to prislo ze podobne ako cyberpunk is now, tak aj postapo is now
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    DZODZO: jop, souhlas, hledal jsem spravny vyraz a post-apo me po ranu nejak chybel

    btw jak vnimate CP spolecnost ovladanou korporacemi? nepripada mi prilis odlisna od post-apo
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Children of Men mi viac nez CP prislo take postapo na sposob Halflife 2
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    OVERDRIVE: Nevim jestli to tu uz 256krat nebyla (neni to anime, ale za graficke zpracovani rozhodne THUMB UP), ale mam moc rad Scanner Darkly
    a Childrem of Men

    jako takove dva zastupce near future
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Jo. Psycho Pass jsem konecne dokoukal pred par tydny. Vynikajici, zvlaste pak pro intelektualy-zacatecniky, dozvi se neco o Weberovi a o Fuckoldovi (ehm..) Ale jinak je to vyrazne nedprumerny pokoukani, zadny urvany pubertalni pice, desiva syrovina.
    JOSE_MAT
    JOSE_MAT --- ---
    THE_BLOODY: psycho pass mě zaujal ... představa světa, kde se nesmíš ani naštvat, aby tě policie nezastřelila je dost děsivá :)
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    krome zminenych anime je urcite zajimavej srbskej film
    Technotise - Edit a já / Technotise - Edit i ja (2009) | ČSFD.cz
    http://www.csfd.cz/film/278053-technotise-edit-a-ja/
    neni to primo anime, na ten grafickej styl jsem si chvilku zvykal, ale pak mi to vlezlo pod kuzi.
    pribeh taky nic extra objevnyho, obcas to trochu zaskobrtne, ale ma to neco do sebe, i s tou jadrnou srbstinou.
    THE_BLOODY
    THE_BLOODY --- ---
    Ergo Proxy doporučuju dokoukat. Mě oslovilo. Závěr je lehce filozofickej, pokud mě paměť neklame. Právě proto, že odpovědi budou přicházet pomalu, je to zajímavější. Ale chápu, že to každému nesedne.
    Lain... ehm... :-)
    Z dalších pak zmíněná Akira, Cyber City Oedo 808, Neon Genesis Evangelion.
    Z nejnovějších záležitostí pak Psycho Pass. Velmi sympatická vize blízké budoucnosti :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: FLCL se netykalo CP, to tam bylo v tom puvodnim textu a byla to reakce na doporuceni, ze je to MustSee, ale CP to neni ani dost malo, to je jasny, je to spis surr...
    Co to ErgoProxy, bude z toho neco, nebo je to bezcilne patlani se v CP svete?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam