• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed

    Kick, ban, ignore, offtopic
    Jak se po 20 000 prispevku ukazalo, tak v tomhle klubu jsou vsichni uznavani odbornici na tema co je a co neni cyberpunk. Nedoporucuji proto psat sem ani slovo punk ani slovo cyber /kyber, cp..../, protoze jinak se najde vzdycky nekdo, kdo vam rekne, ze to neni dost cyber nebo dost punk.
    S pozdravem vas milujici Overdrive

    LUKASHIVA --- --- 8.07:22 24.8.2004
    NIC JAKO CYBERPUNKER neexistuje! Podte mi to odsouhlasit at uz je klid.. :)) Kdo byl kdy cyberpunker? Case ( myslim ze spis zkrachovaly programator), Kovboj ( ten byl snad pilotem ve vysluzbe, chlastajici troska touzici se vratit na oblohu), Silencio (prtavy dite s pravdepodobne poskozenym mozkem?), Ransom Stark (bloodnet), Rick z Dreamwebu?


    Navrhuji temata pro audit:
    [Augmented Personality - paradigm change && "Kazdy den je prochazkou v databazi"] -- [Hack of reality, hack of virtuality] -- [Smart City & House] -- [CyberPunk is the state of Art - projekty, ktere nejakym zpusobem umelecky zpracovavaji nebo reaguji na CP, jsou CP] -- [Cyberpunk Geography - od SIlicon Valley az po hardwarove plaze na Tchaiwanu, middle east and Africa sillicon valley boom?] -- [Augmented Body & Brain - od LSD po benza a hydergine] -- [Completely Virtual - virtual paranoia, Internet 3.0 - matrix...] -- [Future military] -- [???]


    Navrhujte dalsi temata s tim, ze cilem je shromazdit nejen linky, ale treba i predstavy budoucnosti, touhy a predstavy, ktere se ve vas s danym tematem objevuji. Samozrejme ale davejte linky a informace o cemkoliv, co se sem hodi. Idealne muzete prispevky otagovat pomoci #keyword, v RSS se to pak lepe filtruje. [BloodNet - cyberpunková hra, imho jedna z nejlepsich] -- [DreamWeb - cyberpunkvá hra s motivy magie] -- [Cyberpunk RPG] -- [Cyberpunk, industrial a novoromantika v textech a hlavne obrazech...].... atd, atd.
    Google.com
    Neural.it
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: ta hlaska neprosla truingovym testem ;]
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    JVMLOK: Co? nemyslim ze jsem to psal ja :D
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    OVERDRIVE: stačí do googlu zadat "who owns who"

    korporace obecně; jídlo; hadry; auta; net:


    full on click (otevře se v noym)

    jasně .. korporací je spousta a ty img jsou out-dated, takžo kdo ví jak to vypadá dneska
    (nevidim tam např. Monsanto, který je kontraktem s BlackWaterem celkem blízko k vlastní soukromé armádě pro ochranu svých zájmů)

    LAIRELOSSE: tabakovy prumysl je pomerne sverazne odvetvi - seda zona s vysokym vynosem, kde se na moralku moc hrat neda
    (PM/Altria (str. 7): "Jeden dolar investovaný do jejích akcií v roce 1968 do dneška včetně vyplacených dividend vydělal 6638 dolarů.")
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Z pohledu kryptotvaristikyho idiota se nedeje ni zvlastniho jak to tak ctu. Uplny ucty jsou bez ohledu na snahu nebo invesice...a fut mi to neprijde zvlastni
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GIOMIKY: porad nic z toho neni primo z webu DARPa, kteryzto je sam osobe jako krutej cp
    QWWERTY: presne tak, na DARPA webu nic takoveho neni
    LAIRELOSSE: kdysi jsem zahlid takovej strom, kdo koho vlastni a temer vsechno co kazdodenne kupujem a pouzivame, tak nakonec vedlo k nejakym par [malo] vlastnikum, google v tomhle rozhodne neni sam... skoda, ze ten strom ted nedokazu dohledat

    QWWERTY: tak ono se to treba tyka vyzkumu kmenovych bunek: v USA existuje klinika, ktera je komletne soukroma a venuje se praci s kmenovymi bunkami, aniz by se na to nekoho ptala, nebere zadne subvence, ma to jako podnikatelsky zamer... zas, bohuzel ted nejsem u papirove knizky, ale je to nejaky poustni lekarsky megakomplex, vlastne mesto-nemocnice [cet jsem o tom v American Vertigo]... mozna by to stalo za dohledani, pokud se vam nekomu chce. vlastne ani nevim, jestli je tenhle vyzkum v USA ilegal, nebo jen bylo receno, ze jej proste vlada nebude podporovat, ale obecne mam za to, ze kdyz nic jineho, je to vsude takova nejaka seda zona kdyz dobe, legalni to uz snad neni nikde, nebo jo?
    samo se pak muzem dostat treba k lidske eugenice a podobne...
    LAIRELOSSE
    LAIRELOSSE --- ---
    QWWERTY: Mno. Tak já neznám definici CP korporace podle tebe, ale třeba nedávno jsem četl, že se Filip Moris (nebo jak se ten výrobce cigaret jmenuje) soudí s různými státy ohledně reklamy na cíga apod. Je to "směšné", páč např. obrat státu Togo (jeden z nich) má roční "obrat" - rozumněj HDP - asi 4,5 MLD $, zatímco Moris víc jak 80 MLD $... Just saying - mluvíme tady o korporaci, která svůj produkt prodává a celkově působí po celém světě, všechno legálně atd., přitom už se dávno ví, jaký je to svinstvo... no a pak se soudí s celejma státama, který si v porovnání s ní nedokážou zaplatit ani právníka. Co sem čet, tak jim vpodstatě vyhrožovali a skončilo to tak, že napadnuté zákony Togo stáhno O.o Mě z toho ten CP smrdí taky celkem obstojně (ne, že by žoužel neruloval).
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    btw DARPA ... všimli jste si, že Boston Dynamics se kterýma vyvíjí roboty teď patří Googlu?

    Google má snad jako první nakročeno k plnohodnotné kyberpunkové korporaci, které bude v budoucnu patřit většina světa a pokud budeme chtít nějaký technologie, tak nebude úniku

    viz Larry Page, který má správnou mentalitu pro vybudování něčeho takovýho:
    There's many, many exciting and important things you could do that
    you just can't do because they're illegal“, Page said back in 2013, continuing „ ...we
    should have some safe places where we can try out some new things and figure out
    what is the effect on society, what's the effect on people...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    OVERDRIVE: podle těch článku to je pod Biological Technologies Office, ale taky to tam nevidím
    názvem by imho odpovídal "Reliable Neural-Interface Technology", ale ten popis mi moc nesedí (ačkoliv na H+ se o ovládání protéz zmiňujou)

    docela by mě zajímalo, kde se vzal termín "cortical modem", protože od DARPA není a MO-DEM není z technologickýho hlediska moc výstižný


    (docela mě baví, že většina těch článků se odkazuje sama na na svoje starý verze nebo podobně zaměřený weby, ale žádnej na přímý vyjádření DARPA)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    OVERDRIVE:
    Prison Planet.com » DARPA Developing Matrix-Like Brain Implant Powered From The Spine
    http://www.prisonplanet.com/darpa-developing-matrix-like-brain-implant-powered-from-the-spine.html
    Scientists propose 'cortical modem' implant to give you Terminator vision - CNET
    http://www.cnet.com/news/scientists-propose-cortical-modem-implant-to-give-you-terminator-vision/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    proba, nemuzu ten neuro-modem najit, blbe koukam a jsem unavenej? mmchodem idealni mapa stranek DARPA je tam dost a dost zajimaveho...

    DARPA News RSS
    http://www.darpa.mil/Rss.aspx?Colid=24
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GIOMIKY: jdu to dohledat primo na DARPA webu, rozhodpodane dik
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    2014/02/09 Memex Aims to Create a New Paradigm for Domain-Specific Search
    http://www.darpa.mil/NewsEvents/Releases/2014/02/09.aspx

    Moreover, common search practices miss information in the deep web—the parts of the web not indexed by standard commercial search engines—and ignore shared content across pages.

    To help overcome these challenges, DARPA has launched the Memex program. Memex seeks to develop the next generation of search technologies and revolutionize the discovery, organization and presentation of search results. The goal is for users to be able to extend the reach of current search capabilities and quickly and thoroughly organize subsets of information based on individual interests. Memex also aims to produce search results that are more immediately useful to specific domains and tasks, and to improve the ability of military, government and commercial enterprises to find and organize mission-critical publically available information on the Internet.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    DARPA's 'Cortical Modem' will plug straight into your BRAIN • The Register
    http://www.theregister.co.uk/2015/02/17/darpas_google_glass_will_plug_straight_into_your_brain/
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    See Spot the Robot Dog Run, Climb Stairs, Get Back Up - NBC News
    http://www.nbcnews.com/tech/innovation/see-spot-robot-dog-run-climb-stairs-get-back-n303651
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    SPECTRE: oops, dobré vědět dřív :-(
    JOSE_MAT
    JOSE_MAT --- ---
    KAZUO_KIRIYAMA: a ještě by ti mohli přinést tim jejich dronem ... to by byla podívaná :D
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    JOSE_MAT: Aha, ale i tak. Zaujalo mě už to, že se dá normálně objednat na Amazonu.
    JOSE_MAT
    JOSE_MAT --- ---
    KAZUO_KIRIYAMA: ty už se daj koupit takový dobrý 2-3 roky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam