• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed

    Kick, ban, ignore, offtopic
    Jak se po 20 000 prispevku ukazalo, tak v tomhle klubu jsou vsichni uznavani odbornici na tema co je a co neni cyberpunk. Nedoporucuji proto psat sem ani slovo punk ani slovo cyber /kyber, cp..../, protoze jinak se najde vzdycky nekdo, kdo vam rekne, ze to neni dost cyber nebo dost punk.
    S pozdravem vas milujici Overdrive

    LUKASHIVA --- --- 8.07:22 24.8.2004
    NIC JAKO CYBERPUNKER neexistuje! Podte mi to odsouhlasit at uz je klid.. :)) Kdo byl kdy cyberpunker? Case ( myslim ze spis zkrachovaly programator), Kovboj ( ten byl snad pilotem ve vysluzbe, chlastajici troska touzici se vratit na oblohu), Silencio (prtavy dite s pravdepodobne poskozenym mozkem?), Ransom Stark (bloodnet), Rick z Dreamwebu?


    Navrhuji temata pro audit:
    [Augmented Personality - paradigm change && "Kazdy den je prochazkou v databazi"] -- [Hack of reality, hack of virtuality] -- [Smart City & House] -- [CyberPunk is the state of Art - projekty, ktere nejakym zpusobem umelecky zpracovavaji nebo reaguji na CP, jsou CP] -- [Cyberpunk Geography - od SIlicon Valley az po hardwarove plaze na Tchaiwanu, middle east and Africa sillicon valley boom?] -- [Augmented Body & Brain - od LSD po benza a hydergine] -- [Completely Virtual - virtual paranoia, Internet 3.0 - matrix...] -- [Future military] -- [???]


    Navrhujte dalsi temata s tim, ze cilem je shromazdit nejen linky, ale treba i predstavy budoucnosti, touhy a predstavy, ktere se ve vas s danym tematem objevuji. Samozrejme ale davejte linky a informace o cemkoliv, co se sem hodi. Idealne muzete prispevky otagovat pomoci #keyword, v RSS se to pak lepe filtruje. [BloodNet - cyberpunková hra, imho jedna z nejlepsich] -- [DreamWeb - cyberpunkvá hra s motivy magie] -- [Cyberpunk RPG] -- [Cyberpunk, industrial a novoromantika v textech a hlavne obrazech...].... atd, atd.
    Google.com
    Neural.it
    rozbalit záhlaví
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KAZUO_KIRIYAMA: future is now.
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    Pain in the brain! Kaspersky warns of hackable brain implants • The Register
    https://www.theregister.co.uk/2018/10/29/hacked_brain_implants/
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    velká část je na Shinjuku kolem nádraží, super to je, celkem to zahrálo na nějaké hodně staré vzpomínky
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    neni to uplne fresh, jako celej CP, a jak to vidim, tak se cejtim ochuzenej
    ale nejsem si jistej ::: je to Chiba? atd.. ?
    VNV Nation - When is the Future?
    https://www.youtube.com/watch?v=SF5mf4LV7Jw
    SPACEANGEL
    SPACEANGEL --- ---
    tak treba "Nova media" na filde UK se o cyberpunk/posthuman/trasnhuman opiraji dost. Jsou tam i na tyhle temata ruzny diplmovy, a i disertacni prace.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TONAL: no ono je taky ovsem dobry si rict, ze ten Matrix a tak trochu Gibson jsou taky vicemene jediny dva subjekty, ktery tim sitem projdou, ostatni jsou az moc undergroundovy :)
    TONAL
    TONAL --- ---
    DZODZO: Manželka studuje na MUNI na hudební vědě "interaktivní média" a tam už se o to víc než otírají. Gibson a matrix jsou v probírané látce.
    Takže ta doba není nijak daleko - ta doba je tady. Jen to časem klesne z akademické půdy na gymnazijní :)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Vzhledem k jiste tendenci predvidat budoucnost myslim ze ano. Jen si nejsem jistej jestli to bude v prijemnych souvislostech.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    DZODZO: jako jestli se děti budou někdy učit o Matrixu? Já doufám.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    dnes sa mi snivalo, ze som bol v skole, resp. musela to byt nejaka moja buduca reinkarnacia, pretoze ma pani ucitelka vyvolala a mal som referat z cyberpunkovej literatury... myslite, ze sa to v buducnosti bude vyucovat podobne ako napr. romantizmus?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Leave no dark corner - ABC News (Australian Broadcasting Corporation)
    http://mobile.abc.net.au/...8/china-social-credit-a-model-citizen-in-a-digital-dictatorship/10200278
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    CRS: Cyber ne steam
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    CADAVER: za precteni taky stoji.

    Za me je Avasarala jedna z nejvyraznejsich serialovych postav vubec. Takze jsem se na politickou linku vzdy tesil :)
    CADAVER
    CADAVER --- ---
    Pro me je The Expanse příjemný zjevení. Sci-fi hozený do "blízký" budoucnosti, aktuální problémy, postavy s kterýma se můžeš ztotožnit..
    Souhlasím s tím, že je tam hodně politiky, ale ta mě na tom baví. Právě to, že je vidět, že není důvod si myslet, že by politika ve vesmíru měla být diametrálně odlišná od té dnešní..
    CRS
    CRS --- ---
    Cyberpunk 2077. Дикая Россия. Трейлер
    https://www.youtube.com/watch?v=Pvgb5a7vuLs
    TONAL
    TONAL --- ---
    MAGELLAN: rádo se stalo. já ten tip našel taky před nějakým tím rokem právě na nyxu - a moje reakce byla obdobná jako tvoje, takže jsem vlastně jen repostoval :)
    MAGELLAN
    MAGELLAN --- ---
    TONAL: Děkuju za tip na Accelerando! Nechápu, jak mi takový skvost mohl uniknout, ale aspoň jsem si knížku dokonale vychutnal při šumění vln :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Low-life, High-tech. That's cyberpunk.
    HERMAION
    HERMAION --- ---
    Vitejte v Night City...
    Cyberpunk 2077 - Official 48 Minute Gameplay Reveal
    https://www.youtube.com/watch?v=euqbMkM-QQk
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    KAZUO_KIRIYAMA: Ocení, ten druhý mám taky :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    STEMBUS: stojícího robota
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam