• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zas musim psat sem, pac tady je asi nejvic core scifistu, ktery znam.
    Urcite znate bozi serial Altered Carbon (jen prvni serka, dvojka je desna sracka), no a urcite vite, ze je to postavene na tridilne serii knih s nazvem Pujcovna Masa, coz je masivne dobrej cyberpunk (k dostani na vasem oblibenem warez serveru).

    Hlavni hrdina Takesi Kowacz (neplest s Marilyn Manson) pochazi z planety, kde se v mori pestuje cosi, co se nazyva belada, v podstate je to takova v mori pestovana bavlna, krasne to voni, a vubec, je kolem toho cela ta estetika zotroceni cesacu bavlny.


    Tak me dnes napadla belada, kdyz jsem zahledl tohle:

    https://www.abc.net.au/...1-03-19/montara-oil-spill-compensation-indonesia-seaweed-farmers/100018758


    (Puvodne jsem to napsal jinam, tak sorry za re-past)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    NIEKT0: Nee, neni. On k tomu patril jeste jeden obrazek, ktery byl predevsim v cinstine, a vycemene to bylo zpravodajstvi o kvalite ovzdusi v nekolika tech beznejsich faktorech.
    Bylo tam vicemene napsano : “pokud vylezes ven, umres”; bohuzel jsem si jej neschoval.

    Nicmene s pisecnou bourkou mam taky dobrou storku. Primo osobni.

    Jeste kdyz jsem delal field enfgineera pro televize, byl jsem v Dili, docela dlouho, asi 3 mesice v kuse.
    No a jednou prisla prave pisecna bourka. Vsichni kdo mohli, tak zmizeli z ulic, kdo zustal, omotal si kolem ust a nosu cokoliv.
    A ja byl tehda jakoze “co je to za blbost, dyt jen fouka a prasi se”?!

    Kdyz jsem o 3 dny pozdej zacal kaslat krev, a to jako v mnozstvi treba panak krve a hlenu na zakaslani, doslo mi, ze jsem asi udelal chybu.
    Nejsem si jisty, co a jak, ale ty prumerne dva zanety plic za rok jsem predtim nemival.

    Tzn: rozhodne bych nepodcenoval, ze se “jen prasi”. Konecne prasi se i okolo Chernobylu, what could go wrong?
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    OVERDRIVE: ved to je piesocna burka:)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Peking, vyhled z okna prave ted. Tam uz lidi vcelku pochopili, ze bez respiratoru nebudes zdravy.

    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    MTO: to byl divnej film :)

    mimochodem - pro ty, co to ještě neviděli - pokud na to budete koukat a máte trochu hudební sluch, vezměte si na to sluchátka, občas se tam dějou zajímavé věci
    MTO
    MTO --- ---
    Decoder (1984) | Galerie | ČSFD.cz
    https://www.csfd.cz/film/236036-decoder/galerie/?type=1

    Experimentální snímek s působivou hudební a výtvarnou složkou bývá považován za jedno z pionýrských děl filmového cyberpunku. Projekt přilákal k účasti řadu významných osobností z prostředí uměleckého undergroundu v čele se spisovatelem Williamem S. Burroughsem, z jehož díla námět vychází.

    Decoder and The Rise of Cyberpunk — Lethal Amounts
    https://www.lethalamounts.com/magazine-index/2020/5/6/decoder-and-the-rise-of-cyberpunk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Navrhnul jsem stavku: v den 28.2.2021 nikdo nebude mluvit na socialnich sitich

    A) vetsina lidi to neda
    B) nic by se nestalo


    Tolik k te neo-sfere
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dyz uz to tweetlo id Wintermute, tak to sem asi patri, no

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    S.T.A.L.K.E.R. : Call of Ostrava : c19 mod, no guns mod

    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    btw Daft Punk skoncili
    "On the 22nd of February 2021, it was announced that they disbanded for unknown reasons."

    Daft Punk - Epilogue
    https://www.youtube.com/watch?v=DuDX6wNfjqc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Takhle nejak bych si predstavoval ty poucna videjka (jo, je tady i neco o c19, dobry dil je tam treba o marihuane, a vubec...)

    Can You Upload Your Mind & Live Forever? feat. Cyberpunk 2077
    http://www.youtube.com/watch?v=4b33NTAuF5E
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hmm? Nikdo?

    Tak si dame trochu on/off topic. Dnes uz nic jineho nevymyslim, ale chvilku jsem ted narazil na jedy, a tohle sem patri:

    [ OVERDRIVE @ OVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: Plan splnime, i kdyby na chleba nebylo ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Podle me to umre na nezajmu/neschopnosti... ale uvidime no.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CLOVICEK: Necham se podat, ale zacal bych zakladnima interakcema, teeba, nacitajici se kombo, kdyz s nekym postava kea 15s v uzavrenem prostoru.. video fakt 15s pocka u obou npc/pc a potece teplomer, az pretece, zahlasi to “done”... u treba skupin muzes pak dat neco jako multikill, artistic combo, a podobne... takovej mashup final fantasy, carmagedon u, tahovych strategii ala ufo...

    Nejaky meetup online s lidma, co neco umi a zaroven, co by meli napad?

    Kdo lajkne, bude osloven?
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    OVERDRIVE: napiš nějaký dobrý scénář a můžeme něco spáchat. Postapo industrial tady v Ově ještě nějaký zůstal, tak kulisy nebudou problém :-D Jen škoda, že prázdné město, jako bylo v prvních dnech zákazu vycházení minulý rok, už asi nebude :( to bylo kouzelných pár dní :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CLOVICEK: Chtel jsem, aby nejaky film hacker natocil nejaky zombie-like kratas, ktery ukazuje biohazard, a predstavoval jsem si to s nejakym treba CP vizualem... jsem ochoten v tom hrat.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CLOVICEK: Jen jsem hledal i nejaky cyberpunk. Je Byl Jednou Jeden Zivot cyberpunk? (Ne neni, ale...)
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    OVERDRIVE: moc nevím, co si pod tím vizuálním ztvárnění představuješ (a proč do toho míchat CP?), ale filmů s nakaženými atd. je docela dost. Nedávno jsem si připomínal s D. Hoffmanem Outbreak (1995), nebo Contagion (2002 a 2011), korejský Gamgi (2013), nebo seriál The Hot Zone (2019). Ale asi hledáš ještě něco jiného, ne?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nemate nekdo nejaka videa/filmecky na tohle tema?

    DAVE_PAGE: Me uz napadlo, ze kdyz bych to umel, udelal bych nejakej kratkej filmecek, vizualne nejak hezky (cyberpunkove treba) zobrazit nakazene a udelat je v ruznych situacich. Neco jako zombie horror, ale s nejakou “managerskou” vizualizaci neviditelnychvskod a neviditelneho nepritele.

    Krom toho, ze furt nejsou zadne bodove seznamy a plany, co chce vlada, tak mi chybi i nejake umeni, co by se snazilo problem komunikovat, vizualizovat....

    Nebo mozna neumim hledat, dam se poddat. Ale podle me fakt treba serial ala zombie, ale i pro lidi co neradi zombie. Dalsi dil “byl jednou jeden zivot”,...

    To by bylo hodne super, jen ja nemuzu nijak prispet, no.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Takovej dron, hlidajici rafinerku. Furt tomu chybi kulomet, ale...

    https://twitter.com/reuters/status/1360667557116706816?s=21
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam