IPPNW je celosvětová skupina 63 národních lékařských organizací, která se snaží pomáhat zabránit jaderné válce a která podporuje jaderné odzbrojení. V roce 1985 tato organizace za svou činnost získala Nobelovu cenu za mír. Tato organizace ve spolupráci s podobně orientovanými skupinami vytvořila a v těchto dnech zveřejnila studii s názvem Casualty Figures after 10 Years o téměř stovce stran, v níž autoři sumarizují data týkající se počtu obětí americké kruciáty proti terorismu v Iráku, Afghánistánu a Pákistánu.
USA podle nové studie způsobily ve třech zemích smrt 1,3 až dvou milionů lidí | 26. 3. 2015 | Daniel Veselý | Britské listy
http://www.blisty.cz/art/76929.html
Podle konzervativních odhadů způsobily USA smrt - ať přímo či nepřímo - více než 1,3 milionu lidí. Autoři studie nicméně upozorňují na fakt, že toto děsivé číslo může být ve skutečnosti ještě vyšší - až dva miliony mrtvých kvůli vojenskému angažmá Bílého domu ve třech výše zmiňovaných zemích. Výzkumníci dospěli k závěru, že v Iráku byl v důsledku angloamerické invaze zahájené v roce 2003 usmrcen až jeden milion osob, v průběhu okupace Afghánistánu americkými vojsky a silami NATO, započaté v roce 2001, přišlo o život 220 000 osob, a v Pákistánu pak 80 000.
http://www.psr.org/assets/pdfs/body-count.pdf
Tyto hrozivé cifry ale nezahrnují zabité v důsledku většinou tajných operací, které speciální americké jednotky provádějí v dalších zhruba 130 zemích po celém světě, o nichž detailně informuje kupříkladu investigativní novinář Nick Turse.
Tomgram: Nick Turse, Secret Wars and Black Ops Blowback | TomDispatch
http://www.tomdispatch.com/blog/175794/tomgram%3A_nick_turse,_secret_wars_and_black_ops_blowback/v