úvod
témata
události
tržiště
události
přihlásit
přezdívka
heslo
přihlásit heslem
přihlásit přes passkey
pamatuj si mě
registrace
ztracené heslo?
účastníci
BULKA1
CHUCK
CURLYLOCK
ELLEANNOR
ESPERANZA
GIOVANNA
JETLEBA
LAYLINKA
MAJKL09
MALAR
MIHAAL
NATTY_LIONESS
NICHOLETE
VITO
VOJTEK
OMAR PERRY + MEDIAL BANANA + SISTA CARMEN + MYSTIC
Nejen syn legendárního Lee Perryho, ale hlavně dobrej reggae zpěvák s třema deskama na kontě poprvé v ČR s kapelou!
Jamajský zpěvák Yami Bolo žel nedostal víza pro cestu do Evropy a tak žel musel zrušit celé únorové turné po Evropě. Původně plánované datum 13. února 2014 pro jeho koncert ale stále zůstává v platnosti jako velká oslava nedožitých narozenin krále reggae Boba Marleyho. Místo Yamiho přijede neméně zajímavý host – Omar Perry, syn legendárního studiového kouzelníka a elektronického šamana Lee „Scratch“ Perryho, který byl mimo jiné naprosto zásadním producentem i pro Boba Marleyho a kapelu The Wailers. Jeho syn Omar se narodil na Jamajce v roce 1968, později žil v Londýně a také v Gambii (které se mimochodem přezdívá „Jamajka v Africe“). Dnes žije v Belgii a cestuje po světě nejen jako syn slavného otce, ale hlavně jako skvělý zpěvák. Na kontě má zatím tři vlastní alba MAN FREE (2007), CAN´T STOP US (2009) a THE JOURNEY (2011).
První písničky v legendárním studiu Black Ark nazpíval Omar Perry už jako šestiletý – remake songu „Thanks we get“ od Juniora Bylese nebo „Ram Goat Liver“ od Pulta Shervingtona. Hlavně se ale tehdy učil přímo od Marleyho, Maxe Romea nebo nedávno zesnulého Juniora Murvina. V půlce 80. Let založil ještě jako teenager se svými sourozenci skupinu the Upsetter Juniors, která začala i produkovat další mladé jamajské talenty. Kapela se rozpadla v roce 1990 a tak se Omar pustil do vlastní práce. Začal nejprve pracovat jako zvukový inženýr ve studiích Borise Gardenera a později Juniora Reida (ex Black Uhuru). V roce 1996 se odstěhoval do Gambie, kde se stal doslova reggae ambasadorem – vysílal v rádiu a hrál jako DJ po klubech.
V roce 1999 jej čekalo první vystoupení v Belgii, kam se dostal jako předskokan kapely Amharic. V Evropě se mu zalíbilo a tak v následujících letech začal intenzivně pracovat na vlastní tvorbě. Předskakoval pro Horace Andyho, Altona Ellise, Sly & Robbie, Buju Bantona, Mad Professora a dokonce i Asian Dub Foundation. Jeho první velký hit se jmenuje “Rasta Meditation” a produkoval jej neméně legendární Adrian Sherwood. Na turné s Horacem Andym v roce 2005 se seznámil s francouzským producentem jménem Guillaume “Stepper” Briard, který v něm rozpoznal velký potenciál a dal s ním dohromady debutovou desku MAN FREE, která vyšla na labelu No Direction Home / Corner Shop koncem roku 2007. Vedle dalších alb, které jsme zmínili výše doporučujeme i jeho spolupráci na singlech se skotskými Mungo´s Hi-Fi nebo hostovačku na desce Ghetto Priesta. Omar Perry již jednou před pár lety v Čechách vystoupil v rámci soundsystémové show, 13. února to pak bude premiéra s živou kapelou. Doprovázet jej bude nejlepší maďarský backing band Budapest riddim band. Předskokany bude slovenská kapela Medial Banana a v neposlední řadě vystoupí dánský Mystic MC. Další jména budou oznámena v průběhu ledna. Lístky už jsou v prodeji přes všechny standardní předprodejové sítě i přes naše stránky v sekci Tickets.
CURLYLOCK
---
---
18:44:00 9.1.2014
Omar Perry - Boom town
http://www.youtube.com/watch?v=ytz2EBOhPXc
CURLYLOCK
---
---
18:43:48 9.1.2014
Omar Perry - Save the earth
http://www.youtube.com/watch?v=p0Pe9jcweiU
<<
<
automatické načítání
>
>>
Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam