• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • zobrazit sekci


    Strávit Silvestra na great eventu bylo mým snem už od střední školy. A sny se mají plnit nejen o Vánocích...

    31.12.2007 LTU ARENA v Dusseldorfu - plus mínus 800km vzdálená lokace - proč ne. Zažít the greatest event ever. Nejlepší Silvestr mého života:

    http://www.sensation-white.de/

    Už při shlédnutí úvodního traileru mi bylo naprosto jasné, že tahle oslava bude ve velkém stylu. V luxusním stylu! V monstrózně efektním stylu! A to je přesně to, co jsem celou tu dobu chtěla.

    Ovšem to, KDE vlastně jsme a KAM jsme se to vlastně vydali, nám došlo až při prvním pohledu ze shora LTU ARENY s kapacitou 40tis návštěvníků - NEUVĚŘITELNĚ OBROVSKÁ HALA - S NEJLEPŠÍM OZVUČENÍM, JAKÉ JSEM KDY SLYŠELA. Něco neuvěřitelného, nepopsatelného, a spectacle beyond imagination. Tohle nevysvětlíš, protože TOHLE, to musíš zažít, abys pochopil, jak emočně rozsekávající to je.

    Tenhle zážitek mi nikdo nikdy nevezme, je to něco, co mi už vždycky bude vhánět slzy do očí, co ve mně vyvolá euforii na nejúžasnější noc co jsem zažila.




    MANY PEOPLE WILL WALK IN AND OUT OF YOUR LIFE


    ONLY TRUE FRIENDS WILL LEAVE FOOTPRINTS IN YOUR HEART


    TO HANDLE YOURSELF USE YOUR HEAD - TO HANDLE OTHERS USE YOUR HEART


    IF SOMEONE BETRAYS YOU ONCE, IT IS THEIR FAULT - IF SOMEONE BETRAYS YOU TWICE, IT IS YOUR FAULT


    GREAT MINDS DISCUSS IDEAS, AVERAGE MINDS DISCUSS EVENTS, SMALL MINDS DISCUSS PEOPLE


    HE WHO LOSES MONEY LOSES MUCH, HE WHO LOSES A FRIEND LOSES MORE, HE WHO LOSES FAITH - LOSES ALL


    BEAUTIFUL YOUNG PEOPLE ARE ACCIDENTS OF NATURE - BEAUTIFUL OLD PEOPLE ARE WORKS OF ART


    LEARN FROM THE MISTAKES OF OTHERS... YOU CAN LIVE LONG ENOUGH TO MAKE THEM ALL YOURSELF



    FRIENDS, YOU AND ME, YOU BROUGHT ANOTHER FRIEND AND THEN THERE WERE THREE - WE STARTED OUR GROUP, OUR CIRCLE OF FRIENDS - AND LIKE THAT CIRCLE, THERE IS NO BEGINNING OR END




    YESTERDAY IS HISTORY


    TODAY IS A GIFT


    TOMORROW IS MYSTERY


    Dusseldorf LTU ARENA




    THE OAK OF LOVE




    The best New Years Eve party of the year is almost about to start. Below some last important information. Please read all very carefully.

    Start show
    The doors of the LTU arena open at 20.00 hrs. The show will start at 21.30 hrs. Make sure you will be in time for the spectacular opening.

    White dressscode
    The white dressscode means that your top and bottom need to be white. You can wear shirts with small prints and accessories of another colour. Your shoes do not have to be white. (Blue) Jeans are not allowed.
    Please note that if you are not dressed in white you are not admitted to the event area. Not even with a valid ticket. We will not refund any money.

    Line-up main area
    In the main area the following DJs will perform:

    21:30 hrs Tocadisco
    22:30 hrs Mousse T
    23:55 hrs NYE MOMENT//WAY OF LIFE
    00:05 hrs Erick Morillo
    01:45 hrs MEGAMIX
    02:15 hrs Axwell
    04:00 hrs Turntablerocker
    05:30 hrs Monika Kruse
    07:00 hrs The End

    Line-up VIP
    In the First Comfort Club the following DJs will perform:

    21:00 hrs Gold Ryan
    23:00 hrs Hassan Fu
    01:00 hrs Turntablerocker
    02:15 hrs Mousse T
    03:30 hrs Tube & Berger
    05:15 hrs Binh
    07:00 hrs The End

    CD Sensation – The Official Compilation – Germany 2007/2008
    The CD from Sensation Dusseldorf is now available!



    Live broadcast
    Will you not be able to join us on the best New Years Eve party of the year, make sure you tune in to VIVA and RTL2 and watch us live!
    VIVA 23.00 – 01.00 hrs
    RTL2 01.00 – 02.00 hrs

    You can also watch the Sensation live stream on the internet all night on www.selfcast.com/sensation-white.

    See you on New Years Eve!


    LTU ARENA z letadla
    a uvnitř:


    wallpaper Oak of Love

    MOUSSE T


    AXWELL


    MONIKA KRUSE


    ERICK MORILLO









    akrobati
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam