• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUNGPAAlikvótní zpěv, znáte? umíte? zpívate?
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    tohle si dejte !

    Overtone Throat Singing | Online Soundscapes & Drones Machines
    http://mynoise.net/NoiseMachines/throatSingingDroneGenerator.php
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    Safra oba termíny jsem pryč, to je ale smůla :-(
    STUART_HAMPLE
    STUART_HAMPLE --- ---
    Na viděnou v září, 18.-21.9. na Vyšehradě, Staré Purkrabství
    Alikvotní festival
    RED_KOMUSO
    RED_KOMUSO --- ---
    Sorry za spam, ale myslím, že spoustu lidí tady by mohl zajímat duchovní přístup ke zpěvu japonské zpěvačky Miky Kimuly, která na našem festivalu povede dva workshopy. Oba workshopy jsou zdarma. Snad vás to bude zajímat.

    24.08.
    11:30 – 12:30 WORKSHOP: Breathing, Voice and Life with Mika Kimula ZDARMA
    Hlas promítaný vaším dýcháním a Body Awareness
    Workshop aktivní meditace užívající principů metody Noguchi Taisô. Tato metoda uvědomění těla a filosofie, kterou zavedl Michizô Noguchi, aktivně propojuje dýchání, hlas, jazyk a držení těla s našimi každodenními zážitky (metoda Noguchi Taisô je často srovnávána Alexndrovou technikou). Tento workshop bude také obsahovat úvod do fascinující živoucí morfologie/kosmologie japonského embryologa Shigea Miki.

    27.08.
    13:00 – 14:30 WORKSHOP: From Language to Song with Mika Kimula, ZDARMA
    Hlas v jazyce.
    Vysvětlení a ukázky japonských hlasových technik založených na Japonštině a jejím způsobu tvorby zvuků. Zpívání jedné či dvou jednoduchých japonských písniček. DVD ukázky rozdílných stylů japonské vokální hudby.

    Prague Shakuhachi Festival 2013 – Japanese and Experimental music
    http://2013.komuso.cz/cs/

    Na festivalu budou i dva koncerty přímo zaměřené na japonskou vokální hudbu.
    MAEDHROS
    MAEDHROS --- ---
    Jednou za čas ti ovšem někdo začne důrazně vysvětlovat, že jsou to tak jako tak všechno Turci. :-)
    MOMOTARO
    MOMOTARO --- ---
    MILLY: ha :-) Tuvinci nejsou Mongolové, páč kradli Mongolum koně :-))) oni se nemaj moc rádi !
    MILLY
    MILLY --- ---
    MOMOTARO: Á, oblíbení Mongolové... 8-)
    MOMOTARO
    MOMOTARO --- ---
    Huun-huur-tu v Praze, 31.5.2013 http://www.jmw.cz/eshop.php?akce=kondetail&id=456 , klasika, ale myslim že v Česku delší čas nebyli
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    ELZA: Zeptal bych se Vlasty Matouška buď on nebo někdo z jeho žáků.
    ELZA
    ELZA --- ---
    Ahoj shanime nekoho, kdo umí hrát na šakuhači a chtěl by si s námi v červnu zahrát na koncertě. Nemáte někdo nějakej kontakt? Díky.
    KHANDOMA
    KHANDOMA --- ---
    Huun Huur Tu - záznam celého koncertu v Berkley ve Fantasy Studios:
    Huun-Huur-Tu - Live - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=i0djHJBAP3U&feature=fvwrel
    MILLY
    MILLY --- ---
    Dnes v Praze


    Program - Cross Club
    http://www.crossclub.cz/cs/program/2016-koncert-omnion/

    12. 02. 2012 - Neděle

    Koncert / Cross’n’art - Hlavní stage:
    KONCERT OMNION

    Vstupné: zdarma

    Začátek: 21:00

    OMNION je sólový projekt hudebníka a skladatele Tomáše Reindla, ve kterém pod jednou slupkou spojuje mnoho vrstev a inspirací hudebními tradicemi východu i západu, spolu s novými hudebními přístupy a technikami.
    Kromě tradičních nástrojů (např. indická tabla, didžeridu, valašský pra-klarinet, koncovka) a použití lidského hlasu (alikvótní zpěv, gregoriánský chorál, recitace rytmů) využívá Omnion technologie smyčkování a vrstvení v reálném čase, kdy se doslova před očima (i ušima) posluchačů rodí vícehlasé sbory, rytmické struktury či ambientní plochy.

    Tomáš Reindl:
    hlas, alikvótní zpěv, beat-box, tabla, kanjira, didjeridu, pra-klarinet, bluesová harmonika, koncovka, hang, realtime looping
    KHANDOMA
    KHANDOMA --- ---
    Momotaro: Děkuji převelice za odkazy na texty od Dorůžky!

    Ty jsi domorodec tam odkud pocházíš a tam jsou i tvoje kořeny. Tož zazpívej svým předkům a místním duchům a přírodě a městu a živlům okolo tebe a najdeš ty kořeny a inspiraci nejspíš někde blízko... v sobě?! :-)
    MOMOTARO
    MOMOTARO --- ---
    STUART_HAMPLE: To máš uplnou pravdu, ale to jsou právě ty technický věci. Myslel jsem třeba když mi Gendos řikal, že jeho styl čerpá z míst odkud je, kde jsou hory a hodně fouká vítr, tečou malé horské říčky... Další zpěvák se kterým jsem toto mohl rozebírat byl mongolský zpěvák z Chentej, který zase napodoboval zvuky z tamnějších míst. Zpěv khoomei mají tito pěvci úzce spojený s folklorem a místy jejich rodišť, určitá specifika zpěvu se místně liší a předávají se z generace na generaci.
    No a pak začnu pět já a prostě ty kořeny nemám, zvuky stepy, větru a tamní zvěřeny jsem prostě za těch pár měsíců nemohl načerpat, a ty z města odkud jsem,,,, :-( Takže mám pocit, že i když člověk zvládne vše technické, pořád je to ještě daleko k určité opravdovosti. A právě mě zajímalo, jestli to jsou jen mé zmatené pohnutky či to tak vnímá ještě někdo:-D
    STUART_HAMPLE
    STUART_HAMPLE --- ---
    Vlastní zkoušení, zkoumání a poslech je nepostradatelné...ale je to dlouhodobá záležitost. Já poprvé přičichl k alikvotům v 2001, v 2003 se je začal učit, za cca půl roku jsem měl základy, za cca rok mi to hvízdalo...ale třeba mongolský styly (pokud nepočítám samotnou kargyru) zvládám až poslední cca rok. Hodně moc to záleží na vnitřním rozpoložení a krční svaly a vazy fungují u evropanů taky úplně jinak. Třeba sygyt...tam je třeba sevřít hlasivkový vazy tak, aby v krku zůstala jen škvírka...ale fígl je ten, že nemaj bejt sevřený násilně. Ale pak to nejsou jen "píšťalky", ale "žiletky" :-)
    MAEDHROS
    MAEDHROS --- ---
    MOMOTARO: Cejtím to dost podobně. Před Hykesem nebo Amrheinem smekám, wtz - ale Ayan-ool Sam je Ayan-ool Sam.
    MILLY
    MILLY --- ---
    MOMOTARO: Aha, děkuju. No, mně se Mongolové nikdy nelíbili- ale pravda je, že už je to dlouho, co jsem je slyšela.
    MOMOTARO
    MOMOTARO --- ---
    MILLY: http://www.tudou.com/playlist/p/l8350265i49620242.html?refid=7fcd58389d5a8b50 ? Musím se přiznat že jsem hlavně příznivec původních pěvců a třeba Hykes a další ač světová první liga mě nenadchne tolik jako neznámý pastevec kdesi v Mongolsku ...
    Přemýšel třeba někdo kdo aktivně zpívá khoomei, z jakých zvuků či přírodních jevů vycházet ? Často cítim pocit že zvládnout techniku, to je jedna věc, ale pak to postrádá jakési původní kořeny, třeba stejně jako u didjeridoo.
    MILLY
    MILLY --- ---
    ..a Chris Amrhein by nebyl? .-) Možná po něm pak kouknu sama....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam