• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TIGRETigre! Tigre! brilho brasa
    JAEN
    JAEN --- ---
    TIGRE: politicky a ideologicky? v něčem konkrétním, nebo obecně za podporu demokracie?
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    S_TEJK: mám dobrý zkušenosti s ČvT (jak adopce, tak pomoci, tak s Pánkem)...takže já určitě tam ;)
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    TIGRE: diky, lekari sou taky favorit
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    LAMIA: aha, tak pardon, uz mi to doslo ... bylo to na festivalu terra di tutti v Italii den po mem prijezdu :( pardon
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    TIGRE: taky jsem cekala na odpoved. Posilam jak adru tak lekare (total support). Ohledne filmu: nedavno mi nekdo rikal, ze ho pousti na nejaky akci, zamyslim se a zkusim sehnat...
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    TIGRE: sem rad, ze to pises, taky jasnej favorit..)
    za tip na film dik
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    S_TEJK:



    Hele mam pocit, ze zadny ze vsech zminovanych neni krok spatnym smerem. nejsem uplne nezaujaty - s clovekem v tisni mam politicke a ideologicke problemy, takze se mi jim moc penize davat nechce, v momente kdy je jina alternativa... ale zas verim, ze vsechny penize taky neprozerou :)

    ja jsem si vybral ADRU (na DMSky) - ackoliv jde o adventisty, ac clovek protinabozensky naladeny, tak co se tyce prace (napr. tsunami pred par lety) nemam nic co bych proti nim mohl mit, to same Caritas - opet ac jde o arcidiecezni charitu, tak dat jim penize bych se nebal, slychal jsem o nich zatim jenom chvalu.

    Chci jeste poslat nejake penize (malo, jsem socka...) na ucet Lekarum bez hranic coz je muj jasny favorit co se tyce humanitarek. Médecins Sans Frontieres vyslovene uctivam - takove bezbrehe sympatie chovam k maloktere organizaci - predevsim diky jejich ochote fungovat vsude, kde se ostatni boji (valecne konflikty, slumy,...etc) a taky tim, ze svym charakterem jsou mi blizci.

    A kdyz uz tu o nich mluvim tak osobne bych hrozne rad videl - a uz delsi dobu mi unika film: Living in Emergency: Stories of Doctors Without Borders (2008) -
    viz. obrazek a http://www.imdb.com/title/tt1294182/

    Pocitam, ze Cesky cerveny kriz je taky OK - ale nemam k nemu zadne informace ani predstavu jak funguje co se efektivity apod tyce.
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    TIGRE: koho by sis z tech ctyr doporucil?
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Pomoc pro Haiti...



    - Člověk v tísni - konto 40954095/0300 u ČSOB. Od odpoledne začnou fungovat dárcovské sms ve formě "DMS SOSHAITI" odesílané na číslo 87777.

    - Číslo konta Arcidiecézní charita Olomouc u Komerční banky je 35-1868350237/0100, variabilní symbol 99999. Dárcovská sms pro charitu má tvar DMS HAITI na číslo 87777.

    - ADRA připravuje vyslání humanitární pomoci, na kterou lze přispět zasláním finančních prostředků na účet č. 4028 4028/0300, variabilní symbol 391,
    nebo zasláním dárcovské sms v hodnotě 30 Kč ve formě DMS ADRA na číslo 87777

    - Lékaři bez hranic vyhlásili veřejnou sbírku na pomoc obětem zemětřesení na Haiti a do oblasti posílají také chirurga z ČR.
    Číslo sbírkového účtu: 210 10 50 700 / 2700, variabilní symbol 111.

    - Český červený kříž vyhlásil sbírku, jejíž výtěžek jde na náklady pomoci Mezinárodního výboru Červeného kříže v oblasti. Pomoc probíhá už nyní.
    Příspěvky lze zasílat na účet 222 826/5500 (bez variabilního symbolu)
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    Brasília - Důkazy o existenci legendární říše v amazonském pralese, která oplývala zlatem a neuvěřitelným bohatstvím, hledají archeologové již dlouho marně.

    Nyní však vědci hlásí objev, který mohl stát za dávnými výpravami španělských conquistadorů a brazilských bandeirantes do nitra deštného pralesa. Díky aplikaci Google Earth a úbytku zalesněných ploch v Amazonii.
    http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=657670
    TIGRE
    TIGRE --- ---


    Jinak expanze cracku do Ria evidentne bohuzel pokracuje - pomerne zajimavy clanek na tohle tema je tady http://www.finalcall.com/artman/publish/World_News_3/article_6620.shtml
    Asi nejdesivejsi jsou ta data - policie mezirocne zadrzela sestinasobek tehle drogy - odhaduje se ze 80-90% bezdomovcu v Riu (vcetne deti) je na cracku zavisla. Crack si evidentne nasel cestu do favel - s poklesem zisku se kterym trafico v Riu bojuje sly pravidla, ktera drive platila stranou. A uz to neni jenom Baixada nebo Zona Norte ale taky centrum a jih.
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    TIGRE: ja mam kocky rad :)))
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    S_TEJK: co se tyce me - tak doufam ze brzo :)
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    TIGRE: a za jak dlouho zacnes vypadat jako ta kocka?
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    S_TEJK: nepil jsem - takze ja neposoudim. Ale tohle je ale takova hrozne dobra limonada s velice specifickou prichuti.
    Ja si na ni velice jednodusse navykl (2+ litry denne) ac normalne preslazenym napojum holduji jen vyjimecne :)
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    TIGRE: pred casem delala napoj s quaranou podebradka, ale uz to asi prestal vyrabet
    dokaze nekdo vystihnout rozdil?
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    TIGRE: !! ta kočka! :o)
    TIGRE
    TIGRE --- ---


    Tak vysoce návyková limonáda Guarana Antarctica si snad konečně definitivně nachází cestu do Čech ! :)
    [ IKARIE @ Brazílie / O Brasil / Brazil - vse o teto pozoruhodne zemi :)) ]
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    6.1.2010 17:30 Sinhá Moça
    Brazílie, 1954, 98 min., portugalsky, české tit., Režie: Tom Payne
    http://www.bio-ponrepo.cz/program.html?pid=468

    Út 19.1.2010 20:00 Dané slovo
    Brazílie, 1961, 86 min., portugalsky, české tit., Režie: Anselmo Duarte
    http://www.bio-ponrepo.cz/program.html?pid=485
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam