• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TIGRETigre! Tigre! brilho brasa
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    REDBRIGADIST: jj ty jeho věci jsou rozhodně pěkný - o tom žádná!
    REDBRIGADIST
    REDBRIGADIST --- ---
    jasně - já mám ale třeba k Islámu relativně blízko, dokonce jsem kdysi v pubertě uvažoval zda nekonvertovat haha, mě berou ty bererovy zvířecí variace třeba. btw. dělá za prachy na zakázku tattoo návrhy - pošleš text a on ti to nastylizuje.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Arabština je nejen na tetování krásná, mimochodem hezkou knížku o arabské kaligrafii vydal v češtině Charif Bahbouh http://www.kosmas.cz/knihy/104132/puvab-arabske-kaligrafie/ bohužel většina těch nejkrásnějších kousků jsou různé variace na basmalu, nebo různé úryvky ze súr :(
    REDBRIGADIST
    REDBRIGADIST --- ---
    Jinak i mezi muslimy se tetuje, některé skupiny to takhle dělají v tajnosti už pá stovek let. Práce tatéra se dědí z otce na syna. Svého času jsem o tom četl zajímavý článek v české mutaci National Geographic.
    Jinak tady pokud někdo nezná, tak zajímavé stránky chlapíka co se věnuje kaligrafii, řezbářství, truhlářství a obecně blízkému východu a muslimským komunitám jinde po světě - a mimo jiné dělá návrhy na tetování vycházející z arabské kaligrafie.
    Nomad Out of Time
    http://joshberer.wordpress.com/
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    LA_PIOVRA: jj vidíš to mě nenapadlo a to mám sám na noze čáry a pak takovou zpotvořenou sojku :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    TIGRE: hele, "muj" vietnamec ten krizek na koznatym lemu mezi placem a ukazovackem ma. Zeptam se ho na to.
    ako alternativni vysvetleni me napada, ze to byl nekdfo, kdo nekdy byt treby DIY tetoval a zkosel si barvu a/nebo nastroj, rada hodne tetovanejch lidi co sama tetuje ma na tele podobny mista na zkouseni....
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    TIGRE: u vietnamců netuším, ale viděl jsem to na těch samých místech (nejvíc asi mezi palcem a ukazováčkem) docela často ještě u maronitů (teda samo u těch z nižších tříd).
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Zajímavý! Hele, připomíná mi to jednu věc - netušíte někdo jak je to s tetováním u vietnamců. Čas od času narazím na prodejce, který má na hřbetu ruky, na zápěstí nebo na té ploše mezi palcem a ukazováčkem vytetovaný jednoduchý kříž... nabíledni se nabízí vysvětlení, že jde o vietnamce z křesťanské menšiny, ale jistý si nejsem, třeba si to tam tetují z rebelie, nebo z jiného důvodu.... netušíte někdo? Moje jediná jiná zkušenost s vietnamským tetováním je z četby Charriérova Motýlka, resp. té části, když se na útěku sčuchne s veterány indočínského povstání, kteří mají vytetované tři tečky právě mezi palcem a ukazováčkem :)
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    a lehce tematicky před nějakým časem vyšel na Mashallah článek o tetovací tradicí u koptů:)

    Mashallah News → The Tattoo Artist of Muqattam
    http://mashallahnews.com/?p=6265
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    LA_PIOVRA: na severoafrické berbery a beduiíny jsem zapomněl, stejně jako na bosňáky a na albánce. Tady je na to téma zajímavý článek http://www.vanishingtattoo.com/north_africa_tattoo_history.htm
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Tohle jsem nevedel. Zajimave.
    Co si ale vybavuju jsou potetovane ruce (a u zen nekdy i obliceje) starych beduinu prodavajicich podel cest cigara a dalsi drobne zbozi.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    LA_PIOVRA: Ono arabský tetování je taky vzácnost vzhledem k tomu, že u sunitů je vesměs považované za haram a odmítané. U šítské větve jsou kérky OK, ale skoro nedohledatelné. Zajímavý je, že zrovna v případě Sýrie se kromě těch tetování, který mají steroidový borci z šabíhy, objevovaly zprávy o tetování právě v souvislosti s domnělými iránskými revolučními gardami - otázka ale je nakolik jsou zprávy o mužích mluvících arabsky se silným perským akcentem a s tetováním husaina, alího a abulfaze součástí reality nebo dezinformační války.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    TIGRE: jsem to sem dal, pac vim, ze te krimokerky zajimaj a arabsky jsem nikdy nevidel:)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    LA_PIOVRA: náhodou dobrý kérky :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    SYRIA. Marae, Aleppo. July 24, 2012. Zacharia Gazmouth, a suspected Shabiha prisoner, his body covered in self-inflicted defaced pro-Assad tatoos, is a prisoner at a makeshift jail in the rebel-held town of Marae, Aleppo Province.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    TIGRE: nebo tim kalachem prohnal nějakýho dealera
    JOHNNY
    JOHNNY --- ---
    TIGRE: pro osobni spotrebu .)
    CROME
    CROME --- ---
    TIGRE: novinky :)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    CROME: "Při zatýkání měl El Peluche ve svém autě sto malých balíčků marihuany, sedm velkých, kalašnikov a pistoli."

    huh? takže jeden ze šéfů kartelu si ve volném čase přivydělává distribucí marihuany? :)
    CROME
    CROME --- ---
    V Mexiku zadrželi spoluzakladatele narkokartelu Zetas – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/278285-v-mexiku-zadrzeli-spoluzakladatele-narkokartelu-zetas.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam