• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    MISERY
    MISERY --- ---
    PAKOK: Hele snad ti tohle pomuze (sem ted na rychlo namalovala ve Windows, tak to koukej ocenit) :-D
    http://mujweb.cz/www/tedcon/piano.jpg
    Jinak pak to proste pokracuje nahoru dal a dolu taky. Pak tam jsou este krizky, ale nevim, jestli te s tim mam zatezovat.
    No, proste kdyz mas pred notou krizek, tak budes hrat o pul tonu vys, cili jestli bude krizek pred notou co se jmenuje C, tak budes hrat tu prni cernou klavesu. Este tam muze bejt becko a to pak zase hrajes o pul tonu niz, cili kdyz bude nota co se jmenuje H a pred ni bude becko, tak hrajes tu treti cernou klavesu. Doufam, ze jsem to vysvetlila dostatecne :-)
    MISERY
    MISERY --- ---
    PAKOK: Jo ale pozor, tohle plati o houslovym klici, v basovym je to pak jinaci.
    K cemu to potrebujes? Jestli se chces naucit na klavir, tak tohle nebude ale zrovna nejstastnejsi zpusob :-)
    MISERY
    MISERY --- ---
    PAKOK: v notovym zapisu je C1 (ta prvni bila klavesa pred 2ma cernejma) na prvni pomocny lince, pak to jde postupne pod linkou, na prvni lince, na prvni mezere, druha linka atd....
    CDEFGAH (a pak se to opakuje) Noty pak stoupaji bud nahoru a nebo dolu.
    KONTRAPHUNKA
    KONTRAPHUNKA --- ---
    c1 je na klaviru tzv. stredove c, tzn. ta prvni klapka v oktave, ktera je nejbliz stredu, aspon vetsinou
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    Co bych potreboval je vztah mezi notou v notovem zapisu a klavesnici. Coz z toho co jste mi napsali mi nevyplyva.
    BINNMODE
    BINNMODE --- ---
    RAVENIUZ: no vsechny hmaty na ostatnich nastrojich si odvozuju na tenorovi takze ani tady no nebyla vyjimka.. a kupodivu jsem to trefil:)
    KONTRAPHUNKA
    KONTRAPHUNKA --- ---
    miHo = mini Home
    Home = nástěnka

    mini Home = záhlaví - no moc to smysl nedává, to je pravda :)..
    je to prostě ten prostor nad tím oknem kde píšeš příspěvky do klubu
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    BINMODE: Co je miHo?
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    BINNMODE: nemylis si to s nejakou klapkou na tenore ? :)
    KONTRAPHUNKA
    KONTRAPHUNKA --- ---
    vzdyt jsem to psal
    BINNMODE
    BINNMODE --- ---
    prvni cela klavesa bila vlevo viditelna je E
    BINNMODE
    BINNMODE --- ---
    PAKOK: vzdyt ho mas na miHo
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    obrazek by nejakej nebyl nekde? Mam obrazovou pamet...
    KONTRAPHUNKA
    KONTRAPHUNKA --- ---
    no a černá klapka na pravo od každé noty je nota zvýšená :)
    KONTRAPHUNKA
    KONTRAPHUNKA --- ---
    PAKOK: nevím jestli to takhle půjde ale zkusím ti to popsat slovy :)

    tam jak jsou na klávesách dvě černé klapky u sebe, tak ta první bílá je C, pak to jde po jednom až po konec černé trojice, kde je H :)
    pro ilustraci tady nahoře na tom obrázku to jde takhle:
    (zleva doprava): D, E, F, G, A, H, C, D, E, F
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    Sháním (nejlíp na netu) popis jaká klávesa je pro jako notu v osnově...
    Nemlaťte mě za diletantský dotaz, nejsem klavírista :-)
    SVTONIK
    SVTONIK --- ---
    Prosím nenasli byste nekdo doma noty na Vzpomínku od B. Smetany? (opus 4/3 - črty)
    dik
    CARLOS
    CARLOS --- ---
    ENTECKA: Chachaaa...kdo to rikal? Ja jsem to rikal! ;o)
    P.S. Tak mi muzes poslat do posty male resume obsahu toho mailu...
    ENTECKA
    ENTECKA --- ---
    aha, tak Skola zbehlosti je op.299
    kdezto Pruprava zbehlosti je op.849
    ENTECKA
    ENTECKA --- ---
    no, vseobecne se tak rika, ze Cramerovy etudy maji vice spolecneho s hudbou - na tech od Czerneho je znat pouze ten technicky ucel, ale jinak je to porad na jedno brdo a jsou to porad jen cistokrevne etudy bez vyssiho hudebniho cile. Kdezto Cramer je jaksi "hudebne zajimavejsi". Kdyz jsem ho musela hrat, tak se mi popravde strasne nelibil a byla jsem vdecna za jakoukoliv etudu jineho autora, ale to bylo zrejme jen mymi zazitymi predsudky. Kazdopadne se ted prej chysta nahravka Cramerovych etud od Ivana Klanskyho, takze..! ..takze ho zkuste a uvidite 8)

    CIHLOMORKA: slysela jsem "pruprava zbehlosti" i "skola zbehlosti", jestli je v tom nejaky rozdil, to nevim, kazdopadne je to velice vystizne i velice vyzivne 8)
    Jsem ted v pataku a repertoar mam ke zkouskam myslim jeden z nejlepsich, co jsem kdy mela: Chopin-Etuda F dur (chopinsky etudy jsou dalsi kapitolou po cramerovi i czernym), Prokofjev-Etuda c moll, Franck- Symf.variace por klav. a orch., Sostakovic - Preludium a fuga A dur, Krticka - Toccata
    A tvoje babicka byla nejak hudebne zamerena?

    CARLOS: ano, jedno em bych si vyprosila, pane skladateli! (napsala jsem ti actyrkovej mail a vterinu pred odeslanim mi vybouchnul pocitac. a to pardon, to je i na me moc 8((
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam