• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici


    Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňování



    Pokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
    Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
    rozbalit záhlaví
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    INIKURO: akordy se uz ucim, jen ty prstoklady jsou ponekud narocnejsi:)
    INIKURO
    INIKURO --- ---
    DRACONIK: buď by to chtělo noty, nebo jestli chceš jen brnkat, tak se třebas naučit postavení akordů, abys mohl někomu hrát doprovod.
    MISERY
    MISERY --- ---
    No dobre, je fakt, ze jsem ze skoly pryc uz nejaky ten rok a zacinala jsem se ucit na klavir jeste za totality :D Ale co si pamatuju, tak se me tenkrat jako diteti strasne libily ty cviceni, mely moc hezke melodie (alespon pro mne) a stale maji, nektere si pamatuju dodnes :-)
    FIFI
    FIFI --- ---
    NIMUI: Zrovna z Nové klavírní školy (tedy z 1. dílu) hraje moje dcera, je jí 7 let :-)
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    MISERY: tak tuhle klavirni skolu u bych teda zasadne nedoporucovala. Da se z ni vybrat kde jaka skladbicka, ale jinak je ta ucebnice vicemene zmrvena. Je tam i zdeformovane postaveni ruky, vybrakovana uzasna skola krause a stepanove. A metodicky taky nic moc... zastarale. existuji mnohem lepsi. Např. Nová klavírní škola (třetí díl se ale moc nepovedl). A vůbec, tady:
    http://www.noty-distribuce.cz/2klavir.html
    NEELLA
    NEELLA --- ---
    DRACONIK: sice jsem podle teto ucebnice neucila noty, ale souhlasim s misery ze ty noty by ses mel naucit... neni to zas tak tezky, ale je pravda ze si ani nepamatuju jak je to dlouho, jaky to bylo se ucit noty...

    potrebovala bych, jestli neznate nekoho kdo uci skladat elektronicky veci na klavesy, popr. nekoho kdo uci improvizaci a taky treba ktery klavesy byste doporucili. diky
    MISERY
    MISERY --- ---
    DRACONIK: asi bych doporucila zacit se ucit noty a asi bych doporucila tuto ucebnici http://www.ama.cz/p672-klavirni-skola-pro-zacatecniky-bgs/ zacinali jsme s ni vsichni :-)
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    Zdarek, tak jsem si v patek od brasky pujcil klavesy, ze se pokusim neco malo naucit. Jsem totalni samouk, a zatim se ucim jen dle youtube. Muzete mi poradit nejaky webovky, kde bych se mohl neco naucit? Podotykam, ze noty takrka neznam:) Takze kdyby to bylo neco pro uplny dreva, budu jen rad...:)
    GIO
    GIO --- ---
    NEELLA: jeste jednou dekuji a pisu si.)
    NEELLA
    NEELLA --- ---
    GIO: nam ladic poradil poklepat klicem na koliky, jestli sou dreveny tak to poznas podle zvuku i pancer ci polopancer, my sme narazili na polopancer a jde naladit, taky za odvoz, akorat trochu praskla deska nad pedalama, a jeste pri stehovani nam stehovaci urvali kolecko, ale da se furt po x letech naladit, je to piano po druhy svetovy valce, jsem rada ze sem mela tu moznost se ucit kdysi na piano a ne na elekticky piano
    ELLIE
    ELLIE --- ---
    MISERY: To na chalupe neni kridlo! To je sici stroj, na ktery se da zahrat melodie! ;))) (ale jinak ho mam velmi rada)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    PAKOK: vždycky to může skončit takto: http://youtube.com/watch?v=ISIPq-LtvJI
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    MISERY: Kerýho budeš mít problém se pak zbavit :-)
    MISERY
    MISERY --- ---
    GIO: no tak ho vem a uvidis no....prinejhorsim proste budes mit doma kus nabytku :D
    GIO
    GIO --- ---
    ale zase zadarmiko.)
    GIO
    GIO --- ---
    samo.
    MISERY
    MISERY --- ---
    GIO: tak jasne, ale na rozladene piano hrat urcite nechces a zvat si domu kazdy pulrok ladice, to je docela drahe...a hlavne teda vopruz...
    GIO
    GIO --- ---
    no ja to budu mit jen na sve hrani naodma, pripadne pro pripadne potomky.)
    MISERY
    MISERY --- ---
    GIO: Jde o to, ze tezko jako laik poznas, jestli to piano bude "drzet" nebo nebude. Mela jsem 2 piana, jedno bylo polopancir, ale drzak. Kdyz jsem ho vymenila za celopancir, kterej mel bejt lepsi, tak jsme ho ladili kazdej pulrok. To proste tezko rict no. Odbornik to mozna pozna, jak se ta deska hejbe a jakou bude ci nebude mit vuli, ale jako laik pochybuju, ze to poznas. Spis se mrkni na mechaniku, jestli se vsechny kladivka vracej spravne, pedaly jestli fungujou no...i kdyz to vetsinou bejva ten nejmensi problem to opravit....taky asi mrkni na koliky, jestli vypadaj dobre.....
    My mame treba na chalupe kridlo a to se proste neda naladit uplne presne, protoze i kdyz uz chybi kousek, tak se deska zacne chovat podivne a rozladuje se...na takovy nastroj pak nelze hrat s nastrojema, ktery se nedaj ladit.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    ahoj. shanim noty v elektronicke podobe: Neil Young - Philadelphia, Cat Stevens - Tea for the Tillerman

    http://www.youtube.com/watch?v=eHZYuL-HSqQ
    http://www.youtube.com/watch?v=r_J6hCCQ_ng
    GIO
    GIO --- ---
    PAKOK: ¨coze? jahrala na klavir 12 let.) vimjak vypada zevnitr i jak by mel teoreticky vypadat, spis jen cekam nejakou radu.. ale evidentne zbytecne
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam