• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    KRTINKA
    KRTINKA --- ---
    jasny...
    asi je potreba si na zacatku uceni se skladby prstoklad vyjasnit a napsat a pak se ho držet. cvicit to spis po mensich usecich aby si to ruka zautomatizovala... neprehravat to cely, pokazdy jinak...

    ale dokazu si predstavit ze prijit na to uplne sam musi bejt asi docela orisek...

    a kolikrat si uz clovek chce nejako tu skladbu zahrat pro radost co nejrychleji, co na tom ze pokazdy s jinym prstokladem a nekdy se do toho zamota. pak si ale nikdy nemuze bejt jistej ze to zahraje na 100%...takze, bejt na sebe prisnej....

    ja to mam jasny, nad sebou mam prisny profsory, manevrovaci prostor s prstokladama nebo jinyma aspektama hrani neprichazi v uvahu. az si nekdy rikam, bohuzel :D
    LOOLE
    LOOLE --- ---
    KRTINKA: nevím, jak přesně mám prsty překládat, tak přehazuju jak mi to zrovna příjde a navíc se často musím na ruce podívat, abych věděla, kam je "cpu" a občas se stane, že se tak v notách ztratím :(
    KRTINKA
    KRTINKA --- ---
    LOOLE: a jak vypada v praxi takovy zkazenz prstoklad? :)
    MANCINI
    MANCINI --- ---
    MARWIN_KOVAREX: zrovna se to ucim a rozhodne mi to jde desne pomalu ... muj mozek na nauceni se not neni moc nastavenej, takze v mem pripade to bude roky trvat, nez s tim budu happy
    MARWIN_KOVAREX
    MARWIN_KOVAREX --- ---
    THE_MIRACLE: Zkus si sehnat jednoduchy noty, ktery maj vsude cisla na prstoklady, a hrat to spravne i podle tech cisel, tim ziskas trochu lepsi odhad pro spravny prstoklad i bez pomoci + buces schopny cist krome not automaticky i ty prstovy cisla, coz take pomuze HODNE v studovani pak i slozitejsich skladeb.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    KRTINKA: nevim, mam pocit, ze to je neresitelny problem pro me... Proste ze prede me nekdo polozi part s notami a ja se do toho pustim... nedej boze neco slozitejsiho. Takze i kdyz se neco ucim z not, tak je to takt po taktu a sluch k tomu. Tezko mi v tomhle neco pomuze. Nemam bohuzel cas hrat treba 3 hodiny denne :-(
    KRTINKA
    KRTINKA --- ---
    THE_MIRACLE: nejdřív je trénink, a potom ženy a show... :)
    kdyztak nabízím pomocnou ruku.
    LOOLE
    LOOLE --- ---
    Čtení z not je paráda, ovšem pokud si takový samouk nezkazí prstoklad, jako se to povedlo mě a nějak nevím, jak se to sama odnaučit :/ Nemáte prosím někdo tip, kde (na webu) by se to dalo napravit?
    MARWIN_KOVAREX
    MARWIN_KOVAREX --- ---
    MANCINI: Roky urcite ne, kdyz venujes navic extra cas treningu cteni z not, tj nejake super lehke noty a hrat z listu, treba 15 minut denne, verim ze za mesic dva budes prekvapenej jak to pujde snadno, ja bych teda ted taky rad investoval cas to zlepseni cteni z not, to je hrozne uzitecny, jednoduchy veci clovek, pokud je nechce umet perfekte pak muze zahrat z not a to je samozrejme hrozne prijemy a uzitecny.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    BIRLIBAN: Ale tak to se asi da... ze je poznam na prvni moment, ale stejne nedokazu ty ruce bez treninku poskládat.
    BIRLIBAN
    BIRLIBAN --- ---
    THE_MIRACLE: Není přínosnější se je naučit?..
    MANCINI
    MANCINI --- ---
    THE_MIRACLE: udelat se s tim da to, ze se z not hrat naucis ... ale desne to boli a trva to roky
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    MASOUN: Já mám jinej problém... Neumím noty (repsektive ddokážu si odpočítat, co je co, ale nedokážu podle nich hrát). Tzn. nedovedu si představit, že by někdo přede mě položil noty a řekl hraj... S čímž se asi nic udělat nedá. Takže buď se učím skladbu postupně z not, anebo používám tohle:



    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    THE_MIRACLE: vyborna volba. v tej cene tazko nieco lepsie najst.
    MASOUN
    MASOUN --- ---
    THE_MIRACLE: Sakra, nedokážu sladit levou a pravou ruku ;)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Jinak uz mam koupeno. Nakonec jsem priplatil a koupil Yamahu P95. Je to sice nastroj na nizsi urovni pro machry urcite, ale ja jsem zatim nadsen... Navic mi na kytary.cz udelali slusnou cenu, takze jsem se vesel do 15k.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    YouTube - Twilight - Edward and Bella - Piano ballad
    http://www.youtube.com/watch?v=D2m6yrRfS9A
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Neporadite, kde koupit nejakej klavir? Idealne, aby byl naladitelnej a ne moc drahej.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    YouTube - Bloodspell - Destiny
    http://www.youtube.com/watch?v=KrFwTRsHsYs&feature=player_embedded


    kamosova tvorba =]
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    ZOFI: tohle jsou super akce, ty videa miluju, vždycky to ty lidi kolem potěší, ta muzika takhel dostává živost, kterou asi koncertní sál už není schoný nabídnout, ale je vidět, že muzikou samotnou to není
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam