• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    ENTECKA
    ENTECKA --- ---
    kluzau: ze to budes hrat porad dokola a naucis se to nazpamet bez not, tak se toho spoustu naucis, ale pokud chces proste zvladnout noty a cteni z not, nezbejva nez se ucit zase neco novyho.. ale pritom doporucuju opakovat vsechno to, co ses uz naucil, a treba na tom pilovat techniku nebo uhozy a tak daaleee..
    ULJANA
    ULJANA --- ---
    KLUZAU: To nechápu... Jako že hraješ a některý noty přitom vynecháváš? :)))
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    chce to hrat a hrat a hrat. stava se mi, ze se nejakou skladbu naucim tim ze ji hraju porad dokola, ale pak zjistim, ze jsem se novy noty v ni obsazene stejne nenaucil, protoze jsem se tu skladbu naucil znat melodicky nazpamet. Takze asi novy a novy cviceni, nebo nevim.
    ENTECKA
    ENTECKA --- ---
    uljana:vysoko nad i hluboko pod odpocitava snad kazdej hudebnik, kteryho znam. jenom optickym odhadem, i kdyz ho budes mit treba sebenatrenovnajesi, se ridit prece nemuzes..
    ULJANA
    ULJANA --- ---
    Taky jsem hodně dlouho odpočítávala :o)))
    Největší peklo jsou pro mě vždycky noty hluboko pod, nebo naopak vysoko nad notovou osnovou. Dodnes odpočítávám ;oD
    RETAL
    RETAL --- ---
    Já mám problémy s basovým klíčem, poněvadž jsem hrál 9 let na příčnou flétnu - tudíž jen v klíči houslovém. Ale celé to spočívá toliko v Pizim zmíněném zautomatizování; tudíž je otázka času, kdy nebudu muset ani v basovém odpočítávat. Zatím musím :-)))
    ULJANA
    ULJANA --- ---
    ENTECKA: Myslím, že u not nikomu inteligentní uvažování moc nepomůže. To se musí prostě nadrtit nazpaměť, jako abecedu.Hraní z not už je pak zase něco jiného, ale nejdřív si to prostě musí zapamatovat. Dobrou zkušenost mám s notovými diktáty :o)
    ENTECKA
    ENTECKA --- ---
    nikdo nerika, ze se to naucit neda ;)
    mne spis zajimalo, jak dlouho prumerne dospelymu cloveku trva, nez noty nejak obstojne zvladne
    PIZI
    PIZI --- ---
    Naucit se pravidla, neni problem. Na urovni ze poznam Cecko a odpocitam si to od nej CDEFGAHC, to neni problem. Pak tam jsou delky not, pomlky, predznamenani...
    Teorie je vcelku prosta. Pak uz je neustale cviceni hrani z not. Je to jako s psanim vsemi deseti. Ceteni not se musi zautomatizovat na uroven reflexu.
    RETAL
    RETAL --- ---
    Jasně, že se to dá; vždyť to je pět linek, čtyři mezery...co je na tom, že, Pizi?! :-)
    PIZI
    PIZI --- ---
    Jasne, ze se to da naucit.
    ENTECKA
    ENTECKA --- ---
    noty sem umela driv nez sem umela cist.. nejak si neumim predstavit, jaky to je se neco takovyho ucit v dospelosti.. je to narocny nebo staci trocha inteligentniho uvazovani?
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    ja to vsechno znal a ted se to pomalu vraci...
    RETAL
    RETAL --- ---
    To máš pravdu; noty jsem samozřejmě znal. Ale ty se snad dají naučit autodidakticky. Je tu někdo, kdo to zvládl?
    SAD0UR
    SAD0UR --- ---
    hm, treba v tom, ze znas noty atp. ?
    RETAL
    RETAL --- ---
    Jasně! Ale proč se ptáš? Bylo by něco jiné?
    SAD0UR
    SAD0UR --- ---
    a hral jsi pred tim na nejaky nastroje ? :)
    RETAL
    RETAL --- ---
    Asi tři měsíce jsem autodidaktil, ale pak jsem si podal inzerát. A nedoporučuju nikomu sám začínat od nuly - kvůli poloze rukou, překládání prstů, dýchání a tak... It\'s the small things, you know...
    MOYYO
    MOYYO --- ---
    retal> zacinal jsi od 0 ?
    RETAL
    RETAL --- ---
    Já si podal inzerát v Annonci a pak jsem si jenom vybral někoho, kdo se mi zdál být naladěn na stejné vlně. Teď mám dobrého soukromého lektora.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam