• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    MICKEY_MOUSE: obavam sa, ze v cechach ani na slovensku nenajde cvp len tak na predajni
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    RAVENIUZ: ja zvazuji cvp prave proto, ze planuji hravat sam pro sebe, zadna kapela, koncerty, ani si nemyslim, ze bych se chtel stat multiinstrumentalistou. cili chci byt neco jako domaci barovy hrac, to je mozna idealni prirovnani. proto se mi libi ta pridana moznost samohrajky, moznost si hrat se zvukem. ale jako zaklad chci rozhodne kvalitni klavir, ne klavesy. koukam na videa na youtube a citim se uplne v kuzi tech, co uz na to umeji a hraji si s tim, presne to bych rad jednou i ja. diky za skvelou odpoved, moc mi zas pomohla, presne vystihla co me zajimalo. z webu yamahy mi ty jejich rady nebyly uplne jasne, spoustu veci spis dedukuju a ani navsteva v nekolika hudebninach mi v tom jasno neudelala - nevedeli a na obchode takove modely vubec nejsou, to je na objednavku. dokonce vubec neznali novou radu cvp 6xx. nema yamaha aspon v praze nejakou predvadeci halu, kde jde vsechny modely nazivo videt? prece jen kupovat to jen podle fotky z webu mi prijde takove nepatricne.
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    MICKEY_MOUSE: CVP je specificky typ nastroja. kombinuje v sebe digitalny klavir (teda funkcionalitu CLP serie) s tzv. arranging keyboard, ludovo zvanou samohrajkou (teda v lavej ruke hras akordy, a na zaklade zvoleneho stylu a tempa ti nastroj hra realtime sprievod). konkretne u 609 ide v podstate o Yamaha tyros 4 (co je spickova samohrajka) v dreve a s klavirnou mechanikou. cize je na tebe, co od nastroja ocakavas. Tou funkcionalitou je CVP viac zabavny nastroj (pri zachovani si veskerej kvality digitalne simulacie klavira). Otazka je, ci chces all-in-one riesenie, alebo ti staci digitalny klavir a casom si dokupis na zabavu iny nastroj. medzi CLP a CVP je dost vyrazny rozdiel, u nas sa CVP predava malo, nastroj sa hodi skor do hotelov, barov na stalu instalaciu (je tazky jak tri hovada).
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    RAVENIUZ: moc diky za perfektni info. jestli jeste muzu, zeptam se na nazor na yamahu cvp-609. zvazuji totiz bud p-155, nebo rovnou cvp-609. jak jsem psal - jsem zacatecnik, ale moc me to bavi. chci si klavir uzivat, proto do nej jdu. hrat pro sebe, uplne to se mnou cvici, kdyz koukam jak nekdo hraje. je mi jasne, ze nez se dostanu k opravdovemu hrani, nejaky ten rok to zabere. na te cvp-609 me hodne oslovilo, jak to paradne simuluje i saxofon, trubku, harmoniku..., pochopil jsem, ze i tohle me bude bavit a driv nebo pozdej do toho pujdu. zvazuju, jestli rovnou, nebo az pozdeji a uvitam nazor nekoho zkuseneho. pro "jit do toho rovnou" mym laickym pohledem hraje to, ze by ten klavir moh byt pro nacvik hry sikovnejsi. pro "jit az pozdeji" zas zvazuju v pripade, ze pro nacvik je to fuk a za dva tri ctyri roky poridim zas aktualni model. diky.
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    este aby som to doplnil... kazda klavesa dokaze hrat 127 urovnami dynamiky. rozdiel je, ze v minulosti sa pre 127 urovni pouzival jeden az dva rozne zvuky, dnes 4. Zistis to napr. ked hras forte a udres este viac, tak pocitis, ze ta farba je ina, ze nastroj ma este dalsiu dynamicku uroven, takisto pri pianach...
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    MICKEY_MOUSE: 4 urovne citlivosti su presne ako pise misery. 4 urovnovy zvuky engine znamena, ze klavirny zvuk bol samplovany v styroch dynamickych urovniach. kedysi bol klavir samplovany v jednej max. dvoch urovniach (male kapacity pamate) a vysledna dynamika bola tvorena len tym, ako hlasno sa ten sampel prehra. to samozrejme znelo nie prilis realisticky, lebo inu farbu zvuku ma realny klavir pri hre pp, inu pri p, mf, f, ff. 4 urovne dynamickeho samplingu su viac ako dostatocne pre plasticke vykreslenie dynamickej skaly nastroja. Keyoff sampling, Stereo Sustain sampling a damper resonance su dalsie samostatne sample pri roznych hernych situaciach - zapnuty sustain pedal, pustenie klavesy a pod... (kedy si sa to tiez robilo len simulaciu, dnes su to realne sample). Skratka P155 ma mnozstvo klavinych zvukovych detailov, je to niekde na urovni CLP440.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    MISERY: díky. já jsem nevěděl, jestli to je to co píšeš, nebo se tím třeba myslí úrovně hlasitosti kláves (že každá podle síly úhozu dokáže zahrát čtyřmi hlasitostmi).
    MISERY
    MISERY --- ---
    MICKEY_MOUSE: citlivost je zjednodusene receno jak moc do toho musis mydlit, aby to bylo vic hlasite (nejen), napriklad soft pouzivam, kdyz hraju rychle skladby, fixed zase kdyz nechci vubec dynamiku, tedy hlavne pokud mam nastavene varhany, ktere dynamiku nemaji
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Pokud někdo víte z hlavy a dokážete vysvětlit, poraďte prosím, co se myslí tímto (jde o technické info k YAMAHA P-155). Díky.

    • 4 úrovně citlivosti (Hard / Medium / Soft / Fixed)
    • tvorba zvuku: 4-úrovňový AWM DSS, Pure CF Sampling, Key-Off + Stereo Sustain Sampling, Damper Resonance
    MARWIN_KOVAREX
    MARWIN_KOVAREX --- ---
    KRTINKA: Investice do nezávislého ladiče, který se na to podívá s tebou se vyplatí.
    KRTINKA
    KRTINKA --- ---
    VICA: pozor na prasklou rezonanční desku, nevyvážený zvuk, vyvaklané klávesy...
    VICA
    VICA --- ---
    Ahoj ve spolek,

    Zamýšlím sobě koupit pianino, nějaké tipy, rady na co si dát pozor, či na co se zaměřit ?
    Cen.hladina tak do 20k

    Díkes
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    ROBIN_SNNS: ten rozdiel vo vykone je asi 10 w :) Split mode znamena, ze v lavou a pravou rukou mozes hrat iny zvuk (najcastejsie vyuzitie v lavej ruke hras basgitaru, v pravej klavir, apod.). polyfonia znamena maximalny pocet sucasne znejucich tonov, aj pedalom drzanych (kedysi bol standard 32, oslavovali sme 64hlase nastroje, 128 by ti mala s prehladom stacit, 256 je nadstandard). V principe vsetky modely v serii 400 maju dve podstatne veci - trojsenzorovu GH3 klavesnicu a RGE (real grand epression) zvukovy engine. vsetko ostatne je asi ako rozdiel medzi autom v zakladnej a doplnkovej vybave.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    RAVENIUZ: zbořit barák nepotřebuju, v paneláku menší výkon repro nevadí, jak moc velký vliv má ta polyfonie? A co je split mode? Právě na model 430 si šetřím, když už chci začít s klavírem, tak si říkám alespoň slušný model, který musí vydržet léta.
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    ROBIN_SNNS: nie nieco podstatne, ale zopar detailov. 440 klavesnica ma synteticky slonovinovy povrch, vo zvuku ma niektore detaily lepsie vyriesene, ma dvojnasobnu polyfoniu (256 voci 128), na 430 nemozes hrat v split mode. a 430 ma nizsi vykon reproduktorov.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    RAVENIUZ: A je nějaký podstatný rozdíl (tedy krom 10000 v ceně) mezi modely CLP-430 a 440?
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    RAVENIUZ: jenze k tomu jsi taky musel sam dospet. dnes vidis veci uplne jinak nez v zacatcich. naucil ses to vnimat a citit. pak to nalezite ocenis. jako s tim kolem. posadit te hned na kolo za 200.000, neocenis to. nebudes chapat rozdil. ani to, ze bys treba rad neco jinak a proc. ja myslim, ze minimalne do zacatku je 30.000 rozumna volba, nejdu do poutoveho casia za par stovek.
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    MICKEY_MOUSE: rozumiem, ze mas nejaky budget. ja len, ze niektore veci, slovami tazko popisatelne, stoja za tie peniaze. konkretne napriklad rozdiel medzi ydp a clp. ja som v zivote mal uz kopec nastrojov, a naucil som sa, ze dobry nastroj nie je lacny. ale dobry pocit pri hrani su dobre investovane peniaze.

    ak mas budget do 30 tisic, tak tebou vybrane modely su ok. urcite lepsie nez v danej kategorii korg, alebo roland. alternativou na zvazenie moze byt kurzweil. prenosne napr. SP4 (ak je este dostat, lebo prichadza nova SP5), neprenosne MP, pripadne MPS seria. kurzweily maju skvely zvuk, mechanika mozno o nieco slabsia ako yamaha, ale v principe ponukaju v danom cenovom segmente kvalitativny nadstandard. problem je, ze ich je malo na predajni k vyskusaniu. A dobra znacka je este Kawai, len tam nepoznam presne tie lacnejsie modely, ale tie vyssie su super.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    RAVENIUZ: rozumim co pises, ale to jsme cenove na skoro dvojnasobku a ja si dal tech cca 30 jako limit. i proto, ze kdyz casem zjistim, ze fakt hraju a chci vic, tak koupim neco lepsiho. ted se ale rozhoduji jako uplny zacatecnik, ktery "nevi do ceho jde". asi jako kdyz si kupujes prvni kolo. jsem cyklista a moje kolo stoji majlant. ale nedoporucil bych ho nikomu, kdo na nicem jinem nejezdil, stejne jako bych nedoporucil sunt. urcite dobre kolo, ktere muze byt naporad, anebo casem clovek zjisti, ze chce dal a taky uz sam vi do ceho a proc. ma zkusenosti a jim prizousobi dalsi vyber.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    moc diky za nazor. ja k tomu prenosnemu urcite poridim "klasicky" dreveny stojan + stolicku, nikoli kovove Xko, prave kvuli aspon nejake estetice. ale chci mit moznost to sem tam prevezt, proto preferuji prenosnou variantu. stejne tak je to s tou digi verzi piana - z praktickeho hlediska radeji ozelim skutecne struny, zato muzu hrat kdykoli aniz bych rusil. nemam cil byt profi koncertnim klaviristou, chci se naucit hrat pro sebe, abych se mohl hranim predevsim bavit a uzivat si to.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam