• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    SOPHY_C: Hned třikrát...? A není to moc srozumitelné :-))) Ale trocha matematiky ukáže, že to není vůbec vysoká částka. Žáci chodí do školy 5 měsíců za pololetí, hodina je každý týden = 20h. Současně se jim věnuje učitel hudební nauky, případně orchestru, komorní hry... a do opět hodinu týdne = 20h. To už je 40h za pololetí. To vychází na 550 Kč na hodinu - PŘED ZDANĚNÍM. A to nepočítám výdaje na kopírování, úklid školy, topení, nové vybavení, nákup not, CD, další techniky... Takže ve výsledku z toho učitel má 90Kč na výplatní pásce.
    SOPHY_C
    SOPHY_C --- ---
    Ah..tak to jsou pekne palky :-/ to tak najit nekoho,kdo klavir miluje stejne jako ja a nejaka ta hodina vyuky by byla spise potesenim nez jak na nekom vydelat
    SOPHY_C
    SOPHY_C --- ---
    Ah..tak to jsou pekne palky :-/ to tak najit nekoho,kdo klavir miluje stejne jako ja a nejaka ta hodina vyuky by byla spise potesenim nez jak na nekom vydelat
    SOPHY_C
    SOPHY_C --- ---
    Ah..tak to jsou pekne palky :-/ to tak najit nekoho,jdo klavir miluje stejne ja a nejaka ta hodina vyuka by byla spise potesenim nez jak na nekom vydelat
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    NIMUI: Naše ředitelka říkala, že dostávají na žáka 22k.
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    MISERY: Pokud se nemýlím, tak věk roli nehraje. Ale tím si tedy jistá nejsem, nechci lhát :-/ Moc takových případů člověk nepotká...
    MISERY
    MISERY --- ---
    NIMUI: A je to do 26ti let, nebo teoreticky kdybych se zapsala na VOŠ, tak budu mít dotaci na ZUŠ i když už jsem starší? :D
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    MORGYSZ: Dotace na žáka od státu je mezi 25 a 30 (možná i víc, pod 20 tisíc to nejde). Dotace škola dostává jenom na žáky základních, středních škol a VOŠ. Později už ne. To, co platí rodiče ZUŠ je tzv. úplata za vzdělání = příspěvek na teplo a světlo... Pokud škola vezme dospěláka je na ní, zda si nechá od něj zaplatit plnou cenu, kterou reálně ten žák stojí nebo jestli dokáže v rozpočtu najít něco, čím toho dospěláka "zadotuje". Bylo to lepší, dneska je to docela těžké s těmi penězi, takže pro dospěláka asi fakt jedině soukromě.
    MISERY
    MISERY --- ---
    Když jsem se kdysi ptala v jedný ZUŠce na možnost chodit tam na saxofon, tak mi sám ředitel řekl, že mne raději bude učit soukromě, že jinak je to strašně drahý.
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    Tak to se musím zeptat svojí učitelky. Pamatuju, že k nám kdysi chodilo pár dospěláků, zejména na housle. A pamatuju, že říkala, že to určitě je dražší, ale takováhle částka mi v paměti neutkvěla.
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    MORGYSZ: No, pro dospěláky (pokud ta hudebka nemá faaaakt nějaké dobré příjmy) to stojí kolem 25.000, teď možná i víc. Takže většina dospěláků má smůlu. Některé hudebky to pro dospěláky umí lévněji, ale jsou to výjimky a díky vládní politice (ne)podpory ZUŠ jich bude ještě méně :(
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    No kterákoli hudebka, jenom pro dospěláky je to dražší.
    SOPHY_C
    SOPHY_C --- ---
    Ahoj hrala jsem od peti sedm let na klavir,ted jiz deset let ne,ale chtela bych se k tomu vratit....nevite o necem pro dospele v okoli Havirova (Ostravsko,Karvinsko)
    N_I
    N_I --- ---
    RICHARD CLAYDERMAN - ROMANTIQUE | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, sport
    http://www.ticketportal.cz/event.aspx?id=131503
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    N_I: A kde?
    N_I
    N_I --- ---
    VITEKK
    VITEKK --- ---
    nemohl by mi nekdo prosim -tematicky- odposlouchat noty na ziletky od psich vojaku?
    http://www.youtube.com/watch?v=H3fSpllkUtA
    vim ze to je Em Hm Am C, ale ne a ne prijit na ten rif...
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    NIMUI: Jo, a ladič mi doporučoval také jarovou vodu... prostě Jar. Jen podle stupně zažloutlosti to bude asi třeba opakovat.
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    BRAMBOREENA: zkuste opakovaně citronovou vodu, ale vždycky znovu oplachnout i obyč vodou, aby tam nezůstala ta kyselina delší dobu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam