BALVAN42: to nejspíš ne - to by musel iniciovat dosti závažné legislativní změny a obávám se, že ani ve své straně by pro takovéto změny nenašel dostatečnou oporu (zde vycházím z logické úvahy - lidovci na jaře navrhli zákon o zvýšení rodičovského příspěvku a řada z nich by podpořila i návrh socialistů o horentních sumách za porodné - což by imho stoprocentně motivovalo ještě větší "vydělávání" na sociálních příspěvcích.
myslím si, že sociální systém je třeba reformovat a směřovat ho spíše k tomu, aby v lidech podpořil zájem o práci (omezený na určitou dobu, vyplácení podmíněno docházkou do rekvalifikačního kurzu, vytvoření podmínek pro migraci pracovní síly, silnější podpora večerních školek a školního systému obecně a tak dál.)
Když se budou Romům akorát vyplácet dávky a nebude se dělat nic s výše uvedeným + s prevencí a přísným pronásledováním a trestáním úžery + nezačne se řešit drogový problém v rámci romské komunity + zneužívání grantů a speciálních fondů, nikdy nedojde k žádnému zlepšení. Lidé jako Čunek ale na něco takového kapacitu nemají, je to debil - což je vše ovšem jen můj veskrze osobní názor, vůbec si nenárokuji na jeho obecnou platnost.