• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHAAUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI
    KOCOUR_V_BOTACH
    KOCOUR_V_BOTACH --- ---
    já tam čet, takže sem tam teda byl.
    BERUNKA
    BERUNKA --- ---
    Tak byli jste vcera nekdo v Jelenni?
    KOCOUR_V_BOTACH
    KOCOUR_V_BOTACH --- ---
    ERNEST_GASKIN: ty tomu ňák rozumíš všemu. jasně, blbý básně frčely vždycky u blbečků a ty dobrý u těch dobrejch. v metru si toho moc dobrýho člověk nepřečte. bítnik přece žádnou popularitu nepotřebuje.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MARDOU: Samozřejmě! O textu se dá mluvit takhle, nadšeněji i daleko kritičtěji :)
    MARDOU
    MARDOU --- ---
    :) jen doufám, že se někdo uvolí předložit své básně. když jsem se pročítala některými texty na nyxu, narazila jsem na pár moc pěkných (dá se takhle vůbec mluvit o textu??)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MARDOU: Děkujeme za info :)
    MARDOU
    MARDOU --- ---
    Zdravím, chtěla bych Vás upozornit na literární soutěž, http://www.gvp.cz/akce/poezie/, která proběhne v listopadu. Myslím, že porota se sešla ve znamenitém složení....

    Gymnázium Na Vítězné pláni ve spolupráci se svými partnery, jimiž jsou Divadlo v Dlouhé, Pierot, spol. s.r.o., a nakladatelství Argo, u příležitosti Dne poezie (16. 11. 2005) pořádají studentskou soutěž.

    Soutěže se mohou zúčastnit studenti pražských gymnázií, kteří zašlou do 1. 11. 2005 své příspěvky (tedy vlastní básnické texty) společně s přihláškou (http://www.gvp.cz/akce/poezie/prihlaska.doc) na adresu:

    Eva Podzimková
    Gymnázium
    Na Vítězné pláni 1160
    140 87 Praha 4
    email: evapodzimkova@seznam.cz

    Studenti mohou poslat jeden až tři básnické texty libovolného rozsahu ve třech kopiích. Každý text přečtou porotci soutěže, jimiž jsou mj. básník Miloslav Topinka, nositel Seifertovy ceny za rok 2003, Viola Fisherová, básnířka a znalkyně poezie, a Rudolf Matys, básník a redaktor Čro 3 Vlatava. Ceny pro vítěze zajišťují partneři Gymnázia Na Vítězné pláni. Součástí soutěže a jejím završením bude veřejné předčítání vítězných prací, spojené s předáním cen autorům oceněných děl.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    HYNEK:
    Myslíš, že beatníci byli literární teroristi?
    HYNEK
    HYNEK --- ---
    GRIP: ja tam jdu urcite, dobe beatnicke se dozajista blizi literarne-teroristicke sdruzeni FNB
    GRIP
    GRIP --- ---
    hej, dete někdo na to Docela malé ch?
    číst sem viděl akorát Grušu a Topola a tím to tak hasne
    Je možné v dnešní době vidět něco opravdu skvělého, co by se přiblížilo době beatnické?
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    ERNEST_GASKIN: no, ono je to o tom, ze jsem je slysel pred ?peti? lety a to byli pomerne dobri - na tenhle typ hudby je potreba mit tu spravnou naladu.

    A dobre se s nima chlasta :)
    HYNEK
    HYNEK --- ---
    ja vubc netusim, pouze mi prislo mejlem...
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    HYNEK: hm. tak jedine, co me z toho zajima jsou New Kids... od kolika maji podle planu hrat?
    BERUNKA
    BERUNKA --- ---
    HYNEK: KDO TAM PUJDETE?ja k veceru urcite pujdu!
    HYNEK
    HYNEK --- ---
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    S podzimem Totem ( http://www.totem.cz/ ) obnovuje tradici večerů čtení v Řetězové kavárně a večerů v Malostranské besedě.

    PŘÍŠTÍ VEČER:
    V neděli 16. října v 19:00 v Malostranské besedě, známo pod jménem večer LORETA REVUE
    Hrají: kapela Zátory a po nich Hard!, uvidíte Nedělní divadlo a uslyšíte samotné autory Zkrveživa, Kalais a Egila a texty mnoha dalších autorů z Totemu.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Nojo, máš pravdu, upozorním autora.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Dovolujeme si se trochu vytahovat - aneb napsali o Wagonu:
    Do literatury s Wagonem.cz (druhý článek v pořadí)

    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ERNEST_GASKIN: Nějaké bližší info? Teď se o to nestíhám starat...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    PANZUZU: Hmmm, taky mi to tak přišlo, neb se o tom nikde nemluví :/ Škoda.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam