• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHAAUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI
    ONDREJLIPAR
    ONDREJLIPAR --- ---
    Příští úterý je tradiční sezení Dobré adresy v Jerichu. Kdo přijde a bude chtít, dostane zdarma jeden výtisk nového kousku z naší (čti ortenovskokutnohorské) edice První knížky. Tedy abych byl přesnější, prvních patnáct zájemců :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    OKEYA: Ale no jooo... my jenom tak zertujeme...
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    Náhodou, musim se holandštiny zastat. Taky jsem říkával, že je to angličtina křížená s němčinou a chrochtáním, ale po tom, co jsem tam několik měsíců žil, musím říct, že je to moc krásná řeč... (ostatně tak je to skoro se vším) ... je docela zvukomalebná a taková měkká do pusy.... a různý ty š a pod. s nima máme podobný.
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: cha cha cha búrové, no od těch to sedí
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: Jihoafričani.
    FIN
    FIN --- ---
    to byli nějací dost zvláštní cizinci, hele, to totiž slyším poprvé. a mezi holandštinou a námi neslyšet mohutný rozdíl... nebyli to nějací barmci, thajci, korejci či co?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Od té doby, co mi několik cizinců sdělilo, že jim čeština zní jako když bezzubý Mexičan mluví s pusou plnou tabáku a občas kašle a uplivuje (apod.), připadá mi, že jsme s Holanďany na jedné lodi :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    FIN: Kdyz byl v Cechach na navsteve utrechtsky arcibiskup, tak jsme ho prosili, aby zaverecne pozehnani pri bohosluzbe udeloval holandsky. On se citil velmi pocten a my... no... hanba mluvit. :-D
    FIN
    FIN --- ---
    GOBERS: já vím, jak ta řeč zní .-)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    FIN: Nahodou... autorske cteni v holandstine by mohl byt docela surrealisticky zazitek.
    FIN
    FIN --- ---
    že fandíme a jdeme se všichni (my, pražáci) učit vlámsky, měli jsme to v programu na vánoce :-)
    BOBLIG
    BOBLIG --- ---
    Brno:

    # Walter Moens,
    # zástupce vlámské vlády v České republice,
    # si Vás srdečně dovoluje pozvat
    # na autorské čtení vlámské spisovatelky Kristien Hemmerechts,
    # které se koná v pondělí 24. září 2007 v 20:00 ve Skleněné louce, Kounicova
    # 23, Brno
    #
    # Česky/nizozemsky
    # Vstup zdarma


    V Praze bude mít Kristien Hemmerechts čtení v sobotu 22. září v 20:00 v Divadle Disk, Karlova 26, ale pouze v nizozemštině. Vstup opět grátis, ovšem nutnost rezervace na flanders.gov.prague@flanders.cz nebo tel. +420 257 532 484.
    ONDREJLIPAR
    ONDREJLIPAR --- ---
    NATASHA: Však já si všiml, čtu ho každý pátek :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ONDREJLIPAR: A hleďme! Však jsme to přičinlivě vyvěsili i na Wagon.
    ONDREJLIPAR
    ONDREJLIPAR --- ---

    Já bych si s dovolením rád přihřál polívčičku, byť to bude na poslední chvíli.

    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BEATMAN: Jo, je to fajn kluk, navíc na svůj věk pekelně vzdělaný..)
    BEATMAN
    BEATMAN --- ---
    Jee, Ondřeje Hníka tak trošku znám ze Šrámkovy Sobotky. hehe.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Tohle je jeden člověk z Pedf, měl jsem ho z didaktiky a byla s ním řeč. Tak se tam asi objevím:

    Milí přátelé a vážení posluchači,
    co nejsrdečněji Vás zveme opět do baru Krásný ztráty,
    tentokrát ve středu 26. září 2007 od 19,00 hodin.
    Těší se na Vás

    autorská dvojice Radovan Rybák & Ondřej Hník

    ***

    Radek: kytara a zpěv www.radovanrybak.cz

    Ondra: texty

    PS: Aby se Vám to dobře pamatovalo, říjnové/-ý Krásný ztráty proběhnou rovněž 26.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam